Natūralus ar mechaninis vėdinimas

Klausimas:
Norėčiau patarimo. 48~m3 patalpos. Ar užtektų natūralaus vėdinimo ar reikia mechaninio tokiai patalpai, jei bus 3 radiatoriai? 8m ilgis, 2.6 plotis, 2.2 aukštis patalpos.
Komentarai:
Viskas priklauso nuo pastato ir patalpos sandarumo. Jei patalpa nesandari, gali pakakti ir natūralaus vėdinimo, tačiau priešingu atveju, priverstinis vėdinimas būtinas. Jis gali būti sukuriamas ventiliatorių arba mini rekuperatorių pagalba.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Radiatoriams vėdinimo tikrai nereikia, ir oro kokybę jų skaičius nelabai įtakoja. Svarbiausia, kokio dydžio (tūrio) patalpa, kiek joje būna žmonių, kiek laiko joje praleidžia, ir koks yra/galimas natūralus vėdinimas. Taip pat lemia kokia veikla vykdoma patalpoje. Tik žinant atsakymus i šiuos klausimus galima nagrinėti vėdinimo poreikį. Na, o jeigu daug nesigilinant, tai galiu užtikrinti, kad vienas iš mūsų siūlomų mini rekuperatorių tikrai užtikrins valdomą šviežio oro pritekėjimą, tuo pačiu gražins didžiąją dalį šilumos, kuri natūralaus vėdinimo atveju bus išmetama į lauką.
O jeigu nuspręsite nieko nedaryti, tai, manau, kad neuždusite. Vėdinimo nebuvimas standartinėse patalpose taip aštriai nejaučiamas, kaip šviesos nebuvimas naktį.
Klausk
eksperto