Dviejų greičių ventiliatorių įrengimas

Klausimas:
Norėčiau sužinoti, kaip įrengiami tie dviejų greičių ventiliatoriai? Ar jie prijungiami prie elektros tinklo? Problema - rūkalų kvapas WC, devynaukštis senos statybos namas, ketvirtas aukštas.
Komentarai:
Ventiliatoriams kaip ir kitiems prietaisams reikalingas elektros maitinimas. Dėl kvapo, tai matomai kažkas iš kaimynų namuose, WC patalpose rūko. Kadangi oro šalinimo šachta yra bendra visiems butams, tas kvapas patenka pas Jus.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Dažniausiai dviejų greičių ventiliatoriai į elektros tinklą jungiami tokiu būdu, kad ventiliatorius pirmuoju greičiu dirbtų nuolatos, nes jo našumas šiame režime yra nedidelis. Antrojo greičio (didesnio našumo režimo) įjungimą galima komutuoti priklausomai nuo ventiliatoriaus konstrukcijos ir techninių galimybių. Pavyzdžiui:
- antrasis greitis įsijungia padidėjus drėgnumo lygiui patalpoje;
- antrasis greitis įsijungia su numatytu užlaikymu po šviesos įjungimo patalpoje;
- antrasis greitis įsijungia suveikus judesio jutikliui;
- antrasis greitis įsijungia visiškai atskiru jungikliu;
Kuris variantą rinktis sprendžiate tik Jūs. Tačiau reikia nepamiršti, jog priklausomai nuo esamos elektros instaliacijos ne visi variantai gali būti įgyvendinti praktikoje.
Gintaras Petružis, AVSA, UAB
Ventiliatoriai elektriniai, todėl pajungimas prie elektros tinklo būtinas. Didelio slėgio ventiliatoriai įrengiami su potinkinio montavimo dėžute arba su virštinkinio montavimo korpusu. Mažo slėgio 2 greičių ventiliatoriai - diametras 100 mm, montuojami tiesiai į ventiliacijos kanalo angą.
Edmundas, UAB "Ensavera"
Taip. LUNOS Silvento ventiliatoriai prijungiami 3 gyslų 220V laidu ir gali turėti du greičius. Įsirengęs tokį ventiliatorių pamiršite apie rūkalų kvapą, kadangi jis turi integruotą atbulinį vožtuvą, kuris neleis į patalpą patekti kvapams. Net ir tada kai ventiliatorius bus išjungtas.
Vilius Šipulskis, Ekspertai.lt