Stiklo klijavimo visu perimetru technologija GEALAN STV®

Klijavimo technologijos plačiai taikomos tiek aviacijoje, tiek automobilių, tiek buitinių prietaisų gamyboje. Klijavimo technologija plačiai taikoma ir alternatyviosios energetikos srityje. Naudojant klijavimo technologiją automobilių pramonėje, elementai tampa ypač stabilūs ir atsparūs susisukimui. Fotovoltiniuose moduliuose sukijuoti kraštiniai profiliai užtikrina geriausias rėmų savybes, o vėjo jėgainių menčių gamybos procese klijavimo technologija labiausiai pasiteisina, kai reikia pasipriešinti ypač didelei vėjo apkrovai. Buitiniuose prietaisuose svarbūs yra sandarumas ir atsparumas valikliams.Atsparumas dideliems temperatūrų svyravimams yra papildomas reikalavimas, kuris keliamas klijavimo technologijai. Tačiau aišku, kad jokia kita kita šaka nekelia tokių aukštų reikalavimų atsparumui apkrovai ir tuo pačiu medžiagų lengvumui kaip aviacija. Modernūs lėktuvai neįsivaizduojami be klijavimo technologijos.

Įkvėpti aviacijos ir automobilių pramonės srityse pasiteisinusios klijavimo technologijos, GEALAN kūrėjai ieškojo būdo, kaip racionaliai ir saugiai suklijuoti lango stiklą ir rėmą. Rezultatas – statinės įklijos technologija STV®. Išlaikant įprastą konstrukciją, varčia padengiama atitinkamų matmenų ir storio dvipuse plėvele. Stiklo paketas, įklijuotas į varčią pagal technologiją STV®, tampa lango konstrukcijos įtvirtinimo elementu, o tokia konstrukcija išlaiko didesnį statinį ap krovimą, lyginant su standartiniais langais.

Standartinius lango elementus galima naudoti ir be plieninės armuotės. Sumažėja konstrukcijos svoris ir palengvėja montavimas, o statikos rodikliai išlieka puikūs. STV® technologijos kombinacija su plieninės armuotės varčios profilyje leidžia gaminti anksčiau neįmanomų dydžių konstrukcijas. Ši technologija leidžia pagerinti arkinių ir kampinių langų konstrukcijų statikos rodiklius.

STV® technologijos esmė labai paprasta. Lango varčia yra padengiams atitinkamų matmenų ir storio specialia dvipuse plėvele, kuri ir priklijuoja stiklo paketą. Stiklo paketas, įklijuotas į varčią pagal technologiją STV®, tampa lango konstrukcijos įtvirtinimo elementu. Tokia konstrukcija atlaiko didesnį statinį apkrovimą ir standartinius lango elementus galima naudoti be plieno armatūros. Sumažėja konstrukcijos svoris ir palengvėja montavimas, o statikos rodikliai išlieka geri. Profilio apdirbimo procesas nesiskiria nuo įprasto. Supjaustymas, suvirinimas ir frezavimas atliekami pagal visuotinai priimtą PVC langų gamybos metodiką, nedideli skirtumai atsiranda tik langų stiklinimo metu. Naujos technologijos įdiegimas nereikalauja papildomų investicijų, naujos įrangos, o profiliai gaminami jau su lipnia juostele.

Stiklo paketo ir varčios suklijavimas padidina iš esmės lango apsaugą nuo įsilaužimo. Visu perimetru dvipuse specialia juostele įklijuotą stiklo paketą daug sunkiau išlaužti. STV® būdu prie varčios priklijuotas visu perimetru stiklo paketas tolygiai priglunda prie varčios rėmo ir tampa tvirtu lango konstrukcijos elementu, kuris neleidžia varčiai išsikraipyti. Todėl Jūsų langai bus varstomi lengvai ir saugiai ilgus metus. Nenaudojant varčios rėme plieno armatūros sumažėja konstrukcijos svoris, o tuo pačiu mažiau apkraunami varstymo mechanizmai tarnaus daug ilgiau, sumažės reguliavimo darbų sąnaudos.

STV® būdu stiklo paketas priklijuojamas prie varčios visu jos perimetru naudojant specialiai tam sukurtą aukštos kokybės lipnią juostelę. Taip priklijuotas stiklo paketas tampa visos lango konstrukcijos įtvirtinimo elementu. Pagerėja konstrukcijos statika, o tai leidžia atsisakyti ligi šiol varčios įtvirtinimui kameroje naudotos plieno armatūros standartinių dydžių konstrukcijose. Stiklinant STV® būdu ir naudojant plieno armatūrą galima gaminti ankščiau neįmanomų dydžių konstrukcijas. Pavyzdžiui, galima pagaminti balkono duris, kurių varčios aukštis 2500 mm.

PRIVALUMAI
+ STV® technologijos kombinacija su plieninė armuote varčios profilyje leidžia gaminti anksčiau neįmanomų dydžių konstrukcijas.
+ Sumažėja laiko sąnaudos konstrukcijų montavimo ir reguliavimo darbams atlikti.
+ Standartinio dydžio konstrukcijoms galima nenaudoti plieninės armuotės, dėl to pagerėja šilumos izoliacijos rodikliai.
+ Lango konstrukcija be plieninės armuotės profilio viduje mažiau apkrauna varstymo mechanizmus, tuo pačiu pailgėja jų eksploatacijos laikas ir paprastėja priežiūra.
+ Taikant STV® technologiją, varčios aukštis gali siekti 2,50 m.
+ Galima naudoti įvairiose GEALAN sistemose.
+ Patikrinta sistemos kokybė Visuose statinės įklijos technologijos etapuose įklijuojamų konstrukcijų patvarumas nuosekliai tikrinamas naujausiuose stenduose pagal RAL ir EN normatyvus. Gauti rodikliai atitinka aukštą GEALAN profilių sistemų klasę.
+ Nereikia papildomai investuoti. STV® technologijos įdiegimas nereikalauja papildomų investicijų, naujos įrangos, o profiliai gaminami jau su lipnia juostele. STV® profiliai gaminami jau su lipnia juostele.
+ STV® profiliai pilnai perdirbami. Stiklo paketo pakeitimas
+ STV® būdu priklijuotas stiklo paketas lengvai pakeičiamas nauju. Tam nereikia turėti specialios įrangos ar sudėtingų instrumentų. Peiliuko pagalba lipni dvipusė juosta laikanti stiklo paketą nuimama ir užklijuojama nauja.

GEALAN STV® tai inovatyvi, paprasta ir ekonomiška stiklinimo technologija. Jau daugiau kaip 1 mln. langų su STV® ir daugybė patenkintų klientų.

GEALAN interneto svetainėje rasite daugiau informacijos ir langų bei durų iš GEALAN-SMOOVIO profilių gamintojų adresus.