Trinkelių klojimo kaina

Dažnai žmonės skambina teiraudamiesi darbų kainos ir vienareikšmiškai atsakyti kartais būna gana sunku. Pabandysiu paaiškinti nuo ko priklauso trinkelių klojimo darbų kaina. Trinkelių klojimo kaina

Darbų kaina priklauso nuo trijų dalykų: nuo esamo grunto, nuo naudojamų medžiagų ir nuo būsimo grindinio sudėtingumo.

1. Esamas gruntas - tik įvertinus jo būklę, sudėtį, galima nustatyti darbų kainą. Ar tai yra juodžemis ar molis (augalinis sluoksnis,kurį reikia pašalinti), o gal žvyras (nereikia pašalinti, reikia tik paruošti)? O galbūt esamame plote auga medžiai, krūmai, kuriuos reikia pašalinti? O gal tai yra senas betonas, asfaltas kurį reikia išardyti? Visais šiais atvejais darbų eiga ir, be abejo, kaina skirsis.

2.Naudojamos medžiagos - visų pirma pačios trinkelės, jų yra įvairių - nuo paprastų pilkų betoninių iki itin aukštos kokybės klinkerinių. Toliau kaina keisis priklausomai nuo to, kokias ir kiek medžiagų naudosime gruntui (o tai galime nuspresti tik įvertinus grunto sudėtį), ar naudosime geotekstilę, ar naudosime dolomitinę skaldą ir t.t. Įvertinkite ir tai, kad trinkelių gamintojai skirtingu metų laiku taiko skirtingas kainas. Pavyzdžiui trinkelės pavasarį brangesnės negu rudenį.
3.Grindinio sudėtingumas - ar grindinys bus paprastas, ar tai bus tiesūs takeliai, stačiakampės aikštelės? O gal tai bus vingiuoti takeliai, spalvotos apvalios terasos su integruotu apšvietimu? O gal trinkeles norite kombinuoti su akmeniu? Savaime suprantama-skirtingo sudėtingumo darbų, skirtinga ir kaina.

Taigi tik atsakius į šituos pagrindinius tris klausimus galima aiškiai nustatyti kokia bus darbų ir medžiagų kaina, kiek laiko užtruks darbai ir t.t.