Poliuretano putos sandariam šiltinimui – tiesiai į dešimtuką

Yra vietų, kurias šiltinti įprastinėmis medžiagomis ir sudėtinga, ir nelabai efektyvu. Vienos iš tokių – tai plokštieji daugiabučių stogai ir rūsių lubos. Poliuretano putos sandariam šiltinimui – tiesiai į dešimtuką

Tradiciškai šiltinant sunku išgauti vientisumą

Uždėti šiltinimo plokštes ant vientiso lygaus paviršiaus nėra itin sudėtinga, tačiau tokių paviršių beveik nebūna. Bet kurio statinio šiltinimas susijęs su sandūrų, „praėjimų”, angokraščių užtaisymu, siūlių sandarinimu, būna vietų, kurias pasiekti sunku.

Šiltinant polistireniniu putplasčiu ar mineraline vata, tokių vietų izoliacija yra varginantis ir kruopštus darbas: reikia plokštes pjaustyti, kloti keletą sluoksnių medžiagos, garo izoliacinę plėvelę, sluoksnius sujungti, pritvirtinti prie pagrindo.

Taigi, nėra visiškos garantijos, kad stogo šiltinimas bus padarytas tinkamai -itin daug smulkių detalių, veikia žmogiškasis faktorius, kad kažkas bus pamiršta, nepadaryta. Jeigu tokios vietos liks nesandarios, nuo šilumos nuostolių negelbės nė storiausias šiltinimo sluoksnis, medžiaga ir darbas neatsipirks.

Ką daryti? Profesionalai pataria naudoti kiek brangesnes, bet tokioms vietoms labiau tinkamas ir patikimesnes medžiagas, nes paprasčiau pasiekti gerą rezultatą.

Poliuretano putos užpildo tarpus

Viena iš sandariausių, tuo pačiu ir šilčiausių termoizoliacinių medžiagų yra poliuretano putos (PUR). Iš esmės tai yra mums įprasto polistireninio putplasčio atmaina, poliuretanui gaminti naudojama sintetinė žaliava, kurios poros užsipildo inertinėmis dujomis (CO2).

Poliuretanas gali turėti atviras ir uždaras poras. Uždarų porų poliuretanas yra itin geras šilumos izoliatorius, atvirų porų poliuretanas naudojamas garso izoliacijai.

Parengta pagal IZOputos medžiagą
100% rekomenduoja
3 atsiliepimai
Re
2019-10-09,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, reikalinga apsiltinti rusio lubas, tai perdanga su gyvenamaja patalpa. Apie 40 m2 rusio lubu.
ra
2019-09-02, Plungė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau apšiltinti alytnamio antro aukšto karkasinę sienų dalį. Karkaso brūselių storis apie 120 mm. Kokiomis putomis čia būtų geriau šiltinti ir ar reikia storinti karkasą?
an
2019-07-10, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Prieškario statybos name, perdengimai mediniai, kaimynas antrame aukšte išlupo parketą, medines grindis ir rado po jomis tik molio-smėlio mišinį. Dabar ruošiasi lieti betono mišinį. Mano nuomone, tai nebus gera izoliacija. Kadangi mano butas pirmame aukšte, galvoju, kad būtų tikslinga prisidėti lėšomis prie garso izoliacijos. Gal galėtumėte patarti, o gal ir įrengti garso izoliaciją perdangoje tarp pirmo ir antro aukštų? Namas randasi Kauno centre, buto plotas apie 80 kv. m.
Ačiū už operatyvų atsakymą. Džiaugiuosi, kad yra toks portalas ir tai suteikia galimybę nepasiklysti tarp mėgėjų patarimų. Pagarbiai, Rita