Plastikiniai ar metaliniai ortakiai geriau

Klausimas:
Kokie plastikinių ortakių pranašumai/minusai lyginant su metaliniais rekuperacinės sistemos ortakiais? Nedidelio gyvenamojo namo atveju (115 kv. m).
Komentarai:
Pagrindinis pliusas naudojant plastikinius ortakius - taupomas aukštis. Lubos mažiau nusileidžia. Taip pat su plastikiniais ortakiais paprasčiau dirbti. Minusai: brangiau kainuoja, rekuperatorius sunkiau dirba. Jei vėdinimo specialistas geras, jam jokio skirtumo su kuriais ortakiais dirbti. Jei meistrelis su patentu, tada aišku siūlys su plastikiniais. O bendrąją prasme skirtumų esminių nėra. Svarbu pasisamdyti ne pigiausią įmonę darbams atlikti.
Yra daugybė rūšių plastikinių ortakių. Pasakysiu tik apie porą. Dažniausiai naudojami lakstus izoliuoti, arba neizoliuoti ortakiai. Privalumai - jie yra truputi pigesni bei - galimybė atsisakyti alkūnių. Naudojant izoliuotus ortakius ten kur būtinai reikia izoliacijos, dar sutaupoma daug laiko montuojant, nes nereikia apvynioti ortakius vata.
Taip pat yra specialus akustiniai ortakiai su izoliacija, kuri sugeria triukšmą.
Visų lanksčių ortakių yda - nelygus (gofruotas) vidinis paviršius. Judant oro srautas iš laminarinio pasidaro turbulentiniu. Dėl to kelis kartus išauga ortakių pasipriešinimas ir atitinkamai - ventiliatoriaus naudojama galia. Dėl turbulencijos, orui judant įprastu greičiu, kyla gan didelis triukšmas.
Be to, lankstūs ortakiai yra lengvai pažeidžiami mechaniškai.
Lietuvoje dar bandoma prekiauti mažo skersmens plastikiniais kanalais, kurie neva skirti orui. Šita produkcija skirta žmonėms, kurie viską daro pagal "pasidaryk pats" principą ir net nenutuokia kokius parametrus turi užtikrinti vėdinimo sistema ir ko tam reikia. Mažas šių kanalų skersmuo yra nepakankamas užtikrinti vėdinimą net poros kvadratų tualete, ką jau kalbėti apie kambarius. Be to, visi šios sistemos elementai suprojektuoti neatsižvelgiant į reikalavimus, keliamus ortakiams: taisyklinga kanalo forma (ypač- alkūnėse, atsišakojimuose, sujungimuose), ortakio sandarumas.
Galima būtų naudoti tokius kanalus ypatingais atvejais, pvz. - kai būtinai reikia tilpti į apribotą aukštį, tačiau, kai sužinai, kad reikia sumokėti 3-4 kartus didesnę kainą už sutaupytus vos 1.5 cm - tai labai greitai surandamas kitas sprendimas, kaip galima sudėtingoje situacijoje sutrasuoti įprastus metalinius (arba lanksčius) ortakius.
Eduardas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: