Šilumos tiltelių galima išvengti inovatyviomis smeigėmis

Pasikeitę naujų pastatų statybos reikalavimai sujudino ir statybinių medžiagų rinką. Energinio naudingumo kriterijus ypač paveikė pastatų šiltinimą. Šiandien nebeužtenka vien užtikrinti šilumą patalpose, būtina maksimaliai mažinti ir šilumos nuostolius. Šiais laikais įrengiant fasadą naudojama tūkstančiai smeigių, tad, nors jos sukelia tik minimalius nuostolius, šie praradimai gali būti reikšmingi. Šilumos tiltelių galima išvengti inovatyviomis smeigėmis

Tačiau jau esama fasadų šiltinimo ir apdailos sistemų gamintojų, kurie gali pasiūlyti sprendinius, efektyviai eliminuojančius šilumos tiltelius ir ilgam užtikrinančius estetišką pastato išvaizdą. Neseniai pastatyti ar renovuoti pastatai praeivių akį traukia estetiškais spalvotais fasadais. Tokių namų gyventojai džiaugiasi šiltais būstais, komfortiškomis sąlygomis ir sutvarkyta aplinka. Tačiau kartais ant fasadų išryškėja vienodais atstumais matomi apskritimai. Juos lengviau pastebėti, esant drėgniems orams ar atšalus. Šių apskritimų atsiradimą specialistai dar vadina „boružėlės efektu“. Iš tiesų tai – smeigių galvutės. Jos nėra vien estetinis trūkumas, tai – ženklas, kad pastate patiriama šilumos nuostolių.

Kam reikalingi šie fasado elementai?

Pagrindinė smeigių funkcija – atlaikyti vėjo apkrovas, kitaip tariant, užtikrinti, kad termoizoliacinių plokščių nuo fasado neatplėš smarkus vėjas.

Smeigių skaičius pastatuose gali gerokai skirtis. Jis priklauso nuo to, kur stovi namas: jei vietovėje vyrauja stiprūs vėjai (pavyzdžiui, pajūrio regione), tai fasadams, o kartu ir smeigėms tenka didesnės vėjo apkrovos. Arčiau žemės vėjas būna silpnesnis, o aukštų pastatų viršutinėje dalyje ypač reikia užtikrinti fasado atsparumą didesnėms apkrovoms. Todėl šiltinant pastatus, kuriuos veikia didesnės, nei įprasta, vėjo apkrovos, smeigių reikia kur kas daugiau.

Apskaičiuojant reikiamą smeigių skaičių, svarbūs ir kiti veiksniai: gamintojo pateikti montavimo reikalavimai, šiltinamos konstrukcijos būklė, pagrindo medžiaga, naudojamo tinko mechaninės ypatybės ir fasado įrengimo technologija.

Šilumos tiltelis šiltinamajame sluoksnyje

Įprastai smeigėmis šiltinamoji medžiaga yra perveriama kiaurai, tarsi prikalama prie konstrukcijos. Nors savo funkciją šie elementai atlieka gerai, toks smeigių tvirtinimo būdas blogina pastato šilumines charakteristikas – jos tampa tiesioginiais šilumos tilteliais. Ir kuo daugiau smeigių naudojama, tuo didesnių šilumos nuotolių patiriama.

Šiuo metu pastatai šiltinami labai storu termoizoliacinės medžiagos sluoksniu – A+ energinio naudingumo klasės pastatuose jis siekia net keliasdešimt centimetrų, tad tenka naudoti itin ilgas smeiges. Kadangi jos turi atlaikyti ne tik vėjo apkrovas, bet kartu su šiltinamuoju ir apdailos sluoksniais – ir pastato judėjimus, turi būti tuo pat metu ir tvirtos, ir elastingos. Jei smeigės neatitinka šių reikalavimų, jos gali sulūžti – taip neretai nutinka dar montavimo metu, todėl dažniausiai naudojamos metalinės ar kombinuotos plastiko ir metalo smeigės, kurios yra gana laidžios šilumai.

Ilgą smeigę tinkamai įtvirtinti ir taip yra sunku, o kuo elementas ilgesnis, tuo didesnė tikimybė, kad ji sulūš. Tai – ne tik papildomos išlaidos bei laiko sąnaudos, bet ir nereikalingos skylės šiltinamojoje medžiagoje, taigi – ir šilumos tilteliai.

Kad šilumos nuostoliai per smeiges būtų kuo mažesni, jų galvučių paviršius įgilinamas į šiltinamąją medžiagą, pavyzdžiui, polistireninį putplastį. Jame išfrezuojama smeigės galvutės skersmens duobutė, tuomet smeigė įgręžiama į šiltinamąją medžiagą ir konstrukciją, o jos galvutė uždengiama specialia putplasčio „tablete“ – tokio pat storio kaip išfrezuotos duobutės gylis. Tinkamas smeigės įgilinimas ir uždengimas ypač svarbus, jei fasadas bus dengiamas plonasluoksniu tinku; netinkamai sumontuotos smeigės bus matomos per tinką – pasireikš jau minėtas „boružėlės efektas“.

Deja, net ir toks smeigių montavimo būdas nėra labai veiksmingas – termovizinėse nuotraukose jų vietos labai aiškiai matomos.

Tad ką daryti? Apie smeigių skaičiaus mažinimą negali būti nė kalbos, nes tai prieštarautų taisyklingai įrengto fasado reikalavimams, tačiau ir šilumos nuostolių niekas nenori patirti.

Fasado šiltinimo schema su „Baumit StarTrack“

1. Laikančioji konstrukcija

2. Senas tinkas (iki40 mm storio sluoksnis)

3. „Baumit StarTrack Orange“ smeigė(tvirtinimo gylis – 40 mm)

4. Klijavimo ir armavimo mišinys

5. Polistireninio putplasčio (EPS) plokštė

6. Armuojamasis sluoksnis su tinkliuku ir apdailos paviršius

SPECIALISTO KOMENTARAS: Jurgita Šniepienė Architektė, UAB „Dviejų grupė“.

Tenka matyti ne vieną netinkamai įrengto fasado problemą: aplink palanges nubėgusio vandens pėdsakai, išmetamųjų dujų, žiedadulkių ir sakų užteršti paviršiai, samanos šiaurinėje fasado pusėje, pratrūkusios lietaus kanalizacijos padariniai. Viena iš vizualiai labai matomų problemų – per tinką prasišviečiančios smeigės.

Netinkamai pasirinktos ir įtvirtintos smeigės ne tik gadina estetinį vaizdą, dėl tokio broko patiriama ir rimtų šilumos nuostolių. Anksčiau, iki įsigaliojant griežtiems energinio naudingumo reikalavimams, projektuojant nereikėdavo skaičiuoti šiluminių tiltelių, tad projekte smeigės visai nebuvo minimos. Tačiau per jas netenkama nemažai šilumos, kad būtų galima nekreipti dėmesio. Taigi dabar, kai reikia pasiekti A+ energinę klasę, projektuotojai skaičiuoja ne tik kiek smeigių reikia vienam kvadratiniam metrui šiltinamosios medžiagos pritvirtinti, bet ir smeigių šilumos tiltelių koeficientus.

Griežtėjantys energiniai reikalavimai natūraliai skatina projektuotojus ir rangovus pereiti prie pažangesnių smeigių, gaminamų iš šilumai mažai laidžių medžiagų.

1 Smeiges išdėstyti reikiamu atstumu patogu naudojant virvelę.
2 Gręžiamos kiaurymės gylis turėtų siekti bent 55 mm. Išlaikyti tinkamus atstumus tarp kiaurymių padeda specialus šablonas.
3 „StarTrack“ į kiaurymę spraudžiama ranka, kol atsiremia į pagrindą. Tuomet plaktuku iki galo įkalama plastikinė vinis.
4 „StarTrack“ išdėstomos grotelių principu.
5 Ant smeigių klijų skiedinys užtepamas 1–2 cm storio sluoksniu.
6 Tvirtinant termoizoliacinę medžiagą, klijų taškai ant plokštės ir smeigių gali nesutapti.

4 „STARTRACK“ SMEIGIŲ TIPAI:

„Baumit StarTrack Orange“ – universalios įsukamos smeigės, tinkamiausios betono, pilnavidurių blokelių, tuščiavidurių blokelių, akytbetonio konstrukcijoms. Maksimalus seno tinko sluoksnio storis – 40 mm.

„Baumit StarTrack Duplex“ specialiai pritaikytos dvigubos izoliacijos pagrindui – jos puikiai tinka renovuojamiems pastatams, kurie anksčiau jau buvo apšiltinti nedidelio storio (maksimalus esamos dangos storis – 90 mm) termoizoliacine medžiaga. Smeigę galima įsukti į betono, pilnavidurių blokelių, tuščiavidurių blokelių, akytbetonio konstrukcijas.

„Baumit StarTrack Blue“ idealiai tinka betono, taip pat pilnavidurių ir tuščiavidurių blokelių konstrukcijoms be jokios esamos dangos. Šias kalamas smeiges geriausia rinktis šiltinant naujai statomus pastatus.

„Baumit StarTrack Red“ kalamas smeiges ypač patartina naudoti šiltinant konstrukcijas iš tuščiavidurių blokelių, nors jos puikiai tinka ir pilnavidurių blokelių bei betoninėms konstrukcijoms. Maksimalus seno tinko storis – 40 mm.

Novatoriškos smeigės „StarTrack“

Fasadų šiltinimo ir apdailos sistemų gamintojai stengiasi pasiūlyti tokius gaminius, su kuriais minėtų problemų nebeliktų. Vieni tokių – inovatyvios „Baumit StarTrack“ smeigės, kurios radikaliai skiriasi nuo įprastų. Esminė šių smeigių ypatybė ta, kad jos nekerta šiltinamosios medžiagos – yra įsukamos arba įkalamos (atsižvelgiant į naudojamą tipą) tiesiai į sieną prieš klijuojant šiltinamąsias plokštes.

„StarTrack“ smeigių galvutės yra gerokai didesnio ploto nei įprastų, galvutė turi minkštus, lanksčius „sparnelius“. Montuojant galvutė padengiama tais pačiais klijais kaip ir šiltinamoji medžiaga. Kadangi sienoje smeigės išdėstomos kas 40 cm tiek vertikaliai, tiek horizontaliai (kiek tankiau montuojama kraštuose, palei cokolio profilį ir kitose didesnių apkrovų veikiamose vietose), didesnio ploto galvutės padidina šiltinamo paviršiaus ir termoizoliacinės medžiagos sukibties plotą. Fasadui tenkančios išorinės apkrovos perduodamos klijavimo ir armavimo mišiniui bei smeigėms, tik tuomet – laikančiajai konstrukcijai. Taigi „StarTrack“ smeigės užtikrina didelę sukibimo jėgą ir atsparumą plokštės atplėšimui nuo konstrukcijos.

„StarTrack“ smeigės ir jų montavimo būdas turi ir daugiau privalumų. Kadangi jas paslepia termoizoliacinės plokštės, nelieka nė menkiausios galimybės susidaryti šilumos tilteliams. Tad tokia pati (ar net didesnė) kaip ir įprastų smeigių laikančioji geba pasiekiama neprarandant šilumos, o kadangi smeigių reikia tikrai nemažai, tai su „StarTrack“ pasiekiama geresnių viso konstrukcijos „sumuštinio“ šiluminių charakteristikų.

Kaip minėta, „StarTrack“ smeigės nepažeidžia šiltinamosios medžiagos, jų nereikia įgręžti, užglaistyti galvučių, taigi sumažėja ir paviršiaus nelygumų tikimybė. O, naudojant tradicines smeiges, tenka nemažai laiko ir pastangų skirti nelygumams šlifuoti.

Ir, žinoma, – paprastesnis bei greitesnis montavimas. Kadangi smeigės montuojamos prieš klijuojant termoizoliaciją, lengva sužiūrėti, kad jos būtų išdėstytos tinkamais atstumais, reikiamu dažnumu ir tinkamose vietose (ne mūro siūlėse). O tai, kad vieno tipo „StarTrack“ smeigės tinka tvirtinant įvairaus storio šiltinamąsias plokštes, tik dar supaprastina darbų atlikimą, taigi sumažina klaidų tikimybę, sutrumpina montavimo laiką ir sumažina sandėliavimo išlaidas.

Naudojant įprastas smeiges, mechaniškai tvirtinti termoizoliacines plokštes galima tik jas priklijavus prie konstrukcijos. Kadangi šaltu oru šiltinamųjų plokščių klijuoti negalima – nėra statybinių mišinių, su kuriais būtų galima dirbti esant neigiamai aplinkos temperatūrai, darbus tenka stabdyti. O su „StarTrack“ galima nepaisyti orų sąlygų, šias smeiges tvirtinti į sieną galima net ir esant neigiamai aplinkos temperatūrai.

Įsigalioję aukšti energinio naudingumo reikalavimai, „YIT Kausta“ Konstruktorių technologų skyriaus vadovo Ramūno Narbunto manymu, „situaciją statybose apvertė aukštyn kojomis: pasikeitė instaliavimo technologijos, tobulėja ir pačios medžiagos, reikalingas daug storesnis šiltinamosios medžiagos sluoksnis, būtina užtikrinti sandarumą, pašalinti šilumos tiltelius... Tai, kas dar visai neseniai buvo naudojama, šiandien jau nebetinka“.

Akivaizdu, kad daugelį problemų gali išspręsti inovatyvūs produktai. Puikiu tokio gaminio pavyzdžiu R. Narbuntas laiko „StarTrack“ smeiges, kurios padeda atsikratyti krūvos fasado įrengimo bėdų: jos eliminuoja šilumos tiltelius, nesudaro sąlygų atsirasti „boružėlės efektui“, leidžia paankstinti ir pagreitinti fasado įrengimo darbus, o kartais – ir sutaupyti.

Tiek statant naują namą, tiek renovuojant senesnį, vienas pagrindinių darbų yra jo šiltinimas. Todėl ne vienos su pastatų šiltinimu susijusios problemos padedančios išvengti inovatyvios „StarTrack“ smeigės yra geriausias pasirinkimas:projektuotojams jos yra puiki priemonė, leidžianti išspręsti aktualiausią šių dienų problemą – užtikrinti pastato energinį efektyvumą; statytojui jos sudaro galimybę pateikti užsakovui ekonomiškai naudingesnius sprendimus; namo ar būsto šeimininkui – džiaugtis estetišku ir šilumą tausojančiu fasadu.

Parengta pagal UAB Baumit medžiagą
baumit_logo.png

UAB Baumit

Vilties g. 11, Kuprioniškės, LT-13279, Vilnius
100% rekomenduoja
20 atsiliepimai
g.
2021-08-23, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju ant putplasčio armuoto sluoksnio klijuoti natūralaus akmens plyteles (kvarcitas). Kokį gruntą patartumėt prieš klijavimą naudoti?
ke
2021-07-30, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, Namo fasadui ieškome kas gali pasiūlyti dekoratyvinio tinko (130 kvadratų). Apie tinkus kol kas nelabai išmanau tai reik patarimo ką geriau rinktis ir norėčiau gauti kokių pavyzdžių kaip kas atrodo.
ra
2021-07-29, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Gal patartumėte kokį naudoti elastingą apdailinį tinką išorės apdailai, kad gauti lygų paviršių ir suformuoti norimą raštą, nes visur siūlomi tik tinkai su grūdelių užpildais, t.y."samanėlė" ar "lietutis" ? Po to tinką dažyčiau fasadiniais dažais. Tinkas būtų dedamas ant armuoto nuglaistyto polistirolo.
ta
2021-04-26, Plungė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namas nuarmuotas prieš 5 metus, su tinkliuku. Per tinkliuką nesmeigiuota. Norim dėti klinkerines keramines plyteles. Armavimo mišinys vietomis "nusiplovęs", matosi tinkliukas. Ar laikui bėgant nenukris plytelės, jei ant esamo armavimo dėsim dar vieną tinkliuką ir antrą kart armuosim ir smeigiuosim? Meistrai sako, kad reiktų nuplėšti esamą tinkliuką ir naujai armuoti, bet tada jau kaina "kosminė"gausis?
ar
2021-04-26, Druskininkai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galit patarti dėl fasado dažymo? Suklijuotas neoporas ir užarmuota. Ar yra kokie dažai, kad būtų galima ant armuoto paviršaus dažyti be dekoro?
fe
2021-01-04, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau informacijos kuo šiltinami sodo nameliai ir kokią apdailą pasirinkti. Man patinka tinkuoti namukai. Kuo jie šiltinami, kad būtų galima tinkuoti? Čia tie darbai tik truputį ateityje, nes reikia žinoti sąmatas ir pan.
st
2020-11-19, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėtume paklausti, kokio storio turėtų būti armavimo sluoksnis norint klijuoti klinkerio plyteles ant akmens vatos plokščių? Kokius reikėtų naudoti tinklelius - užtenka vieno tinklelio ar rekomenduojama dviejų sl. tinklelių? Kaip teisingai paruošti pagrindą klinkerio plytelių klijavimui ant šiluminės izoliacijos (akmens vatos)?
Ja
2020-09-24, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima iš karto dėti dekoratyvinį silikoninį tinką ant Fibo plius blokelių, ar reikia armuoti ir šiltinti (garažo patalpa, šilumos nereikia)? Gal kas apsiima?
st
2020-09-11, Širvintos
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame papildomai šiltinti namo sienas. Siena yra dvi silikatinės plytos, 10 cm polistirolo ir tinkas su apdaila. Ar papildomai šiltinant reikia nuiminėti tinką ar galima polistirolą tvirtinti tiesiog ant dabartinio fasado? Jei taip, tai kokiu būdu tą geriausia daryti?
al
2020-09-11, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
ar
2020-05-27, Radviliškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu ant seno mūro silikatiniu plytų (yra vietom ir naujo mūro, užmūryti langai) dėti dekoratyvinį tinką. Ar reikia dėti armavimo tinklelį, ar užtenka tik išlyginti su armavimio mišiniu?
Ačiū Ekspertams už greitą ir išsamią konsultaciją.
vi
2020-02-09, Plungė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena , norėčiau sužinoti kainas ,,Open Therm ,, , dekoratyvinio tinko ,,Nanopor Top ,, ,taip pat mišinio ,,Star Contact White ,, ir grunto ,,UniPrimer ,, bei smeigiu ,,Star Track ,, kainas . Namo plotas 120 m2 . Ačiū
mi
2019-09-05, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima vertikalią pamato hidroizoliaciją įrenginėti tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus? Ar tiesa, kad pilnai pamatą hidroizoliuoti nėra gerai, nes pamatas turi turėti bent vieną atvirą sieną "kvėpavimui"? Taip pat - kada yra tinkamas laikas įrenginėti hidroizoliaciją? Pamatas stovėjo 1.5 mėn. vasaros metu, ar jau galiu hidroizoliuoti? Betonas naudotas C25/30 XC-2.
do
2019-09-05, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kodėl sutrūkinėjo savaime išsilyginantis sluoksnis? Buvo naudojamas Mitto C610 mišinys, storis 10 mm. Pagrindas betonas, gruntuotas, naudotos kompensacinės juostos, daryta pagal instrukciją, bet sukibo ir nesutrūkinėjo vos keliose vietose. Pradėdavo trūkinėt po 7-10 dienų. Kai kur smulkūs įtrūkimai, kai kur tokie, kad girgžda ir juda atitrūkęs gabalas. Kelios skirtingos patalpos ir visose tas pats.
st
2019-07-10, Kėdainiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame pradėti naujo namo vidaus tinkavimo darbus ir ieškome geriausio sprendimo, sienos keramikos lode blokeliai. Koks sveikiausias tinkas (kalkinis, gipsinis, molinis)? Ištinkuotos sienos pasiliks žiemoti nešildomose patalpose. Ar įmanoma atlikti tinkavimo darbus to nedarius, bet turintiems noro įgyti naują patirtį?
Jūsų patarimai tikrai padėjo. Ačiū.
to
2019-06-23, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau geriausio kokybės ir kainos santykio nanosilikoninio dekoratyvinio tinko sistemos. Privatus namas, ~ 250 m2 sienų plotas.
ar
2019-06-15, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokia geriausia hidroizoliacija klijuojant lauke akmens plyteles ant laiptų?
pa
2019-05-27,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokiu gruntu (firmos pav.) ar kita medžiaga reikėtų apsaugoti keramikinius blokelius nuo išorinių veiksnių (lietus, sniegas, šaltis) peržiemojimui?
ar
2019-05-11, Pasvalys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namo vidus, skliautinės lubos, gipso kartoninės. Siena fibo blokeliai tinkuoti gipsiniu tinku. Noriu sandarinti sienos ir lubų perimetro susijungimą. Sujungimo tarpelis ~5-8mm. Kuo ir kaip sandarinti šį tarpelį? Užsandarinus dažysis sienos dažais. Noriu, kad neatsirastų įtrūkimų.
p.
2019-05-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu gipsiniu tinku išsilyginti silikatinių blokelių sienas, nes yra nelygumų iki ~2,5cm. Prašau patarkite, kokį tinką rinktis (rotband, rotband plu, mitto, ceresit...). Taip pat suabejojau dėl sluoksnio storio, kuriuo galima tinkuoti - koks gi galimas storis. Gal skirtingais tinkais galima ir atitinkamai skirtingais storiais tinkuoti - tuomet gal rinktis tą tinką, kuriuo galima tinkuoti storiausiai? O gal galima tuo pačiu plonasluoksniu tinku tinkuoti, tik per kelis kartus? Nors toks dalykas paminėtas žemiau nuorodoje vaizdelyje kaip viena iš dviejų esminių klaidų. Ir apskritai, ar neatlips ir neatkris tas storas sluoksnis vėliau, gal kokį metalinį tinklą tvirtinti ir surišti jį su siena, ar gal kokį armavimo? Beje, šiame vaizdely rodoma, kad tinkuojama keliais sluoksniais su ~15 minučių laiko tarpais, kam tokie tarpai reikalingi, juk sluoksnis matyt dar neišdžiūna; o jeigu šlapiu ant šlapio, tai ar būtinas laukimas? Beje, matyt būsiu padaręs klaidą ir tuo pačiu prašau patarimo, kaip išeit iš situacijos: aš jau nutepiau sienas gipsiniu tinku porą kartų (prieš kiekvieną kartą gruntuodamas), tai jeigu noriu pašalinti vietomis esančius ~2,5cm nelygumus, tai vadinasi negaliu tinkuoti gipsiniu, nes padarysiu vieną iš dviejų esminių klaidų - sluoksniavimas? Kaip išsisukti? Plėšti ir skusti užteptą tinką iki pat blokelių, o tada tinkuoti iš nujo vienu sluoksniu? https://www.youtube.com/watch?v=1T-t-Jzv3ds
baumit_logo.png
Vilties g. 11, Kuprioniškės, LT-13279, Vilnius
100% rekomenduoja
20 atsiliepimai
g.
2021-08-23, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju ant putplasčio armuoto sluoksnio klijuoti natūralaus akmens plyteles (kvarcitas). Kokį gruntą patartumėt prieš klijavimą naudoti?
ke
2021-07-30, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, Namo fasadui ieškome kas gali pasiūlyti dekoratyvinio tinko (130 kvadratų). Apie tinkus kol kas nelabai išmanau tai reik patarimo ką geriau rinktis ir norėčiau gauti kokių pavyzdžių kaip kas atrodo.
ra
2021-07-29, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Gal patartumėte kokį naudoti elastingą apdailinį tinką išorės apdailai, kad gauti lygų paviršių ir suformuoti norimą raštą, nes visur siūlomi tik tinkai su grūdelių užpildais, t.y."samanėlė" ar "lietutis" ? Po to tinką dažyčiau fasadiniais dažais. Tinkas būtų dedamas ant armuoto nuglaistyto polistirolo.
ta
2021-04-26, Plungė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namas nuarmuotas prieš 5 metus, su tinkliuku. Per tinkliuką nesmeigiuota. Norim dėti klinkerines keramines plyteles. Armavimo mišinys vietomis "nusiplovęs", matosi tinkliukas. Ar laikui bėgant nenukris plytelės, jei ant esamo armavimo dėsim dar vieną tinkliuką ir antrą kart armuosim ir smeigiuosim? Meistrai sako, kad reiktų nuplėšti esamą tinkliuką ir naujai armuoti, bet tada jau kaina "kosminė"gausis?
ar
2021-04-26, Druskininkai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galit patarti dėl fasado dažymo? Suklijuotas neoporas ir užarmuota. Ar yra kokie dažai, kad būtų galima ant armuoto paviršaus dažyti be dekoro?
fe
2021-01-04, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau informacijos kuo šiltinami sodo nameliai ir kokią apdailą pasirinkti. Man patinka tinkuoti namukai. Kuo jie šiltinami, kad būtų galima tinkuoti? Čia tie darbai tik truputį ateityje, nes reikia žinoti sąmatas ir pan.
st
2020-11-19, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėtume paklausti, kokio storio turėtų būti armavimo sluoksnis norint klijuoti klinkerio plyteles ant akmens vatos plokščių? Kokius reikėtų naudoti tinklelius - užtenka vieno tinklelio ar rekomenduojama dviejų sl. tinklelių? Kaip teisingai paruošti pagrindą klinkerio plytelių klijavimui ant šiluminės izoliacijos (akmens vatos)?
Ja
2020-09-24, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima iš karto dėti dekoratyvinį silikoninį tinką ant Fibo plius blokelių, ar reikia armuoti ir šiltinti (garažo patalpa, šilumos nereikia)? Gal kas apsiima?
st
2020-09-11, Širvintos
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame papildomai šiltinti namo sienas. Siena yra dvi silikatinės plytos, 10 cm polistirolo ir tinkas su apdaila. Ar papildomai šiltinant reikia nuiminėti tinką ar galima polistirolą tvirtinti tiesiog ant dabartinio fasado? Jei taip, tai kokiu būdu tą geriausia daryti?
al
2020-09-11, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
ar
2020-05-27, Radviliškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu ant seno mūro silikatiniu plytų (yra vietom ir naujo mūro, užmūryti langai) dėti dekoratyvinį tinką. Ar reikia dėti armavimo tinklelį, ar užtenka tik išlyginti su armavimio mišiniu?
Ačiū Ekspertams už greitą ir išsamią konsultaciją.
vi
2020-02-09, Plungė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena , norėčiau sužinoti kainas ,,Open Therm ,, , dekoratyvinio tinko ,,Nanopor Top ,, ,taip pat mišinio ,,Star Contact White ,, ir grunto ,,UniPrimer ,, bei smeigiu ,,Star Track ,, kainas . Namo plotas 120 m2 . Ačiū
mi
2019-09-05, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima vertikalią pamato hidroizoliaciją įrenginėti tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus? Ar tiesa, kad pilnai pamatą hidroizoliuoti nėra gerai, nes pamatas turi turėti bent vieną atvirą sieną "kvėpavimui"? Taip pat - kada yra tinkamas laikas įrenginėti hidroizoliaciją? Pamatas stovėjo 1.5 mėn. vasaros metu, ar jau galiu hidroizoliuoti? Betonas naudotas C25/30 XC-2.
do
2019-09-05, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kodėl sutrūkinėjo savaime išsilyginantis sluoksnis? Buvo naudojamas Mitto C610 mišinys, storis 10 mm. Pagrindas betonas, gruntuotas, naudotos kompensacinės juostos, daryta pagal instrukciją, bet sukibo ir nesutrūkinėjo vos keliose vietose. Pradėdavo trūkinėt po 7-10 dienų. Kai kur smulkūs įtrūkimai, kai kur tokie, kad girgžda ir juda atitrūkęs gabalas. Kelios skirtingos patalpos ir visose tas pats.
st
2019-07-10, Kėdainiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame pradėti naujo namo vidaus tinkavimo darbus ir ieškome geriausio sprendimo, sienos keramikos lode blokeliai. Koks sveikiausias tinkas (kalkinis, gipsinis, molinis)? Ištinkuotos sienos pasiliks žiemoti nešildomose patalpose. Ar įmanoma atlikti tinkavimo darbus to nedarius, bet turintiems noro įgyti naują patirtį?
Jūsų patarimai tikrai padėjo. Ačiū.
to
2019-06-23, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau geriausio kokybės ir kainos santykio nanosilikoninio dekoratyvinio tinko sistemos. Privatus namas, ~ 250 m2 sienų plotas.
ar
2019-06-15, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokia geriausia hidroizoliacija klijuojant lauke akmens plyteles ant laiptų?
pa
2019-05-27,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokiu gruntu (firmos pav.) ar kita medžiaga reikėtų apsaugoti keramikinius blokelius nuo išorinių veiksnių (lietus, sniegas, šaltis) peržiemojimui?
ar
2019-05-11, Pasvalys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namo vidus, skliautinės lubos, gipso kartoninės. Siena fibo blokeliai tinkuoti gipsiniu tinku. Noriu sandarinti sienos ir lubų perimetro susijungimą. Sujungimo tarpelis ~5-8mm. Kuo ir kaip sandarinti šį tarpelį? Užsandarinus dažysis sienos dažais. Noriu, kad neatsirastų įtrūkimų.
p.
2019-05-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu gipsiniu tinku išsilyginti silikatinių blokelių sienas, nes yra nelygumų iki ~2,5cm. Prašau patarkite, kokį tinką rinktis (rotband, rotband plu, mitto, ceresit...). Taip pat suabejojau dėl sluoksnio storio, kuriuo galima tinkuoti - koks gi galimas storis. Gal skirtingais tinkais galima ir atitinkamai skirtingais storiais tinkuoti - tuomet gal rinktis tą tinką, kuriuo galima tinkuoti storiausiai? O gal galima tuo pačiu plonasluoksniu tinku tinkuoti, tik per kelis kartus? Nors toks dalykas paminėtas žemiau nuorodoje vaizdelyje kaip viena iš dviejų esminių klaidų. Ir apskritai, ar neatlips ir neatkris tas storas sluoksnis vėliau, gal kokį metalinį tinklą tvirtinti ir surišti jį su siena, ar gal kokį armavimo? Beje, šiame vaizdely rodoma, kad tinkuojama keliais sluoksniais su ~15 minučių laiko tarpais, kam tokie tarpai reikalingi, juk sluoksnis matyt dar neišdžiūna; o jeigu šlapiu ant šlapio, tai ar būtinas laukimas? Beje, matyt būsiu padaręs klaidą ir tuo pačiu prašau patarimo, kaip išeit iš situacijos: aš jau nutepiau sienas gipsiniu tinku porą kartų (prieš kiekvieną kartą gruntuodamas), tai jeigu noriu pašalinti vietomis esančius ~2,5cm nelygumus, tai vadinasi negaliu tinkuoti gipsiniu, nes padarysiu vieną iš dviejų esminių klaidų - sluoksniavimas? Kaip išsisukti? Plėšti ir skusti užteptą tinką iki pat blokelių, o tada tinkuoti iš nujo vienu sluoksniu? https://www.youtube.com/watch?v=1T-t-Jzv3ds