Ventiliatoriaus montavimas

Klausimas:
Turiu klausimą dėl buitinio ventiliatoriaus montavimo vonios lubose virš dušo kabinos. Daugiabutis 2016m. statybos ir kaip suprantu stovi atbulinės eigos vožtuvas. Nuo jo 2m išvestas ortakis iki ventiliatoriaus virš dušo kabinos. Tačiau ventiliatorius neištraukia garų, nes išsimaudžius pilna vonia garų. Kokios problemos gali būti? Ar tai dėl per silpno ventiliatoriaus? Ar tai dėl to, kad butas pirmame aukšte iš trijų ir manomai susidarys ilgas kelias ištraukiamam orui, ar tai kitos galimos bėdos? Gal galite patarti kokius sprendimus galima priimti?
Komentarai:
Mūsų įmonė kasdien susiduria su tokiu klausimu. Visa problema yra ta, kad jūsų ventiliatoriaus oro kiekis yra pakankamas, tačiau jis neįveikia susidarančio slėgio. Spėju, kad jūsų ventiliatorius buvo pirktas už 50-100€. Mūsų įmonė siūlo ventiliatorius kurie įveikia iki 400Pa slėgį. Jeigu jis nepatenkins jūsų poreikio, mūsų įmonė sutinka grąžinti pinigus.
Vilius Šipulskis, Litmax Trading, UAB
Visgi iš Jūsų klausimo nėra aišku kur gi įrengtas atbulinės traukos vožtuvas - pačiame ventiliatoriuje, ar visgi ortakyje prie pajungimo į vėdinimo kanalą?
Jei tai pačio ventiliatoriaus vožtuvas (dažniausiai pasitaikantis variantas), tuomet tikrai galite jį išsiimti demontavus ventiliatorių ir stebėti ar situacija keičiasi.
Jei visgi vožtuvas yra kaip atskira detalė ir sumontuotas negalvojant apie galimą jo demontavimą, tuomet situacija kiek sudėtingesnė.
Labiausiai tikėtina situacija - jog ventiliatoriaus oro išmetimo kelyje įrengtas toks atbulinės traukos vožtuvas, kuris naudojamas virtuvės gartraukiuose. Atidaryti tokį vožtuvą reikalingas specifinis išcentrinis ventiliatorius turintis geras slėgines charakteristikas, kurios sugeba nugalėti aerodinaminį pasipriešinimą. Įprastas ašinis ventiliatorius tikrai nesugeba atidaryti tokio tipo vožtuvų.
Turiu pabrėžti, jog tai tik prielaidos, kurias galima patvirtinti ar paneigti tik po apsilankymo objekte ir atlikus oro srautų matavimus.
Pabaigai noriu pabrėžti, jog oro šalinimo klausimas tai tik viena vėdinimo sistemos komponentė. Kitas svarbus klausimas - kompensacinis oro pritekėjimas. Todėl sprendžiant vėdinimo klausimą būtina į viską žiūrėti kompleksiškai.
Gintaras, AVSA
Klausk
eksperto