Koks skirtumas tarp atbulio vožtuvo ir automatinių grotelių

Klausimas:
Privatus namas, žiemą per vonios ventiliacinę angą pučia šaltis (stovi paprastas ventiliatorius, efektyviai ištraukia drėgmę bet, kaip minėta, neapsaugo nuo šalčio). Ar efektyvu bus pirkti kitą ventiliatorių su atbuliniu vožtuvu ar automatinėmis grotelėmis, ar tik pinigų išmetimas? Koks skirtumas tarp atbulio vožtuvo ir automatinių grotelių (domina kas labiau sulaikytų šaltį)? Kokie skersmens standartai egzistuoja (nenuėmus matuoju gaunasi anga kažkur 12 cm), ta prasme ar važiuot pirkt su senu ar yra standartai?
Komentarai:
Atbulinio vožtuvo pagrindinė funkcija yra neleisti orui iš lauko patekti į vidų. Šaltis be abejo atkeliaus iki ventiliatoriaus ir darys tam tikrą įtaką vidaus patalpų mikroklimatui.
Gali būti, kad ji bus nežymi, bet ji bus. Skirtumo tarp automatinių grotelių ir atbulinio vožtuvo nėra. Jų funkcija ta pati. Kad iki minimumo sumažinti šalčio skverbimąsi į vidines patalpas, ant lauko sienos reikia montuoti taip vadinamąsias gravitacines (atsidaro pačios nuo menkiausio oro srauto iš vidaus ) groteles. Esant galimybei panašios, lengvai besivarstančios grotelės montuojamos ištraukimo trasoje tarp lauko grotelių ir ventiliatoriaus. Standartai: 100/120/125/150 mm
Artūras , Rubisolis, UAB
Rekomenduočiau įsigyti ventiliatorių, kuris turi integruotą sandarų atbulinį vožtuvą ir galį sulaikyti atbulinį oro srautą.
Rokas Petrašiūnas, Litmax Trading, UAB
Tokie raktiniai žodžiai kaip "pučia šaltis" Jūsų suformuotoje užklausoje, parodo - jog vėdinimas būste greičiausiai nėra išspręstas. Žinių rato išplėtimas nuo automatinių grotelių iki atbulinių vožtuvų ir jų taikymas minėtoje situacijoje, tikrai neišspręs oro kaitos (vėdinimo) klausimo. Tai greičiausiai bus kova su pasekmėmis.
Todėl visuomet yra racionaliau išsiaiškinti tikrąsias priežastis kurios sąlygoją esamą situaciją, atlikti oro srautų auditą, ir tik tuomet ieškoti Jums priimtinų sprendimų, kurie užtikrins viso namo vėdinimą.
Gintaras Petružis, AVSA, UAB
Klausk
eksperto