Sklypo apželdinimas

Sąvoka „sklypo apželdinimas ir sutvarkymas“ apima daug subtilesnį ir jautresnį darbą, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šį darbą atlieka specialistai apželdintojai, kartais – tai daro ir vienas kitas architektas, kuris nori, kad visa sklypo aplinka idealiai derėtų prie jo suprojektuoto statinio. Šiam darbui reikalingos specialios žinios apie augalus, jų išvaizdą įvairiu metų laiku, jų augimo spartą, tinkamumą vienokiai ar kitokiai dirvožemio rūšiai, tarpusavio harmoniją ir daugybę kitokių subtilių niuansų. Sklypo apželdinimas

Žinoma, klidinga būtų teigti, jog pastatams priežiūra nėra reikalinga. Ji tikrai reikalinga, bet augalams būtina nuolatinė, praktiškai kasdieninė priežiūra, dėmesys ir meilė. Prižiūrėti gali ir samdomi specialistai. Tačiau kasdienis rūpestis ir meilė turi būti dovanojama augalams ir namo savininkų. Beprasmiška planuoti sudėtingą ir gražų aplinkos apželdinimą, jei pačių savininkų rankos nelinksta prie žemės. Aplinkos priežiūra ir jos puoselėjimas yra viena iš aktyvaus poilsio formų, nuimanti neigiamas emocijas, stresus ir daug geresnė nei sėdėjimas namuose prieš televizorių.

Formuoti aplinką ir želdynus gali ir neprofesionalas. Tačiau galima pasakyti, jog ir ne kiekvienas specialistas sugeba tai padaryti harmoningai. Landšafto architekto kūryba yra gerokai sudėtingesnė, negu, tarkim, tapytojo ar skulptoriaus. Jeigu menininkai viso proceso menu savo kūrinį gali pakeisti, tai kraštovaizdžio architektas dirba tarsi įvertindamas laiko erdvės perspektyvą – visi jo kūrinio elementai laiko atžvilgiu nuolat keičia savo dydį, formą ir spalvą, kartais nusispalvina itin ryškiomis spalvomis, kartis pakvimpa įvairiausiais aromatais. Tai – gyva tapyba, skulptūra ir architektūra, nesustojanti nei trumpam akimirksniui.

Aplinkos sutvarkymui ir apželdinimui negalima išrašyti vieno recepto. Kaip ir architektūros stilių, taip ir aplinkos sutvarkymo būdų yra daug. Parkų ir aplinkos formavimo ir tvarkymo tradicijos yra labai senos ir keitėsi kartu su pastatų architektūros stilių kaita. Dabar panašiai kaip ir pastatų projektavimas nebesiremia aiškiai suformuotais kanonais, taip ir natūralioje gamtinėje aplinkoje improvizuojama daug daugiau ir įvairiau. Aplinką galima formuoti išties įvairiai ir koks nors detalesnis klasifikatorius vargiai ar būtų tikslingas.