Ąžuolo masyvo lentų klijavimas ant šildomų grindų

Klausimas:
Ar galima klijuoti ant šildomų grindų ąžuolo masyvo lentas, 14 mm storio, 130 mm pločio, laisvų ilgių. Ar jos nesikraipys, o gal geriau dėti trisluoksnes klijuotas parketlentes.
Komentarai:
Medžio masyvo grindų lentas galima montuoti ant šildomų grindų. Siekiant kiek įmanoma didesnio parketlenčių stabilumo, siūlytume rinktis dvisluoksnes parketlentes. Mūsų gamykla gamina dvisluoksnes parketlentes, kurios yra stabilesnės ir geriau šilumai pralaidžios (lyginant su trisluoksnėmis).
Masyvas, kokio storio jis bebūtų, šidomoms grindims netinka, nes yra iš vientiso medžio gabalo ir jį labai veikia temperatūros/drėgmės pokyčiai. Be to masyvas paprastai esti arti 20 cm storio ir izoliuoja šilimą.
Trisluoksnės, o dar labiau dvisluoksnės parketlentės šiai paskirčiai tinka labiau, tačiau dėl šilumos pralaidumo rekomenduojama kloti klijuojant prie grindų, o ne plaukiojančiu būdu ant pakloto. Beje, dvisluoksnės parketlentės dėl savo konstrukcijos ypatumų gaminamos tik su tradicinais įlaidas/išdroža sujungimais ir todėl klojami TIK klijuojant.
Geriau dėti parketą, nes jei ąžuolas nebus pilnai išdžiuvęs jis suskilinės ir susikraipys.
Edvinas Grevas, Wavin Baltic Tempower
Grindininio šildymo atveju skirtingai nuo tradicinio šildymo metodo yra būtina atkreipti dėmesį į klojamų grindų tipą bei medienos rūšį. Rekomenduotina rinktis stabilesnes medienos rūšis, kurios kuo mažiau ir lėčiau reaguoja į drėgmės ir temperatūrų pokyčius. Vertinant įvairias medienos rūšis pagal Janka stabilumo skalę vienos stabiliausių yra pripažystamos: bambukas, meskitmedis, merbau, baltasis uosis, kietasis klevas.
Kuo mažesnis santykis tarp masyvo lentos ilgio ir pločio, tuo ji stabilesnė.
Taip pat labai svarbu grindų šiluminis laidumas.
Siūlau atkreipti dėmesį į bambuko masyvo grindis.
Donatas Baladinskas, Ekspertai.lt
Ant šildomų grindų geriausia dėti PVC lenteles:
http://www.lispimeks.lt/index.php?cid=25869
Masyvo lentos blokuoja nemažą šilumos dalį, o svarbiausia išsiraito ir grindys nebeatrodo tvarkingai. Parketlentė reaguoja mažiau, bet ant šildomų grindų irgi turi mažiau privalumų.
Monika, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto