Mechaninis vėdinimas - kas tai yra

Klausimas:
Gal galit apibūdinti smulkiau mechaninis vėdinimas kas tai yra? Mane domina vėdinimo sistema. Namas medinis, keturi miegamieji, svetainė su virtuve sujungta kartu ir vonia kartu su WC.
Komentarai:
Jeigu mes kalbame apie priverstinį vėdinimą, tuomet vienintelis sprendimas yra rekuperacinės sistemos. Šiuo atveju name vedžiojasi ortakių sistema ir montuojasi rekuperatorius, kuris užtikrina oro kaitą name, stabilizuoja drėgmės lygį ir grąžina didžiąją dalį šilumos nuo ištraukiamo šilto oro. Efektyvios ir tylios sistemos kaina gali siekti maždaug 3500-4000 Eur su PVM. Šioje sumoje įskaičiuotas geras įrenginys, ortakių sistema ir kvalifikuotos montavimo paslaugos.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Mechaninis vėdinimas, tai vėdinimo būdas, kai nešvaraus oro ištraukimas yra paskatinamas elektriniu ventiliatoriumi (siurbtuvu). Siurbtuvai gali būti individualūs prie kiekvienos vėdinimo kanalo angos (lokaliniai ventiliatoriai), jei yra numatyti natūralaus vėdinimo kanalai. Individualiuose namuose geriausiai pasiteisina centralizuota oro šalinimo sistema, kai įrengiamas vienas siurbtuvas. Tokioje oro šalinimo sistemoje reikalingi ortakiai, sujungiantys pagalbines patalpas (vonios kambarį, WC ir virtuvę) su centriniu oro šalinimo moduliu (ventiliatoriumi). Tuomet nešvarus oras pašalinamas iš tų zonų, kur atsiranda daugiausiai teršalų ir drėgmės. Tačiau šalinant nešvarų orą būtina kompensuoti švariu oru iš lauko. Paprastai tam yra įrengiamos oro kompensavimo orlaidės gyvenamųjų kambarių languose arba sienose. Tokioje sistemoje suformuojami vienos krypties oro srautai - iš gyvenamųjų patalpų link labiau užterštų. Visos vidinės durys turi būti su tarpeliu apačioje, kad oras galėtų netrikdomai cirkuliuoti. Siekiant išsaugoti šiluminę energiją reikėtų galvoti apie DCV (demand conrol ventilation) sistemą. DCV sistemoje oro srautai kinta automatiškai, o ventiliatorius prisitaiko prie realaus poreikio vėdinti namą. Su DCV sistema išsaugoma šilumos panašiai tiek pat, kiek su rekuperatoriumi. Tik priežiūra yra paprastesnė ir pigesnė.
Gintaras, AVSA
Pagal statybos reglamentą, mechaninis vėdinimas – vėdinimas, naudojant ventiliatorius.
Mechaninis vėdinimas naudojamas tais atvejais, kai nėra natūralaus vėdinimo arba juo neįmanoma patalpoje išlaikyti norminių oro parametrų. Mechaninis ir natūralus vėdinimas gali veikti kartu.
Jūsų atveju galima montuoti mechanines lauko orlaides kiekviename gyvenamajame kambaryje, o vonioje su WC ir virtuvėje - didelio slėgio ištraukimo ventiliatorius. Parametrus ir parinkimą galima padaryti turint namo planus ir plotus.
Edmundas, UAB "Ensavera"
Klausk
eksperto