Karkasinio namo kaina

Pasistengsiu trumpai apžvelgti tam tikrus niuansus, kurie įtakoja namo kainą. Karkasinio namo kaina

Visą laiką prieš atsakydami į klausimą kiek kainuos karkasinis namas, stengiamės išsiaiškinti kliento poreikius ir lūkesčius.Tad prieš pradedant su architektu projektuoti erdves bei namo koncepciją reikia visada užduoti sau klausimą, ko aš tikiuosi iš namo? Žinoma visi svajoja apie pigų greitai pastatomą ir ekonomišką namą, bet tai tikrai nėra lengva užduotis.

SVM BALTIC praktikos pats geriausiais kainos ir kokybės rezultatas pasiekiamas tada, kai nuo pat skydinio-karkasinio namo architektūrinės dalies projektavimo stadijos bendradarbiavimas vyksta tarp kliento, architekto bei rangovo. Daug kartų teko matyti nusivylusius klientus, kuriems tekdavo perprojektuoti architektūrą dėl nevisiškai tinkamų techno-ekonominių sprendimų, kurie paaiškėdavo gavus galutines namo sąmatas, todėl reikdavo daryti architektūrinius pakeitimus. Ne paslaptis, kad dažnas architektas siekia maksimalaus estetinio rezultato ir nevisą laiką įvertina inžinerinius konstrukcijų sprendimus, kurie gali smarkiai pakelti namo savikainą. Aukštą kompetenciją turintis rangovas visą laiką atsakys kokie sprendimai yra geriausi skydinio-karkasinio gamyboje ir statyboje bei medžiagiškume, taip optimizuojant gamybos statybos bei medžiagų kaštus. Mūsų, įmonė turi 9 konstruktorius,kurie jau pradinėje stadijoje įvertina geriausius sprendimus, kaip galima būtų sutaupyti konstrukcinės medienos, laikančių klijuotų ar metalo sijų ar netgi pamatų sąskaitą. Nes tinkamai parinktos ir išskirstytos apkrovos leidžia sumažinti laikančių sijų ir sienų kiekį, bet ir tuo pačiu mažėja ir pamatų savikaina. Kaip pavyzdys vieno iš paskutinių gaminto-statyto namo projekto po konstrukcijų optimizavimo su nežymiais architektūriniais pakeitimais 150 m2 namo, klientui sutaupėme 6000 Eurų.

Kita svarbi dalis tai medžiagiškumas. Kainos diapazonas gali būti labai įvairus, priklausomai nuo keliamų reikalavimų energetinei klasei sandarumui bei estetinėms savybėms. Kaip pavyzdys norint statyti namą iš ekologiškų kiek įmanoma natūralios kilmės medžiagų: su tinkuotu fasadu, karkaso užpildyto su medžio vata, kokybiškais mediniais langais durimis, molio čerpių stogu, naudoti aukščiausios kokybės sandarinimo medžiagas: namo dėžutės kaina gali siekti ir 650-700 Eurų už grindų plotą. Lyginant medžiagų kainas - medžio vata pustrečio karto brangesnė už mineralinę, mediniai langai gali būti tris kartus brangesni už PVC, tinkas daugiau kaip 2 kartus brangesnis už dailylentę, molinės čerpės lyginant su skarda, įvertinus ir reikalingą daug solidesnę stogo struktūrą gali siekti 4 didesnę kainą už 1 m2. Kokybiškos sandarinimo medžiagos, lipnios juostos aktyvios garo izoliacinės plėvelės lyginant su nesertifikuotomis, kaina gali skirtis du kartus. Bet pasirinkus paprastesnius bet optimalius medžiagiškumo sprendimus, +A klasės namo dėžutei galima tilpti 450-500 Eurų už grindų 1m2.

Apibendrinant, visą laiką geriausia vertinti pagal faktą konkrečius sprendimus ir ieškoti optimalių variantų. Mūsų įmonė SVM Baltic gali juos parinkti, esant poreikiui kreipkitės pasistengsime padėti.

Parengta pagal SVM BALTIC medžiagą
75% rekomenduoja
4 atsiliepimai
ge
2020-04-18,
ge
2020-02-09, Panevėžys
kr
2019-06-25,
si
2019-06-11, Vilnius