Garo izoliacijos montavimas

Klausimas:
Gyvenu name su šlaitiniu stogu. Pernai pakeičiau stogo dangą, tačiau jo nešiltinau. Planuoju šiltinti akmens vata ne patį stogą, o kloti vatą ant lubų perdengimo. Noriu paklausti, kur ir kaip dėti garo izoliaciją? Tiesti ją ant perdengimo užrašu į stogo pusę ir ant viršaus dėti akmens vatą, ar kaip nors kitaip?
Komentarai:
Garo izoliacija visada klojama „šiltojoje“ termoizoliacijos sluoksnio pusėje, taigi šiuo atveju pirmiausiai ant perdengimo ištiesiama garų izoliacinė plėvelė, o po to klojama akmens vata. Garų izoliacijai dažniausiai naudojama polietileno plėvelė (ne plonesnė kaip 0,2 mm arba jei plonesnė dedami keli sluoksniai), ar kita vandens garams nelaidi medžiaga (pvz. aliuminio folija ir t.t.).
Andrius Buska, ROCKWOOL, UAB
Paprastai skirtumo, kuria puse kloti garo plėvelę nėra, gamintojai rulonus susuka taip, kad juos išvyniojus galima iš karto naudoti plėvelę. Plėvelė klojama ant perdangos, tiesiai prie jos glaudžiama vata. Išskirtinai klojamos garo plėvelės su aliuminiu – aliuminizuota plėvelės pusė turi būti neuždengta vata, o aliuminio sluoksnis dedasi į vidinę namo pusę.
Šiltinant perdangą tradicine mineralinės vatos sistema, garo izoliacinę plėvelę reikia dėti ant perdangos ir ant plėvelės kloti vatą. Tik jūs rašote apie kažkokius užrašus ant plėvelės. Negalima supainioti antikondensacinės difuzinės plėvelės su garo izoliacine. Tokio supainiojimo rezultatai būtų liūdni. Tai visiškai skirtingi dalykai.
Jei pasirinktumėte kietąjį poliuretaną kaip šiltinimo medžiagą, plėvelės naudoti išvis nereikėtų. Tai yra labai sandarus pastatų šiltinimo būdas. Bet jei vis dėlto norite dėti vatą, plėvelės užrašas turi būti į stogo pusę.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: