Laminuotos drožlių plokštės parinkimas virtuvės baldams

Klausimas:
Į ką atkreipti dėmesį renkantis laminuotas drožlių plokštes virtuvės baldams gaminti? Kokias patartumėte rinktis laminuotas drožlių plokštes?
Komentarai:
Rinkdamiesi virtuvės baldus, pagamintus iš laminuotos drožlių plokštės, visų pirma turite apsispręsti ko Jums reikia - ar kokybės, ar kainos. Jei kainos, tai patarimas būtų eiti į prekybos centrus - ten bus pilna standartinių spintelių, iš kurių galėsite minimaliai susiprojetuoti kažkokią virtuvėlę, ji bus pigi, bet kokybės nelabai rasite. Kaina bus keliais šimtais mažesnė nei gaminantis nestandartinius baldus.Jei yra ieškoma kokybės, tuomet reikėtų gamintis nestandartinius virtuvės baldus. Bet ir čia kokybės ne visada surasi.Svarbiausia, manau, yra nuvykti pas gamintoją į gamybos cechą, kuris gamins Jūsų baldus. Ten galėsite susipažinti su gamybos procesu. Pamatysite ar gamintojas pats turi įrenginius su kuriais dirba (jei neturi įrenginių, tai jau minusas, nes detalių gamybos jis neprižiūri, tad kokybė abejotina, nors būna ir išimčių).Gamybos vietoje pamatysite kaip prižiūrimas baldų gamybos procesas bei pamatysite, kokia yra darbo kultūra. Pamatymas visko iš arti padės apsispręsti, kur gamintis.Dėl to, kokio gamintojo medžiagas rinktis ar, pavyzdžiui, vokiškas ar austriškas, ar itališkas, ar lenkiškas laminuotas drožlių plokštes, ar kitas apspręs Jūsų norima skirti suma baldams. Nes jei norėsite kokybiškiau, tai ir medžiagas rinksitės vokiškas ar itališkas, kurios yra brangesnės.
Atkreipktite dėmesį į laminuotos drožlių plokštės gamintoją. Lenkiškos plokštės neatrodo taip gražiai po pjūvio, yra „opesnės“ laikomos rankose, lengviau aptrupa krašteliai. Dėl šių priežasčių gamintojas priverstas gausiau naudoti korektorius, kuriais slepiami pažeidimai. Kitaip tariant, problema sprendžiama „kosmetiškai“. Siūlyčiau rinktis „Thermopal“ (Vokietija) ar „Egger“ (Austrija) laminuotas drožlių plokštes. Laminuotos drožlių plokštės yra tankesnės (tai lemia furnitūros elementų tvirtumą medžiagoje), o sudėtyje yra mažiau formaldehidų (jeigu rūpinatės sveikata). Taip pat siūlyčiau atkreipti dėmesį į laminuotos drožlių plokštės briaunas. Geriau kad jos būtų laminuojamos storesne nei 1 mm briauna. Storesnės briaunos sunkiau pažeidžiamos eksploatacijos metu. Jos nėra tokios jautrios prisilietimams, atsitiktiniams nežymiems smūgiams.
Visų laminuotų drožlių plokščių (LMDP) kokybė panaši, skiriasi padengimo paviršius, t. y. pats laminatas. Dar įtakos turi ir drožlių supresavimo kokybė. Lenkų gamybos laminuotos drožlių plokštės yra prastesnes, vokiečių ar austrų plokštės geresnės. Kokybiška laminuota drožlių plokštė ar ne pamatysite tik tuo atvėju, jei baldai bus ardomi ir pervežami, nes į seną skylę įsuktas varžtas jau nebelabai ir laikys. Siūlau daugiau dėmesio atkreipti ne į LMDP, o į furniturą, kuri bus komplektuojama į virtuvę, t. y. stalčių bėgelius, lankstus ir panašiai. Suprantu, kad kaina yra aktualus dalykas, bet baldus gaminsitės ne pusmečiui, o mažiausiai 5 metams, todėl tai, kad visi mechanizmai veiktų be priekaištų reikia pasirinkti kokybišką furnitūrą.
Ekspertai.lt
Renkantis baldus iš laminuotos drožlių plokštės yra didžiulės spalvinės gamos, ypač turinčių raštą, galimybės. Tačiau šios galimybės mažai ką gali duoti praktiškame gyvenime: tiesiog, naudojant margumynus, jais sunku parinkti teisingus spalvų derinius, kurie turėtų ilgą išliekamąją vertę. Tai daugiausia momentinio žavesio efektas. Geriausi deriniai, turintys klasikos arba modernios klasikos stilių.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: