Saulės elektrinės (saulės jėgainės) – naujų laikų energija

Šių dienų kasdienybėje tenka pripražinti ir priimti faktą, jog saulės elektrinės yra vienas iš šiuolaikinių ir perspektyvių sprendimų, siekiant gaminti elektros energiją. Saulės elektrinės, kitaip dar saulės jėgainės, yra atsinaujinančios energijos šaltinis ir yra saugus ir ekologiškas sprendimas, skirtas elektros energijos gamybai. Saulės elektrinės naudoja saulės energiją kaip pagrindinį energijos šaltinį, todėl jos nereikalauja iškastinio kuro ir nedaro žalos aplinkai. Be to, atsinaujinančios energijos elektrinės yra labai patogios ir lengvai montuojamos, todėl jos gali būti naudojamos tiek dideliuose, tiek ir mažesniuose objektuose. Saulės elektrinės (saulės jėgainės) – naujų laikų energija

Kodėl saulės energija – inovatyvaus elektros taupymo planas?

Saulės energija yra švarus ir atsinaujinantis elektros energijos šaltinis, kuris tampa vis populiaresnis pasirinkimas, siekiant taupyti energijos sąnaudas ir mažinant anglies dioksido išmetimą. Pastaraisiais metais saulės modulių naudojimas saulės energijai paversti elektra dar labiau patobulėjo ir žengė pirmyn, todėl saulės energija tapo efektyvesnė ir prieinamesnė namams ir įmonėms.

Be to, patobulėjus energijos kaupimo sistemoms, atsirado galimybė kaupti saulės energijos perteklių ir naudoti jį tuo metu, kai saulė nešviečia. Apskritai saulės energija yra labai novatoriškas ir ekonomiškas elektros energijos gamybos būdas, o jos populiarumas nuolat auga, nes vis daugiau žmonių ieško tvarių ir aplinkai nekenksmingų sprendimų.

Ką reikia žinoti, renkantis saulės elektrinę?

Vieta: labai svarbu tinkamai įvertinti vietą, kurioje planuojama įrengti saulės elektrinę. Efektyviausia saulės elektrinės kryptis yra pietūs, o optimaliausias kampas Lietuvoje yra 20-40 laipsnių. Dydis: įvertinti saulės elektrinės dydį, atsižvelgiant į elektros energijos poreikius bei turimą laisvą erdvę. Stogo danga: svarbu nepamiršti renkantis saulės modulius, pasidomėti kokia yra stonga danga ir kokie tvirtinimo elementai bus reikalingi. Saulės modulių tipas: galima rinktis polikristalinius arba monokristalinius saulės modulius, oagal jų efektyvumą, kainą bei ilgaamžiškumą. Saulės modulių galia: nuo to, kokios galios saulės modulius pasirinksite, priklauso tai, kiek pagaminsite saulės energijos. Valstybės parama: planuojant saulės elektrinę svarbu pasidomėti valstybės subsidijomis bei paramomis. Kasmet Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia kvietimą gauti paramą gyventojams, norintiems įsirengti nuosavas saulės elektrines savo namų ūkiuose. Patikimas rangovas: įrenginėjant saulės elektrinę svarbu pasirinkti patikimą rangovą, turintį patirties įrengiant saulės elektrines, kad projektas būtų įgyvendintas tinkamai.

Europos parama saulės elektrine

Europos šalys iš esmės aktyviai remia saulės energijos plėtrą.

Politinė parama: daugelis Europos šalių įgyvendino politiką ir paskatas, skatinančias saulės energijos pramonės plėtrą, pavyzdžiui, supirkimo tarifus, mokesčių lengvatas ir dotacijas. Investicijos į mokslinius tyrimus ir plėtrą: Europos šalys investavo į mokslinius tyrimus ir plėtrą, kad padidintų saulės energijos technologijų efektyvumą ir sumažintų jų kainą. Auganti rinka: Europos saulės energijos rinka pastaraisiais metais smarkiai išaugo – daugėja gyvenamųjų namų ir komercinių objektų

Lietuvoje įsirenginėjant saulės elektrinę paramą galima gauti iš Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA), tai įstaiga, administruojanti Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamus aplinkos sektoriaus projektus. APVA maksimaliai kompensuoja saulės elektrinės 10 kW galios dalį. Paramos dydis įsirengus pilną komplektą (saulės modulius ir inverterį) yra 322,91 eurų už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios, o paramos dydis įsirengus tik saulės modulius yra 242,92 eurų už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios. Tai reiškia, jog įsirengus galingesnę, tarkime 12 kW galios saulės elektrinę, finansuojama suma vistiek bus 3230 €.

Nuoroda: https://www.apva.lt/jau-galima-teikti-paraiskas-isirengti-saules-elektrine-namu-ukiuose-parama-siekia-beveik-30-mln-euru/

Skaičiuojama, kad gavus Europos Sąjungos paramą saulės elektrinė atsiperka per 5–7 metus.Paraiškos yra vertinamos pagal du kriterijus: saulės elektrinės įrengimo būdą ir jos galią. Aukštesnis balas skiriamas ant pastato įrengtoms arba į jį integruotoms elektrinėms ir kurių galia neviršija 5 kW. Žemesnis balas – ant žemės įrengtoms elektrinėms ir kurių galingumas yra daugiau kaip 5 kW bet ne daugiau kaip 10 kW.

Taigi, saulės elektrinės gali pagaminti visą namams reikalingą elektros energijos kiekį. Įsirengiantieji saulės elektrines gali gauti APVA paramą, kuri gali sumažinti saulės elektrinės kainą apie trečdalį. Dažniausiai klientai renkasi maksimaliai kompensuojamą saulės jėgainės galią – 10kW. Tokios saulės elektrinės vidutiniškai gamina apie 10000 kWh elektros energijos per metus. Jau greitai saulės elektrinės taps neatskiriama namų ūkio dalis, tad tam, kad saulės elektrinės tarnautų ilgai ir nepriekaištingai, labai svarbu pasirinkti patikimą saulės elektrinės rangovą ir įrangą.

Įmonės adresas
Perspektyvos g. 12, LT-52119 Kaunas