Centrinis dulkių siurblys – ne komfortas, bet būtinybė

Centrinis dulkių siurblys – ne komfortas, bet būtinybė Centrinis dulkių siurblys – ne komfortas, bet būtinybė

Gyvenimas švariuose namuose yra pats didžiausias komforto elementas, taip pat - tai būtinybė norint užtikrinti savo sveikatą. Ore tvyro įvairiausių kenksmingų dulkių, dulkių erkučių, bei kitų sveikatai kenksmingų mikroorganizmų, norint sumažinti jų kiekį tenka gerokai paplušėti. Kiekvienas savo namus valyti renkasi skirtingus būdus – vieni naudoja paprastus dulkių siurblius, kiti renkasi siurblius robotus, o treti įsirengia centrinius dulkių siurblius.

Centrinio dulkių siurblio esmė yra ta, kad siurblys yra paslėptas nuo bendrojo gyvenamojo ploto atokiau, tam, kad nesigirdėtų triukšmo, iš siurblio išmetamas oras ir pačios smulkiausios dulkės nesklistų patalpose, o keliautų tiesiai į lauką. Tokių būdu valomų namų oras, po kiekvieno valymo, tampa vis švaresnis. Paprastas rankinis dulkių siurblys yra pajėgus surinkti tik pačias didžiausias dulkes ir nešvarumus, o visų smulkių dulkių toks siurblys nesulaiko ir jas paleidžia atgal į patalpų orą, taip tuo metu, dar labiau užteršdamas patalpos orą, nes jis visas nusėdusias dulkes išsklaido ir pakelia į orą . Jei rankinis dulkių siurblys turi vandens filtrą, jis sulaikys žymiai daugiau smulkių dulkių, tačiau toks filtras reikalauja žymiai daugiau priežiūros ir laiko.Po kiekvieno, net ir menkiausio siurbimo teks ilgai ir kruopščiai plauti vandens talpą. Siurbliai robotai, nereikalauja itin daug priežiūros, jie yra modernūs ir sugeba net pasikrauti patys, tačiau jie lyginant su įprastais ar centriniais dulkių siurbliais yra silpnesni, ir sugeba surinkti nedidelę dalį nešvarumų, jie taip pat per savo filtrą siurbimo metu į aplinką išmeta daug nesurinktų smulkių dulkių.

Centrinis dulkių siurblys namuose užima itin mažai vietos, mat jo visa konstrukcija yra paslėpta po grindimis ar sienoje. Pats dulkių siurblys statomas garaže, sandėliuke ar kitoje, mažai naudojamoje patalpoje. Centrinis dulkių siurblys kambariuose turi tik vieną skiriamąjį bruožą – į rozetes panašius jungtukus. Į tokias „rozetes“ kištuko įjungti nepavyks, mat atvertus dangtelius juose bus skylė siurblio žarnai įstatyti. Spalvų dėka, šie dangteliai gali tapti ir nematomi jūsų namų interjere, jų yra pačių įvairiausių spalvų. Taip pat komplektuojant siurblius galima susikomplektuoti ir centrinio siurblio stoteles, kurioje jau iš karto yra žarna, ar apatinis semtuvėlis. Apatinis semtuvėlis beveik nepastebimas, jis montuojasi sienoje ar spintelėje prie pat grindų ir nuo jų yra pakilęs tik apie 4cm. Stotelė su lokalia žarna yra montuojama ant sienos, pati žarna yra elastinga ir nenaudojant būna susitraukusi, todėl daug vietos neužims. Stotelė turi ir specialų žarnos antgalio laikiklį, todėl žarna visuomet bus padėta tvarkingai. Tiek vienas tiek kitas dažniausiai naudojami vietose, kur renkasi daugiausiai purvo dulkių ar trupinių. Tad šie priedai idealiai tinka virtuvėje ar koridoriuje.

Centrinis dulkių siurblys pasižymi itin dideliu patogumu, mat jo pačio nereikia nešioti, patalpoje nesimato jokių laidų ar kitų siurblio elementų. Kadangi siurblys veikia ne toje pačioje patalpoje kurioje atliekate valymo darbus, jo paprasčiausiai nesigirdės. Vienintelis nestacionarus centrinio siurblio elementas yra siurbimo žarna ir jos antgaliai, kurią teks persinešti iš vieno kambario į kitą, tačiau ši žarna lyginant su įprastu vakuuminiu siurbliu yra lengvesnė, todėl nepatogumų tai nesukels. Perkant dulkių siurblį, galima patiems susikomplektuoti antgalių rinkinį, jame bus tik tokie antgaliai kokių jums reikės, taip susitaupys nemažai pinigų.

Centriniai dulkių siurbliai šiais laikais yra iš ties modernus ir beveik nereikalauja priežiūros. Pats paprasčiausias modelis gali veikti net gi apie vienerius metus, kol dulkių surinkimo talpa bus pilna ir ja reiks pakeisti nauja. Yra ir tokie dulkių siurbliai, kuriuose yra plastikinis nešvarumu rezervuaras, juos kartkartėmis teks išnešti laukan, išpilti nešvarumus. Tokie dulkių siurbliai gali siurbti nedidelį kiekį skysčių, tačiau po to rekomenduojama kuo greičiau išplauti nešvarumų rezervuarą, kad nepradėtų pelyti. Tačiau yra ir visiškai automatinių dulkių siurblių, kurie vandens pagalba išsivalo patys, todėl jiems profilaktinis aptarnavimas nėra būtinas. Į juos yra jungiamas šaltas vanduo, siurblys siurbimo metu vandeniu užpildo savo rezervuarą ir taip sukuria automatinį vandens filtrą. Po siurbimo vanduo automatiškai yra išleidžiamas į kanalizaciją. Toks siurblys gali butį naudojamas ne tik sausam valymui bet ir šlapiam. Taip pat, turbūt, kiekvieno gamintojo, net ir patys paprasčiausi siurbliai pasižymi elementariomis papildomomis funkcijomis tokiomis kaip apsauga nuo perkaitimo. Tai užtikrina ilgą siurblio tarnavimo laiką.

entrinis dulkių siurblys yra elektrinis gaminys, todėl standartinė tokio daikto garantija yra 2 metai. Retais atvejais Jūs gausite 5 metų garantiją. Šiuo metu aš žinau tik keletą vietų kur yra taikoma būtent 5 metų garantija – Kaune UAB „Ornas“ Vilniuje „Idvgroup"

Centrinis dulkių siurblys savo konstrukcija yra ganėtinai paprastas gaminys, jame sugesti gali tik elektronika arba pats elektros variklis. Elektronikos gedimai dažniausiai būna labai nerimti ir pataisomi per vieną darbo dieną, o jei gedimas yra variklyje, remontas gali užtrukti net ir keletą dienų. Tačiau, taip pat verta paminėti, kad tokie gedimai pasitaiko itin retai.

Įsirengti centrinio dulkių siurbimo sistemą namuose nėra labai sunku, tačiau tai yra toks įrengimas kurį reiktų apgalvoti anksto. Kadangi jo siurbimo sistema slepiasi po sienomis ar grindimis, geriausia vamzdynus siurbliui ruošti tuomet, kai yra naujai statomas namas, arba remontuojamos patalpos. Kadangi pats siurblys gali kainuoti kiek daugiau nei įprastas buitinis siurblys, pirmiausia reiktų pasirūpinti vamzdynu jam, o patį siurblį drąsiai galėsite įsigyti ir prisijungti tuomet, kai į namus ateis geresni laikai – o jie visuomet ateina.

Apibendrindamas galiu teigti, kad tokio siurblio įsirengimas namuose tikrai padidins komforto lygmenį namuose ir užtikrins maksimalią švarą, o tokį įrenginį geriausia yra numatyti tada, kai statote naują namą arba remontuojate būstą. Namuose šis pagalbininkas yra nematomas ir negirdimas, ir net būdamas toks, sugeba užtikrinti maksimaliai švarų orą patalpose. Būtent todėl jis ir tampa būtinybe, o ne komforto ar prabangos detale.

Parengta pagal UAB Ornas medžiagą

UAB Ornas

Jurbarko 5, Kaunas