Kuo išskirtiniai inverteriniai šilumos siurbliai?

Ieškote efektyvaus namų šildymo ir vėsinimo sprendimo? Tuomet tikriausiai jau girdėjote apie šilumos siurblius. Nors jau ir seniau jie buvo pranašesni už tradicines šildymo sistemas, naudojančias iškastinį kurą, tobulėjimas nesustojo. Taip atsirado inverteriniai šilumos siurbliai. Apie tai, kuo išskirtinė energiją taupanti inverterinė technologija, pasakojame plačiau. Kuo išskirtiniai inverteriniai šilumos siurbliai?

Kas yra inverteris?

Inverteris – kintamos galios šilumos siurblys, prisitaikantis prie esamo šilumos poreikio. Įprastai inverteriniai siurbliai būna didelio galios diapazono, pavyzdžiui, nuo 1,5 iki 7 kW.

Inverteriniame šilumos siurblyje efektyviai valdomas kompresoriaus apsukų skaičius – jis didinamas arba mažinamas ir taip išgaunama reikalinga galia. Šilumos siurblio kompresorius veikia kaip automobilio akseleratorius ir palaiko nustatytą patalpų temperatūrą, o ne stabdo ir užveda variklį kaip tradiciniai įrenginiai (on-off). Jei tą akimirką reikia 3 kW galios, inverteris ir veikia tokia galia – skaičiuoja pastato šilumos poreikį ir siekia prisitaikyti. Lyginant su neinverteriniais produktais, inverteriniai šilumos siurbliai pasižymi mažesniais energijos nuostoliais ir padeda sutaupyti.

Karštą vandenį inverterinis šilumos siurblys ruošia su maksimalia galia, todėl vandens paruošimo laikas yra itin trumpas. Inverterinių šilumos siurblių naudingumo koeficientas (COP) gali kisti. Dažniausiai techninėje dokumentacijoje COP yra nurodomas prie nominalios galios. Pavyzdžiui, 1,5–11 kW inverterio nominali galia yra 7 kW, tad koeficientas bus pateiktas būtent prie šios galios.

Kuo skiriasi kintamos ir pastovios galios šilumos siurbliai?

Inverteriniai šilumos siurbliai sukurti taip, kad dirbtų maksimaliai ilgais ciklais. Kartais jie būna ir nenutrūkstami. „On-Off“ (pastovios galios) siurbliai turi tam tikrus tikslus – pašildo vandenį arba patalpą iki nustatytos temperatūros ir išsijungia, o tada laukia – kol vėl atsiras tam tikras šilumos poreikis.

Kitaip tariant, pastovios galios šilumos siurblys dirba intervalais, o inverteris gali prisitaikyti prie namo poreikių ir dirbti nesustodamas.

Kokie yra sandaros skirtumai?

Pagrindinis skirtumas – kitokio tipo kompresoriai, kuriuos valdo dažnio keitiklis. Galia reguliuojama apsukų skaičiumi, jos didinamos arba mažinamos, ir taip išgaunama reikalinga galia. Inverteriniai siurbliai gali būti tiek su vandens šildytuvu (boileriu), tiek be jo.

Kada rekomenduojama rinktis inverterinį šilumos siurblį?

Inverterį rekomenduojama įrengti tuo atveju, kuomet norima reguliuoti temperatūrą visose patalpose atskirai. Tam papildomai reikia įdiegti termostatus kambariuose. Įsivaizduokime, kad gyvenamajame name kontroliuojama visų patalpų temperatūra: vonios, miegamojo, svetainės ir virtuvės. Norima, kad vonioje būtų aukštesnė temperatūra, svetainėje žemesnė, o miegamojoje zonoje dar žemesnė. Tokiu atveju pirmiausia prišils miegamasis, tada svetainė, o vėliau vonia.

Prišildžius patalpas, kurioms reikia mažiau šilumos, šiluma tiekiama tik į tas erdves, kuriose reikia didesnio šilumos kiekio. Jei visam namui reikia 10 kW šilumos, o vonios kambariams 1 kW šilumos, inverteris prisitaikys pagal šilumos „ėmėjų“ skaičiaus sumažėjimą ir veiks silpniau.

„On-Off“ šilumos siurbliai negali atiduoti 1 kW galios, todėl atsiranda ciklavimas. Norint valdyti patalpų temperatūrą su pastovios galios šilumos siurbliu, reikia papildomai sumontuoti buferinę talpą. Be jos galima reguliuoti tik iki 30 % bendro namo ploto (pavyzdžiui, termostatai sudedami tik miegamuosiuose).

Norint valdyti visas zonas, statoma buferinė talpa. Naudojant inverterį jos nereikia, todėl sutaupoma vietos ir išlaikoma estetika. Pastovios ir kintamos galios šilumos siurblių triukšmingumas nesiskiria – tiek vieni, tiek kiti dirba vienodai tyliai.

Kodėl inverteriniai šilumos siurbliai taip sparčiai populiarėja?

Inverterinai šilumos siurbliai vis populiarėja, nes norint juos įrengti nereikia labai tiksliai žinoti pastato šiluminio poreikio. Panaudojus truputį galingesnį siurblį, jis vis tiek prisitaiko pagal gyventojų poreikius. Tai palengvina ir optimalaus produkto parinkimą instaliuotojams.

Inverterinė technologija populiari ir dėl kitų savo privalumų, tokių kaip:

·Didelis efektyvumas – kintamos galios šilumos siurblys puikus sprendimas siekiantiems efektyvaus energijos vartojimo ir ekonomiško įrenginio veikimo.

·Palankumas aplinkai – lyginant su neinverteriniu, inverterinis šilumos siurblys yra palankesnis aplinkai dėl staigių svyravimų aptikimo galimybių ir automatinio kompresoriaus greičio reguliavimo.

·Ekonomiškumas – kompresorius ne visada veikia visu pajėgumu, todėl nereikia mokėti už papildomas elektros sąnaudas.

·Greitesnis vandens šildymas / vėsinimas – inverterinis šilumos siurblys gali vėsinti ir šildyti vandenį bei patalpas greičiau nei neinverterinis.

Norite išnaudoti šiuos privalumus savo namuose? Tuomet Jūsų dėmesio vertas „IGLU Aleut Inverter 18 WTI“ inovatyvus geoterminis šilumos siurblys su inverteriniu kompresoriumi ir integruotu karšto vandens baku. Sužinokite apie jį daugiau pateikitę užklausą.

Parengta pagal UAB IGLU TECH medžiagą
UAB IGLU TECH
UAB IGLU TECH
Ukmergės g. 364-3, LT-14188 Vilnius