Grindinis šildymas miegamajame

„Teko girdėti...“, „kažkas man sakė...“, „nesu ekspertas, bet manau...“ – šiomis ir panašiomis frazėmis dažniausiai prasideda nepagrįsti mitai. Nepaisant to, kad grindinio šildymo sistema Lietuvoje plačiai naudojama jau daugiau kaip 20 metų, tačiau vis dar sklando nemažai mitų dėl vienokio ar kitokio šios sistemos taikymo. Grindinis šildymas miegamajame

Šildymo sistemų ekspertai teigia, kad kiekvienas namų kvadratinis metras gali būti naudojamas patalpoms šildyti ir sveikai aplinkai namuose kurti. Miegamasis – ne išimtis. Kaip tik dėka tinkamai parinktos, subalansuotos ir valdomos sistemos, galima užtikrinti aukštą komforto lygį miegamajame, kokybiškesnį patalpos mikroklimatą ir bendrai poilsį.

Neabejotina, kad miegas – vienas iš gyvenimo kokybės rodiklių. Atlikus daug bandymų ir tyrimų nebuvo patvirtinta prielaida, kad grindinis šildymas gali turėti nepageidaujamos įtakos žmonių sveikatai ir bendrai savijautai. Priešingai, sveikatos specialistai pataria vandeniu paremtą grindinio šildymo sistemą taikyti ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokyklose, ligoninėse. Atsižvelgiant į šias rekomendacijas, galima net neabejoti, kad grindinis šildymas tinkamas ir miegamojo kambario zonoje.

Sveikatai palankus klimatas

Vienas pagrindinių aspektų, kad grindinis šildymas tinkamas miegamajam – tolygus šilumos pasiskirstymas. Pavyzdžiui, renkantis radiatorinį šildymą tektų iš anksto planuoti kambario apstatymą ir radiatoriaus kabinimo vietą. Didesnio ploto kambaryje gali tekti kabinti net kelis radiatorius – visa tai itin apribotų interjero laisvę ypač atsižvelgiant į tai, kad lovos nerekomenduojama statyti prie radiatoriaus. Tokiu atveju, išsausėjęs oras trikdys žmonių sveikatą bei miegą.

Šių problemų nebus įrengus grindinį šildymą. Neteks sukti galvos, kurioje kambario vietoje naudingiausia įrengti šildymo šaltinį, norint užtikrinti reikiamą šilumą ir jutiminį komfortą, nes spindulinio šildymo metodu šiluma paskirstoma tolygiai.

Dėl mažo oro maišymosi, patalpoje nekyla dulkės, todėl mikroklimatas tampa itin patogus alergiją turintiems asmenims. Be to, bėgant laikui, už radiatorių ir po jais kaupiasi nešvarumai, kuriuos yra gana problematiška išvalyti. Valant patalpas, kuriose įrengtas grindinis šildymas tokių sunkumų neiškyla.

Tolygaus šilumos pasiskirstymo dėka, nesusidaro sąlygos pelėsio atsiradimui, nes patalpoje nėra šaltų / drėgnų, neapšildytų kampų.

Tinkamas sistemos reguliavimas

Grindinio šildymo sistema miegamajame sukurs tinkamą komforto lygį tuomet, kai ji bus teisingai parinkta, subalansuota ir tinkamai reguliuojama. Kontrolės mechanizmai su termostatais seka, analizuoja ir prisiderina prie atskirų patalpų šilumos poreikių, tam, kad maksimaliai tarnautų žmonių individualiems šilumos poreikiams. Racionaliai reguliuojant patalpos temperatūrą eliminuojami valdymo nuostoliai – bandymai parodė, kad sutaupoma iki 8% šilumos sąnaudų!

Kalbant apie grindinį šildymą miegamajame, svarbu pabrėžti ir tai, kad šioje patalpoje rekomenduojama žemesnė temperatūra nei kitur būste. Sveikatos specialistų teigimu, miegamajame temperatūra vidutiniškai turėtų būti 16?18? C. Akivaizdu, kad temperatūros kontrolės funkcija tokiu atveju tampa itin svarbi. Tyrimais patvirtinta, kad eksploatuojant grindinio šildymo sistemą, nustatyta temperatūra gali būti keliais laipsniais žemesnė, o patalpose bus juntama tokia pati šiluma it nustačius šiek tiek didesnę temperatūrą. Tokiu būdu galima dar labiau sumažinti šildymo sistemos išlaidas.

UponorNamai.lt – aiški informacija apie grindinį šildymą, preliminarios kainos skaičiuoklė, kvalifikuotų montuotojų kontaktai, energiją taupantys sprendimai ir komfortas būste. Šildymo sistemos pasirinkimo sprendimas iš patikimo šaltinio – „Uponor“.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 414529 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3348
Iš viso buvo užduota 175194 klausimų