Papildomas didelio slėgio ištraukimo ventiliatorius vonioje

Klausimas:
Ar reikalingas vonioje (5,34 kv.m) kotedžo II aukšte papildomas didelio slėgio ištraukimo ventiliatorius (vėjelis), jei bus įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema ir yra langas?
Komentarai:
Ne, nereikia. Žinoma, su sąlyga, kad užtikrinamas nuolatinis oro keitimasis visą parą vonios kambaryje. Standartai reikalauja nuolatinio oro nutekėjimo. Todėl vonios kambariuose buvo padaryta natūrali ištraukiamoji ventiliacija. Dabar galite sėkmingai jį pakeisti tiekimo ir išmetimo sistema su rekuperacija.
Viktor, EFFECTER.eu
Jei bus įrengta rekuperacinė sistema, tuomet joks papildomas ištraukimas nereikalingas.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Jei yra vonioje ištraukimas, atskirai statyti ventiliatoriaus nereikia.
Jei rekuperacinė vėdinimo sistema suprojektuota, įrengta ir bus eksploatuojama teisingai, papildomas ištraukimo ventiliatorius vonioje nėra būtinas, juk visi ištraukimo taškai iš pagalbinių patalpų turi būti prijungti prie įrenginio.
Gintaras Petružis, AVSA, UAB
Jei bus įrengta teisinga rekuperacinė sistema, ji turi užtikrinti ištraukimą ir iš vonios patalpos, todėl papildomų "vėjelių" ir langų varstymo neturi prireikti.
Vadybininkas Linas Šilkūnas, Celsis
Jeigu yra rekuperacinė vėdinimo sistema ir vonioje yra įrengtas ištraukimo ortakis/difuzorius, tai jokių papildomų ventiliatorių nereikia.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Klausk
eksperto