Ventiliacinio kanalo įrengimas

Klausimas:
Ar galima per vonios kambario sieną įrengti ventiliacinį kanalą su ventiliatoriumi vėdinimui? Ar garai nesikondencuos ventiliaciniame kanale?
Komentarai:
Jeigu teisingai naudositės t.y. visada įjungsite ventiliatorių, kai naudojama vonia ir palauksite, kol išsivėdins drėgmė po jos naudojimo, tada nesikondensuos. O šiaip gręžiant kiaurai sieną oro išmetimą, reikia būtinai numatyti 1-2% nuolydį į lauko pusę, kad susidarius kondensatui, jis išbėgtų į lauką. Taip pat patį ventiliatorių reikia įrengti su atbuliniu vožtuvu.
Jei ventiliacinis kanalas iš patalpos vedamas tiesiai į lauko patalpą, šis kanalas turi būti apšiltintas. Kitu atveju garai kondensuosis šiame kanale.
Galima vonios kambario sienoje įrengti ventiliacinį kanalą, jeigu kanalas eis tik per vonios kambarį. Taip yra dėl to, kad iš sanitarinių mazgų oras turi būti ištraukiamas, o pritekėjimas užtikrinamas iš kitų patalpų. Kalbant dėl kondensato, tai priklausys nuo temperatūros bei ištraukimo greičio kanale. Dėl to reiktų atkreipti dėmesį į kanalo tipą (medžiagą), apšildymą priklausomai nuo tipo bei galimybe įrengti vandens nuvedimą.
Gabrielius, Ekspertai.lt
Klausk
eksperto