Sezono rekomendacija – Perdangos „Sumuštinis“

Nuo 2016 m. kiekvienas naujai statomas pastatas privalo būti projektuojamas A energinei klasei, nuo 2018 m. „kartelė“ pakelta iki A+ energinės klasės, o jau žiūrint į ateinantį, nuo 2020 m. planuojama ją užkelti iki A++ energinės klasės. Sezono rekomendacija – Perdangos „Sumuštinis“

Kiekvienas užsakovas „mylintis“ savo statomą namą, nori efektyvaus sprendimo, kad perdangos apšiltinimas būtų sandarus ir pasiektų reikalaujama šiluminę varžą, be to norisi, kad būtų ir kuo taupiau. Ir čia kyla problema, kaip tai įgyvendinti?

Uždarų porų poliuretano putų išskirtinė savybė – sandarumas. Šia savybe išsiskiria iš visų šiltinimo medžiagų, tačiau šiltinant vien uždarų porų poliuretano putomis, išlaidos išauga.

Purškiamos šiltinimo vatos – ekovata, medžio plaušo vata, mineralinė vata, pigesni variantai ir galima pasiekti tinkamą šiluminę varžą, bet šiltinamo sluoksnio jau reikės didesnio.

Siūlome puikų sprendimą, patenkinantį abi sąlygas (sandarumas ir pasiekta reikalaujama šiluminė varža), tai Perdangos „Sumuštinis“. Ant perdangos apačioje pritvirtinamos OSB plokštės, iš patalpų pusės, šiltinama 5 cm storio sluoksniu uždarų porų poliuretano putomis. Palėpėje ant perdangos pučiamos termoizoliacinės purškiamos vatos reikiamu storiu. Prieš šiltinimo darbus prie OSB plokštės prisukami laikikliai lubų apdailai tvirtinti.

Keli papildomi privalumai:

1.Pasirinkus tokį sandarų sumuštinį, gali nebereikėti papildomomis priemonėmis užsandarinti garų izoliacinės plėvelės, o kartais garų izoliacinės plėvelės gali ir visiškai nebereikėti (būtina patikrinti skaičiavimais, tam esame mes - www.termas.lt ). Tokiu atveju sutaupoma papildomoms priemonėms ir darbui.

2.Taip pat tokio perdangos „sumuštinio“ yra puikios garso izoliavimo savybės.

Įrengti tokį šiltinimo sluoksnio „sumuštinį“ yra sudėtinga, būtina viską tinkamai apskaičiuoti, kad netektų ateityje taisyti, todėl pasirinkus šį variantą svarbu kreiptis į šiltinimo profesionalus.

Apačioje pateikiame variantus, tinkamus A, A+ ir A++ energinei klasei. Pavyzdyje naudojame šiltinimo medžiagas, su kuriomis dirbame, tai purškiama akmens vata Paroc bei uždarų porų poliuretano putos Lackfa.

A energinei klasei:

·Poliuretanas „Lackfa“ (36kg/m3) – 5 cm

·OSB – 1,2 cm

·Paroc BLT9 – 33 cm

Visa bendra šiltinamo sluoksnio varža R = 10,073 (A energinei klasei reikalaujama 10)


A+ energinei klasei

·Poliuretanas „Lackfa“ (36kg/m3) – 5 cm

·OSB – 1,2 cm

·Paroc BLT9 – 38 cm

Visa bendra šiltinamo sluoksnio varža R = 11,274 (A+ energinei klasei reikalaujama 11,11)


A++ energinei klasei

·Poliuretanas „Lackfa“ (36kg/m3) – 5 cm

·OSB – 1,2 cm

·Paroc BLT9 – 43 cm

Visa bendra šiltinamo sluoksnio varža R = 12,514 (A++ energinei klasei reikalaujama 12,5)

Parengta pagal TERMAS, UAB medžiagą