Skydiniai namai su putplasčio užpildu

UAB „Bakūžė LT" ir be didelių pradinių investicijų pirmieji Lietuvoje pradėjo gaminti skydinius namus su putplasčio užpildu, o netrukus rinkai pasiūlys namus su kanapiniu užpildu. Skydiniai namai su putplasčio užpildu

Skydinių namų, kurių užpildui naudojama ne įprasta statybinė vata, o putplastis, gamybos technologija yra plačiai naudojama JAV, Skandinavijos šalyse. Vaidas Morkevičius, „Bakūžė LT" direktorius, akcininkas, su šia technologija susipažino Kazachstane, kai dar dirbdamas ankstesnėje darbovietėje lankėsi pas vieną klientą.

„Vienam klientui Kazachstane amerikiečių statybos kompanija statė namą su putplasčio užpildu. Man buvo sudaryta galimybė dvi savaites stebėti šį darbą, ir pats dirbau jį statant, o grįžęs į Lietuvą nusprendžiau su broliu ir dar vienu bendraminčiu pradėti tokių skydinių namų su putplasčio užpildu verslą", - teigia p. Morkevičius.

Lietuvoje 2010 m. buvo statybų sąstingis, tačiau sklypų savininkai buvo atradę Skandinavijoje ir JAV populiarius karkasinius skydinius namus.

„Skydinių namų su putplasčio užpildu niekas Lietuvoje negamino. Tai buvo šansas išnaudoti neužimtą nišą. Skydus jungiame klijuota mediena, todėl skydai „nevaikšto", kaip įprastuose karkasiniuose namuose", - verslo pradžią prisimena pašnekovas.

Gamybos patalpų ilgai dairytis neprireikė - naujai įmonei jas nebrangiai pavyko įsigyti Turto fondo surengtame aukcione netoli akcininkų gimtųjų namų Šakių rajone. Į naują verslą investavo trys verslininkai. Šiuo metu įmonės akcininkai yra keturiese.

Už 100 kv. m gamybos patalpas akcininkai sumokėjo apie 17.000 Lt, dar 20.000 Lt asmeninių santaupų investavo į reikiamus įrengimus. Naujoje gamykloje buvo įrengtos klijavimo, pjaustymo staklės.

„Dalį įrengimų patys sumontavome, suvirinome, modernizavome, pirkome tik nedidelę dalį įrangos", - kalba p. Morkevičius.

Žaliavos - putplasčio tiekėjais įmonė pasirinko UAB „Kauno šilą", kuri jį gamina iš vokiškų žaliavų. Pirmiausia „Bakūžė LT" savo gamybos ceche pagamino ir pastatė nedidelį 24 kv. m skydinį namelį Kudirkos Naumiestyje ir naudojo kaip pavyzdinį. Užsakymų kiekį smarkiai padidino bendrovės pagamintas ir pastatytas pavyzdinis 200 kv. m gyvenamasis namas Kaune, kurio pranašumais galėjo įsitikinti potencialūs klientai.

Anot p. Morkevičiaus, tuomet Lietuvoje buvo nemažai karkasinių namų, kurių užpildui naudojama statybinė vata, statytojų, tačiau putplastis pasižymi geresne šilumos varža, jo nereikia atnaujinti kaip vatos, todėl šie pranašumai akcentuojami būsimiems klientams.

„Be to, mes nuo pat veiklos pradžios turėjome savo gamybos cechą ir galėjome klientams pasiūlyti operatyvesnius terminus", - pabrėžia statybininkas. Didžiausio bendrojo ploto skydinis namas, kurį yra pagaminusi ir pastačiusi įmonė, siekia 250 kv. m.

Nuo įmonės veiklos pradžios joje dirbo trys akcininkai, buvo įdarbintas konstruktorius, statybų vadovas, suburta statybininkų brigada, prie komandos prisidėjo tokius skydinius namus su putplasčio užpildu JAV statę lietuviai. Šiuo metu „Bakūžė LT" turi 4 statybininkų brigadas ir joms, anot p. Morkevičiaus, darbo nestinga ištisus metus.

Skydiniai namai su kanapių užpildu

Nagrinėdami naujas skydinių namų gamybos technologijas, įmonės akcininkai aptiko, kad kaip jų užpildą galima naudoti ir specialiai apdirbtas smulkintas kanapes. Namai su tokiu užpildu galėtų tapti alternatyva Lietuvoje jau statomiems šiaudiniams namams. Kanapiniai namai, p. Morkevičiaus manymu, būtų patrauklūs ekologiško būsto gerbėjams.

Plėtodama kanapinių namų gamybos idėją, „Bakūžės LT" komanda šiuo metu veda derybas su žaliavų - kanapių tiekėjais. Tikimasi, kad šią vasarą klientams bus pasiūlyta galimybė užsisakyti tokius kanapinius namus.

Sparčiai auganti statybų įmonė šįmet planuoja aktyvesnius žingsnius ir į eksporto rinkas.

„Iki šiol esame jau pagaminę ir pastatę keletą namų su putplasčio užpildu Norvegijoje, Lenkijoje. Dabar kalbame su potencialiais užsakovais Skandinavijoje ir netrukus turėtume sulaukti pirmųjų didesnių užsakymų", - sako p. Morkevičius.

Parengta pagal Bakūžė LT, UAB medžiagą
1bakuze_logo.png
Jonavos g. 260, LT-44131, Kaunas
89% rekomenduoja
9 atsiliepimai
an
2020-06-02, Alytus
ri
2020-05-31,
er
2020-03-10, Mažeikiai
ge
2020-01-29, Panevėžys
sa
2020-01-07, Vilnius
ss
2019-09-17,
al
2019-07-01, Telšiai
li
2019-05-25,
le
2019-05-21, Vilnius