Kaip suprasti, kurioje vietoje geriausiai montuoti stogo langus?

Projektuojant namą ar jį įrenginėjant žmonėms dažnai kyla klausimas, kur turėtų būti langai, taip pat ir stogo langai. Jų būna įvairių: plastikinių, medinių, mechaniniu būdu valdomų su rankena viršuje arba apačioje, valdomų nuotoliniu būdu, atsparių drėgmei, dvigubo varstymo panoraminių ir kitokių. Kai kuriuose jų gali būti integruota ventiliacijos anga, orlaidė, dulkių ir vabzdžių filtras, speciali sandarumo tarpinė, lietaus jutikliai ar kitos šiuolaikinės technologijos. Kaip suprasti, kurioje vietoje geriausiai montuoti stogo langus?

Prieš įrengdami stogo langus, atkreipkite dėmesį, kurioje pusėje, kokiu metu, būna saulė. Sprendžiant dėl patalpų apšvietimo iš viršaus, reikia jį įvertinti pagal metų laikus. Nuo vasaros iki žiemos saulės aukštis virš horizonto pasikeičia net 47°, o tai gali pakeisti patalpų šviesos intensyvumą. Tą patį galima pasakyti apie šviesos judėjimą paros metu. Derėtų žinoti, kad į Šiaurę nukreiptų langų atspindima šviesa atrodo vėsesnė, bet švelnesnė. Šiaurinius stogo langus puikiai tinka montuoti žemai, taip garantuojant puikų vaizdą pro juos.

Kaip suprasti, kurioje vietoje geriausiai montuoti stogo langus?Tuo tarpu Rytai suteikia auksinę šiltą šviesą, nes į langą nuolat šviečia žemai esanti saulė. Vakarų krypties stoglangiai taip pat teikia auksinę šiltą šviesą. Tačiau turėkite omenyje, jog iš pietvakarių šviečianti popiečio saulė gali išskirti ypač daug šilumos. Pietų pusės saulė šviečia labai ryškiai, todėl ją galima nukreipti ant priešais esančios sienos, įrengiant langus prie stogo smaigalio. Tokiu būdu šviesa atrodys švelnesnė ir malonesnė. Atminkite, kad šviesos sklidimą patalpoje galite reguliuoti ritininėmis arba klostuotomis užuolaidėlėmis, žaliuzėmis arba markizėmis.

Montuojant langus taip pat įvertinkite stogo nuolydį. Kuo jis mažesnis, tuo langas turėtų būti ilgesnis. Langą bus patogiau valdyti, jei montuosite jį ne aukščiau nei 2 m virš grindų. Jei visgi langai rengiami sunkiai pasiekiamoje vietoje, geriausias sprendimas bus pasirinkti nuotoliniu būdu valdomus ašinio varstymo langus. Norint kuo geriau matyti vaizdą pro stogo langą, apatinė lango dalis neturėtų būti aukščiau nei 90 cm virš grindų.

Norint pritemdyti kambarį saulėtą dieną ar apsaugoti jį nuo karščio, stogo langams puikiai tiks išorinės žaliuzės, markizės ar užuolaidėlės, kurios be savo funkcinės paskirties dar ir papuoš Jūsų langus ir visą patalpą.

Taigi prieš įrenginėjant stogo langus, rimtai apsvarstykite, kur juos įtaisyti – lubose ar nuožulnioje sienoje, koks turėtų būti aukštis virš grindų bei kokį rinktis langų dydį, priklausomai nuo patalpos paskirties.