Kaip sumažinti nepageidaujamą triukšmą daugiaaukščiuose pastatuose, patalpose ir namuose?

Jau įpratome vertinti būstus pagal energinio naudingumo klasę dažnai parodančią patalpų kokybės rodiklį, ir vis dažniau susimąstome apie akustinio komforto lygį. Todėl garso klasė tampa ir naujo pastato kokybės rodikliu, vis reiklesnėje paklausoje. Daugiabučiai gyvenamieji pastatai, ofisai ir net nuosavi namai, reikalauja kuo geresnės akustikos ir pašalinio triukšmo sutramdymo. Kaip rodo patirtis, viena iš dažniausių ir problematiškiausių, nepageidaujamo garso skleidėjų yra tarpaukštinė perdanga. Todėl plūdriųjų grindų ant perdangų įrengimas, užtikrinant oro ir smūgio garso izoliavimą iš aukščiau ir gretimai gyvenančių ar dirbančių kaimynų yra gera išeitis. Tokia konstrukcija pasitarnauja norint iki minimumo sumažinti sklindančius žingsnių, stumdomų baldų ar ant grindų krintančių daiktų smūgius, grojančio muzikinio centro bei namų kino aparatūros kolonėlių skleidžiamus virpesius. Kaip sumažinti nepageidaujamą triukšmą daugiaaukščiuose pastatuose, patalpose ir namuose?

Akustinis kmfortas yra dar vienas aspektas papildęs mūsų vertybių skalę renkantis namus, kai greta saugumo, patogumo, jaukumo ir daugybės kitų pojūčių bei jausenos būklių, imamas vertinti ir asmeninio gyvenimo privatumas.

Plūdriųjų grindų kosntrukcija – kas tai?

Žinoma, kad viena iš efektyvesnių tarpaukštinių perdangų triukšmo izoliavimo ir slopinimo priemonių yra plūdriosios grindys. Plūdriųjų grindų konstrukcija nėra sudėtinga – dažniausiai ant perdangos plokštės pilamas biraus užpildo sluoksnis (kuriame paslėpiami vamzdžiai ir laidai) bei klojamas smūgio garso izoliacijos sluoksnis, virš šio – polietileno plėvelė ir kelių centimetrų storio armatūros tinklais sustiprintas smėlbetonio sluoksnis. Visgi, naujos statybos pastatus ėmus klasifikuoti pagal akustinio komforto (garso) klases, statybininkai ir ypač projektuotojai priversti atidžiau rinktis triukšmą slopinančias medžiagas, kruopščiau projektuoti ir įrengti tam skirtas pastatų detales.

Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį įrengiant grindų oro ir smūgio garsą slopinančias konstrukcijas?

Į pirmąjį klausimą atsakyti gana lengva, nes orinį triukšmą geriausiai sumažina masyvios, t.y. didelės masės konstrukcijos. Tuo tarpu medžiagos gebą slopinti smūginį triukšmą apibūdina fizikinis dydis, vadinamas dinaminiu standumu s. Kuo jis mažesnis, tuo efektyviau bus išnaudota medžiagos savybė tampriai deformuotis ir sugerti (slopinti) smūgių energiją. Laikoma, kad plaukiojančių grindų konstrukcijoje dera naudoti izoliacines medžiagas, kurių dinaminis standumas s mažesnis už 35 MN/m3.

Akustiniu požiūriu plokščių STEPROCK PLUS efektyvumą užtikrina santykinai nedidelis dinaminis standumas ir akmens vatai būdingas tankis. Plokščių STEPROCK PLUS vidutinis tankis siekia apie 120 kg/m3, o dinaminis standumas priklauso nuo plokščių storio. 20 mm storio plokščių dinaminis standumas bus mažesnis ar lygus 34 MN/m3, 30 mm bus mažesnis ar lygus 25 MN/m3, o 50 mm plokščių – mažesnis už 15 MN/m3. Todėl plokštės STEPROCK PLUS yra patikimas smūgio garsą (triukšmą) izoliuojantis sluoksnis tarpaukštinėse perdangose, plūdriųjų grindų konstrukcijose.

Aišku, grindų gebą slopinti smūginį garsą geriausia įvertinti skaičiais. Vienos ar kitos konstrukcijos efektyvumą slopinant smūginį garsą apibūdina svertinis normuotasis smūginio garso slėgio lygis L’n,w [dB]. Kuo šis rodiklis mažesnis, tuo geriau konstrukcija izoliuoja smūginį triukšmą. Smūginio garso slėgio lygis dar priklauso ir nuo perdangos konstrukcijos, jos masės, todėl tik natūriniais matavimais galime nustatyti šias vertes. Mūsų ištirtos ir toliau aprašytos grindų konstrukcijos (susidedančios iš 50 mm išlyginamojo cementinio skiedinio ar smulkiagrūdžio betono sluoksnio, 20 mm storio akmens vatos plokščių suklotų ant 40 mm storio smėlio supilto ant gelžbetoninės kaiurymėtos ar monolitinės 200 mm storio plokštės), visos perdangos normuotojo svertinio smūgio garso slėgio lygis bus 44 – 53 dB ribose.

Smūginio garso izoliacijos efektyvumas priklauso ir nuo to, ar plūdriųjų grindų konstrukcija įrengta teisingai, ar standūs grindų sluoksniai patikimai atskirti nuo sienų. Tačiau pasiūlyta grindų konstrukcija su akmens vatos pasluoksniu yra tiek pat paprasta, kiek ir efektyvi, todėl suklysti ją įrengiant beveik neįmanoma.

Verta paminėti, jog triukšmo lygio izoliavimas yra kur kas labiau suprantamas procentalia išraiška, nei decibelais, kadangi dvigubas garso pokytis decibelais dar nereiškia, kad garsas bus dvigubai didesnis ar mažesnis. Pavyzdinis pokytis: 1 dB - vos juntamas garso slopinimas; 3 dB - didelis ir aiškiai pastebimas garso slopinimas, atitinkantis 20%; 6 dB - apie 35% garso slopinimas; 10 dB - maždaug 50% garso slopinimas (t.y. žmogus garso lygio sumažinimą 10 dB suvokia kaip dvigubai mažesnį garsumą) ir pan.

Izoliuojančios garsą tarpaukštinės perdangos su STEPROCK PLUS ištirtos statybvietėse, realiose sąlygose.

Tarpaukštinė perdanga su plūdriųjų grindų konstrukcija ir akmens vatos plokštėmis STEPROCK PLUS, įrengta ant gelžbetoninių surenkamų ar monolitinių plokščių – dokumentuota nacionaliniu techniniu įvertinimu tinkamu naudoti priskiriant pastatus garso klasėms pagal perdangos ore sklindančio garso izoliacijos ir smūgio garso slėgio lygio rodiklius. Tai reiškia, kad minėtoms konstrukcijoms yra atlikti natūriniai bandymai, taip užtikrinant, jog su ROCKWOOL izoliaciniais grindų gaminiais, garso sugertis bus užtikrinta.

Nepageidaujamo triukšmo įmanoma išvengti ir senos statybos pastatuose.

Kaip rodo dideliuose daugiabučių namų renovacijos projektuose dalyvavusių šeimų apklausos, labiau yra džiaugiamasi ne renovuotų namų eksploatacinių išlaidų sumažėjimu, o komforto lygio ir buto tokiame name vertės padidėjimu.

Renovuojamuose pastatuose situacija šiek tiek skirtinga, nei naujos statybos, kur nuo pat statybų eigos, galima įsivertinti medžiagas ir konstrukcijas pagal paskirtį. Renovacijos metu, ypač daugiabučių gyvenamųjų namų situacijoje, svarbu įsivertinti kiek bus prarandama erdvės, kadangi grindys dažniausiai šiek tiek pasikels nuo prieš tai buvusio lygio. Renovuojamose patalpose rekomenduojamos naudoti plonesnes, 20 arba 30 mm akmens vatos plokštes STEPROCK PLUS.

Suprantama, kad tokia grindų konstrukcija turėtų būti kuo paprastesnė ir, jei įmanoma, atlikti kelias funkcijas vienu metu. Iš tikro, jei naujame ar rekonstruojamame daugiabutyje numatoma įrengti elektros kabeliais ar grindyse paklotais vamzdžiais šildomas grindis, tai čia plūdriosioms grindims įrengti daug pastangų nebereikės. Tačiau tokios smūginį triukšmą slopinančios grindys įrengiamos ir kitais būdais (įprastiniais ar elektriniais radiatoriais) apšildomose patalpose.

Technologijos nesilaikymas gali paversti sistemą bereikalinga.

Statybininkai ir ypač projektuotojai turėtų atkreipti dėmesį į akivaizdų perdangos smūgio garso izoliavimo gebos padidėjimą, kai padidinamas akmens vatos plokščių ROCKWOOL STEPROCK PLUS storis. Juk tokios izoliacijos storį padidinti pigiau, nei didinti gelžbetoninių perdangos plokščių masę (storį). Žinoma, akmens vatos plokščių storio didinimas ne ką te padės, jei perdangos plokštė bus itin plona, tačiau ant tvarkingai suprojektuotos gelžbetoninės perdangos akmens vatos plokščių STEPROCK PLUS storio didinimas taps lemiamu siekiant gauti aukštesnei tarpaukštinės perdangos garso klasei būdingus smūgio garso izoliavimo rodiklius.

Parengta pagal ROCKWOOL, UAB medžiagą
rockwool_logo_primary_colour_rgb.png

ROCKWOOL, UAB

A. Goštauto g. 40B, LT-01112 Vilnius
86% rekomenduoja
28 atsiliepimai
to
2021-08-23, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
v.
2021-07-29, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu apšilti namą akmens vata. Fasadas bus tinkuojamas arba ateityje apklijuotas klinkerinėmis plytelėmis. Norėčiau sužinoti ar tai geras sprendimas, ar ne. Gal galite patarti kokio gamintojo naudoti vatą? Mūras LODE blokeliai.
ju
2021-06-12, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Statau metalinį ūkinį pastatą- dirbtuves, kur bus vykdomi metalų pjaustymo, dujinio ir elektros suvirinimo darbai. Dėl sienų šiltinimo klausimų neturiu. Statinio metalinį, sutapatintą su lubomis stogą noriu apšiltinti taip, kad jis nuo suvirinimo kibirkščių neturėtų galimybės užsidegti. Patarkite kokiomis medžiagomis ir kaip tai atlikti? Ar galimas apšiltinimas ekovata? Ar iškyla žaibo išlydžio pavojus?
gi
2021-06-11, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, kaip reiketu mediniam namui siltinti grindis? Grindys medines ant lagiu, kokia vata reiketu naudoti? kokias pleveles, ir kur? kur turetu butu oro tarpas, kad viskas nesuputu, kaip turetu atrodyti grindu sumustinis. Aciu
gr
2021-06-11, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Gyvename bute, 2008 metų statyba, ir labai girdysi iš viršaus, kai vaikšto žmonės, stumdo kėdes, kažkiek net muzika girdisi. Kas būtų įmanoma padaryti ant lubų? Koks efektyviausias sprendimas pagerinti garso izoliaciją?
Ra
2021-06-11, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Apšiltinimas kas geriau Knauf vata ar ekovata į sienų oro tarpus ir ant perdangos? Kuomet jos skiriasi, kokie koeficientai ir varža?
Ko
2021-05-09, Skuodas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Situacija tokia: restauruosim seną medinį rąstinį namą. Padarysim aplinkui naują pamatą ir uždėsim karkasą 5x15 ir apkalsim dailylentėm medinėm. Svarstau kokia šiltinimo medžiaga šiltinti karkasą, kad mažiau trauktų drėgmę iš vidaus? Nes viduj nėra geros garo izoliacijos. Viduj remontas padarytas, gipsas.
do
2021-05-03, Šilutė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, darau namo rekonstrukciją ir reikia pasiekti B klasę. Sienos išorėje silikatinės, o vidaus pusėje korėtos keramikinės plytos yra du oro tarpai, bendras sienos storis 50cm. Kokio storio klijuoti tinkuojamą vatą?
Ir
2021-04-14, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Karkasinis stogas 90kv. cerpine danga. Kokio storumo vata det A klasei ir koki kieki pirkt?
Ir
2021-04-14, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namukas 54kv. mūrytas iš akytų blokelių Rocklait 200. Kokio storio reikėtų akmens vatos apšiltinimui fasado? Bus tinkuojama.
va
2021-04-07, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar patartumėte kaip geriau šiltinti buto lubas? Aukštas paskutinis. Lubos iš perdangos plokščių, buvo glaistytos ir dažytos. Dabar visi plokščių sujungimai ir kampai su sienomis bus nutepti garo izoliacine mastika sandarumui padidinti. Iš pradžių galvojau klijuoti 3cm XPS ir tada montuoti GKP profilius. Gal galima kaip nors paprasčiau? Pvz., pirma sumontuoti GKP profilius ir į paliktą tarpą dėti kietesnę vatą? Ar galima tokioj situacijoj naudoti vatą jos neuždengiant plėvele? Ar yra rizika kad susidarys kondensatas?
ma
2021-03-31, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
gr
2021-03-15, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Mūriniame 1984 metų namie nutariau pakeisti grindis - viskas yra išimta iki perdangos. Kaip patarsite racionaliai pasidaryti, kad kaimynai iš apačios girdėtų kuo mažiau triukšmo? Ar man reikalingas projektas ar leidimas betonavimui?
gi
2021-01-30, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, kokia būtų kaina ~50 m3 FRONTROCK SUPER 20 cm storio su pristatymu į Kauną. Ačiū už atsakymą.
pa
2020-10-05, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Koks sienos šiltinimo būdas geriausias, jei siena pastatyta iš keraminių blokelių "Lode", storis 175 mm? Maksimalus galimas sienos storis iki 37,5 cm.
ev
2020-10-03, Mažeikiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
st
2020-09-13, Širvintos
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame papildomai šiltinti namo sienas. Siena yra dvi silikatinės plytos, 10 cm polistirolo ir tinkas su apdaila. Ar papildomai šiltinant reikia nuiminėti tinką ar galima polistirolą tvirtinti tiesiog ant dabartinio fasado? Jei taip, tai kokiu būdu tą geriausia daryti?
at
2020-04-28, Rokiškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikia apšiltinti stogą 20 cm mineraline vata, ar yra koks skirtumas tarp mineralinės ir pvz. ekovatos, kurią rinktis kad pasiekčiau /| 0,035 W/mk.
jo
2019-12-31,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Labas. Kur galėčiau įsigyti jūsų siūlomos birios vatos rockwool. Reikalingas kiekis būtų apie 130maisu po 20kg.
ba
2019-10-26,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą: Kiek kg pakuotėje? Ir kiek kg/m3 išeiga? Jei pirkčiau 12 pakuočių, kokia galutinė kaina? Kaip su pristatymu?
ma
2019-10-21,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, kur ir kaip galeciau isgyti 10 poku sios vatos?
ku
2019-07-26, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina universalios akustinės akmens vatos plokštės ROCKSONIC SUPER. Preliminarus kiekis stogo perdangai papildomai dėl garso. Reikiamas plotas 130 kv.m. Storis ar 50 mm ar 100 mm - nenuspręsta. Prašau parašyti abi kainas. Prekės reikalingos, Vilniuje, Pilaitėje. Prašome susisiekti su manimi.
an
2019-07-18, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Prieškario statybos name, perdengimai mediniai, kaimynas antrame aukšte išlupo parketą, medines grindis ir rado po jomis tik molio-smėlio mišinį. Dabar ruošiasi lieti betono mišinį. Mano nuomone, tai nebus gera izoliacija. Kadangi mano butas pirmame aukšte, galvoju, kad būtų tikslinga prisidėti lėšomis prie garso izoliacijos. Gal galėtumėte patarti, o gal ir įrengti garso izoliaciją perdangoje tarp pirmo ir antro aukštų? Namas randasi Kauno centre, buto plotas apie 80 kv. m.
Labai geras, informatyvus portalas. Apsaugo nuo neprotingų sprendimų ir kvailų, mėgėjiškų patarimų. Rezultatas- sutaupo pinigus remontuojant, statant. Džiaugiuosi, kad esate!
lo
2019-07-18, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Patarkite kuo geriau šiltinti dvišlaitį stogą - akmens ar stiklo vata?
to
2019-07-11, Kaišiadorys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju šiltinti namo antro aukšto šlaitinį stogą. Stogo sudėtis: gegnės (18 cm), difuzinė plėvelė, OSB plokštės ir bituminė danga. Šiltinti planuoju vata. Kokią vatą rekomenduotumėte: akmens, stiklo, mineralinę ir pan.? Kokiu storiu reikėtų šiltinti? Koks turėtų būti šiltinimo būdas: ar 80% vatos, garo plėvelė ir 20% vatos, ar iš kart visas 100% vatos sluoksnis ir garo plėvelė?
ir
2019-07-08, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namas pastatytas iš keramikinių blokelių Keraterm 25. Patarkite, kokiomis ekologiškomis ir natūraliomis medžiagomis galėtumėme apšiltinti lauko sienas.
al
2019-06-10, Anykščiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Yra 1960 metais statytas rąstinis namas ~ 77 kv.m), kurį renovuosime. Šiltinsime sienas (~135 kv.m) iš išorės. Koks gali būti geriausias variantas: medžiagos, storis, plėvelės ir t.t.? Pasiūlyti variantai: Paroc vata ir Ecovata.
li
2019-05-11,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą. Noreciau uzsakyt 19vnt
rockwool_logo_primary_colour_rgb.png
A. Goštauto g. 40B, LT-01112 Vilnius
86% rekomenduoja
28 atsiliepimai
to
2021-08-23, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
v.
2021-07-29, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu apšilti namą akmens vata. Fasadas bus tinkuojamas arba ateityje apklijuotas klinkerinėmis plytelėmis. Norėčiau sužinoti ar tai geras sprendimas, ar ne. Gal galite patarti kokio gamintojo naudoti vatą? Mūras LODE blokeliai.
ju
2021-06-12, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Statau metalinį ūkinį pastatą- dirbtuves, kur bus vykdomi metalų pjaustymo, dujinio ir elektros suvirinimo darbai. Dėl sienų šiltinimo klausimų neturiu. Statinio metalinį, sutapatintą su lubomis stogą noriu apšiltinti taip, kad jis nuo suvirinimo kibirkščių neturėtų galimybės užsidegti. Patarkite kokiomis medžiagomis ir kaip tai atlikti? Ar galimas apšiltinimas ekovata? Ar iškyla žaibo išlydžio pavojus?
gi
2021-06-11, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, kaip reiketu mediniam namui siltinti grindis? Grindys medines ant lagiu, kokia vata reiketu naudoti? kokias pleveles, ir kur? kur turetu butu oro tarpas, kad viskas nesuputu, kaip turetu atrodyti grindu sumustinis. Aciu
gr
2021-06-11, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Gyvename bute, 2008 metų statyba, ir labai girdysi iš viršaus, kai vaikšto žmonės, stumdo kėdes, kažkiek net muzika girdisi. Kas būtų įmanoma padaryti ant lubų? Koks efektyviausias sprendimas pagerinti garso izoliaciją?
Ra
2021-06-11, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Apšiltinimas kas geriau Knauf vata ar ekovata į sienų oro tarpus ir ant perdangos? Kuomet jos skiriasi, kokie koeficientai ir varža?
Ko
2021-05-09, Skuodas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Situacija tokia: restauruosim seną medinį rąstinį namą. Padarysim aplinkui naują pamatą ir uždėsim karkasą 5x15 ir apkalsim dailylentėm medinėm. Svarstau kokia šiltinimo medžiaga šiltinti karkasą, kad mažiau trauktų drėgmę iš vidaus? Nes viduj nėra geros garo izoliacijos. Viduj remontas padarytas, gipsas.
do
2021-05-03, Šilutė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, darau namo rekonstrukciją ir reikia pasiekti B klasę. Sienos išorėje silikatinės, o vidaus pusėje korėtos keramikinės plytos yra du oro tarpai, bendras sienos storis 50cm. Kokio storio klijuoti tinkuojamą vatą?
Ir
2021-04-14, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Karkasinis stogas 90kv. cerpine danga. Kokio storumo vata det A klasei ir koki kieki pirkt?
Ir
2021-04-14, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namukas 54kv. mūrytas iš akytų blokelių Rocklait 200. Kokio storio reikėtų akmens vatos apšiltinimui fasado? Bus tinkuojama.
va
2021-04-07, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar patartumėte kaip geriau šiltinti buto lubas? Aukštas paskutinis. Lubos iš perdangos plokščių, buvo glaistytos ir dažytos. Dabar visi plokščių sujungimai ir kampai su sienomis bus nutepti garo izoliacine mastika sandarumui padidinti. Iš pradžių galvojau klijuoti 3cm XPS ir tada montuoti GKP profilius. Gal galima kaip nors paprasčiau? Pvz., pirma sumontuoti GKP profilius ir į paliktą tarpą dėti kietesnę vatą? Ar galima tokioj situacijoj naudoti vatą jos neuždengiant plėvele? Ar yra rizika kad susidarys kondensatas?
ma
2021-03-31, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
gr
2021-03-15, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Mūriniame 1984 metų namie nutariau pakeisti grindis - viskas yra išimta iki perdangos. Kaip patarsite racionaliai pasidaryti, kad kaimynai iš apačios girdėtų kuo mažiau triukšmo? Ar man reikalingas projektas ar leidimas betonavimui?
gi
2021-01-30, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, kokia būtų kaina ~50 m3 FRONTROCK SUPER 20 cm storio su pristatymu į Kauną. Ačiū už atsakymą.
pa
2020-10-05, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Koks sienos šiltinimo būdas geriausias, jei siena pastatyta iš keraminių blokelių "Lode", storis 175 mm? Maksimalus galimas sienos storis iki 37,5 cm.
ev
2020-10-03, Mažeikiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
st
2020-09-13, Širvintos
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame papildomai šiltinti namo sienas. Siena yra dvi silikatinės plytos, 10 cm polistirolo ir tinkas su apdaila. Ar papildomai šiltinant reikia nuiminėti tinką ar galima polistirolą tvirtinti tiesiog ant dabartinio fasado? Jei taip, tai kokiu būdu tą geriausia daryti?
at
2020-04-28, Rokiškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikia apšiltinti stogą 20 cm mineraline vata, ar yra koks skirtumas tarp mineralinės ir pvz. ekovatos, kurią rinktis kad pasiekčiau /| 0,035 W/mk.
jo
2019-12-31,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Labas. Kur galėčiau įsigyti jūsų siūlomos birios vatos rockwool. Reikalingas kiekis būtų apie 130maisu po 20kg.
ba
2019-10-26,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą: Kiek kg pakuotėje? Ir kiek kg/m3 išeiga? Jei pirkčiau 12 pakuočių, kokia galutinė kaina? Kaip su pristatymu?
ma
2019-10-21,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, kur ir kaip galeciau isgyti 10 poku sios vatos?
ku
2019-07-26, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina universalios akustinės akmens vatos plokštės ROCKSONIC SUPER. Preliminarus kiekis stogo perdangai papildomai dėl garso. Reikiamas plotas 130 kv.m. Storis ar 50 mm ar 100 mm - nenuspręsta. Prašau parašyti abi kainas. Prekės reikalingos, Vilniuje, Pilaitėje. Prašome susisiekti su manimi.
an
2019-07-18, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Prieškario statybos name, perdengimai mediniai, kaimynas antrame aukšte išlupo parketą, medines grindis ir rado po jomis tik molio-smėlio mišinį. Dabar ruošiasi lieti betono mišinį. Mano nuomone, tai nebus gera izoliacija. Kadangi mano butas pirmame aukšte, galvoju, kad būtų tikslinga prisidėti lėšomis prie garso izoliacijos. Gal galėtumėte patarti, o gal ir įrengti garso izoliaciją perdangoje tarp pirmo ir antro aukštų? Namas randasi Kauno centre, buto plotas apie 80 kv. m.
Labai geras, informatyvus portalas. Apsaugo nuo neprotingų sprendimų ir kvailų, mėgėjiškų patarimų. Rezultatas- sutaupo pinigus remontuojant, statant. Džiaugiuosi, kad esate!
lo
2019-07-18, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Patarkite kuo geriau šiltinti dvišlaitį stogą - akmens ar stiklo vata?
to
2019-07-11, Kaišiadorys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju šiltinti namo antro aukšto šlaitinį stogą. Stogo sudėtis: gegnės (18 cm), difuzinė plėvelė, OSB plokštės ir bituminė danga. Šiltinti planuoju vata. Kokią vatą rekomenduotumėte: akmens, stiklo, mineralinę ir pan.? Kokiu storiu reikėtų šiltinti? Koks turėtų būti šiltinimo būdas: ar 80% vatos, garo plėvelė ir 20% vatos, ar iš kart visas 100% vatos sluoksnis ir garo plėvelė?
ir
2019-07-08, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namas pastatytas iš keramikinių blokelių Keraterm 25. Patarkite, kokiomis ekologiškomis ir natūraliomis medžiagomis galėtumėme apšiltinti lauko sienas.
al
2019-06-10, Anykščiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Yra 1960 metais statytas rąstinis namas ~ 77 kv.m), kurį renovuosime. Šiltinsime sienas (~135 kv.m) iš išorės. Koks gali būti geriausias variantas: medžiagos, storis, plėvelės ir t.t.? Pasiūlyti variantai: Paroc vata ir Ecovata.
li
2019-05-11,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą. Noreciau uzsakyt 19vnt