Granulinės krosnelės ekologiškam būsto šildymui

Būsto šildymas ekologiškais medienos produktais tama vis populiaresnis. Ypač dabar – brangstant dujoms, skystam kurui ir elektrai, geriausiu ir pigiausiu sprendimu vėl tampa šildymas natūraliais medienos produktais – malkomis ir medžio pjuvenų granulėmis.
Granulinės krosnelės ekologiškam būsto šildymui

Kaip yra įprasta, žmonės iki šiol stato malkines, anglines ir kito tipo krosnis, o norėdami suteikti dar daugiau jaukumo namams, papildomai statosi židinius.
Lietuvos rinkoje visai neseniai pasirodė židiniai su vandens pašildymu, o tai reiškia, kad norint tolygiai apšildyti būstą, dabar jau galima panaudoti centrinio šildymo židinius ir krosneles su vandens kontūru. Pasitelkiant naujausias technologijas, yra sukurtos židinių kapsulės ir krosnelės, kurių efektyvumas siekia net 80–90 %.

Malkiniai židiniai ir krosnelės su vandens pašildymu yra skirtos namo šildymui ir karšto techninio vandens gamybai (virtuvei, voniai). Patalpos šildomos karštu vandeniu, nukreipiamu iš centrinio šildymo prietaiso (židinio kapsulės ar krosnelės) į esamą centrinio šildymo sistemą (grindų, sienų radiatorius). Tai šiuolaikinis sprendimas, pakeičiantis tradicinę centrinio šildymo su katiline sistemą, ne tik šildantis patalpas, bet ir papuošiantis kambario interjerą. Į tą pačią centrinio šildymo sistemą galima jungti ir kitus patalpų šildymo įrenginius, pvz. saulės baterijas.

Granulinės krosnelės, lyginant su pastarosiomis malkinėmis, yra gerokai galingesnės. Būstą labai patogu apšildyti granulinėmis centrinio šildymo krosnelėmis. Skirtingai nei židinys, granulinė krosnelė jau yra paruošta eksploatacijai (su apdaila), kambaryje užima nedaug vietos. Kartu, krosnelės, kūrenamos medžio granulėmis – kur kas ekonomiškesnės, nei kūrenamos malkomis. Medžio granulės, degdamos išskiria daugiau šilumos, kadangi yra sausesnės (drėgnumas – 12%) ir pasižymi dideliu tankiu. Tokioms krosnelėms nereikia specialaus kamino (dūmai išmetami priverstiniu būdu).

Granulinių krosnelių patrauklumą didina ir tai, jog jomis galima apšildyti ne tik atskirą patalpą, bet ir visą namą. Šios krosnelės, gali pakeisti tradicinį centrinį šildymą, jas galima panaudoti gaminti karštą techninį vandenį arba išvedžioti karšo oro ortakius po kambarius. Taip pat, galima prijungti prie jau esančios radiatorių sistemos. Granulinės krosnelės įkaista kur kas greičiau, jų užkrovos pakanka nuo 8 iki 37 valandų, o automatinio krosnelės valdymo galimybė leidžia krosnelę įjungti ir išjungti jums patogiu metu, kontroliuoti nuolatinį nustatytos temperatūros palaikymą.

Granulinių krosnelių įjungimas labai paprastas. Supylus granules į kuro skyrių, tereikia krosnelę įjungti. Granulių uždegimą atlieka įrenginio mikroprocesorius. Paspaudus įjungimo mygtuką, kuro padavimo į pakurą sraigtas pradeda suktis, lėtai berdamas medienos pjuvenų granules į pakurą. Tuo pačiu metu pradeda kaisti pakuroje esantis rezistorius (elektrožiebtuvėlis). Kai rezistoriaus temperatūra pasiekia granulių užsiliepsnojimo temperatūrą, užsidega granulės. Granulės lėtai krenta į pakurą, todėl liepsna pakuroje neužges ir šildys degimo kameros sieneles, kartu ir šilumokaityje esantį vandenį. Cirkuliacinio siurblio pagalba sušildytas šilumokaityje vanduo perduodamas į namo centrinio šildymo sistemą (grindų, sienų radiatorius). Šioms krosnelėms nereikia katilinei būdingos įrangos- cirkuliacinio siurblio ir apsaugos prietaisų, nes visos granulinės centrinio šildymo krosnelės jau sukomplektuotos šiais įrenginiais. Papildomų santechnikos priedų pagalba galima pasigaminti karštą techninį vandenį (virtuvei, voniai).

Dūmai bei degimo produktai nuo pakuros ištraukiami ir pašalinami priverstiniu būdu pro krosnelės galinėje dalyje esančią dūmtraukio angą, kurios diametras yra 80 mm. Be to, kaip ir kuro padavimas į pakurą, tai vyksta automatiškai elektronikos pagalba. Elektronika kontroliuoja visą krosnelės darbą, užtikrindama optimaliausią darbo rėžimą ir aukščiausią naudingo veikimo koeficientą. Kadangi dūmai pašalinami priverstiniu būdu, granulinei krosnelei nereikia specialaus kamino. Todėl dūmtraukio vamzdį galima tiesiog per artimiausią sieną išvesti į pastato išorę arba sujungti su esančiu namo kaminu.

Vertinant granulinių krosnelių dizainą, šiosios nusileidžia pritaikomumo galimybėmis. Granulinės krosnelės yra modernaus dizaino, taigi, kur kas labiau tinka naujoviškos, modernios statyboms namams ir butams, kaip minimalistinio dizaino priedas.