Sauso tipo vandeniu šildomos grindys

Įrengiant rąstinio namo pastogėje gyvenamąsias patalpas reikia nuspręsti kaip jos bus šildomos. Renkantis šildomas grindis pastogės erdvė apšildoma itin tolygiai, o įrengiant šiuolaikines sauso tipo vandeniu šildomas grindis neiškyla drėgmės prasisunkimo į statinio konstrukcijas pavojus, o tai labai svarbu mediniuose namuose. Sauso tipo vandeniu šildomos grindys

Pagrindinis elementas sauso tipo grindų konstrukcijose yra šilumos paskirstymo plokštės, pagamintos iš aliuminio lakšto (λ = 200 W/mK). Jų paskirtis yra optimaliai perduoti šilumą iš vamzdžių į „nešančias" sausos konstrukcijos plokštes. Specialiai suformuotas profiles šių plokščių viduryje leidžia jose lengvai tvirtinti atitinkamus Uponor PE-Xa vamzdžius (14 x 2,0 mm; 17 x 2,0 mm ar 20 x 2,0 mm) „gyvatuko" konfigūracija. Gamykloje padarytos integruotos įpjovos aliuminio plokštėse garantuoja, kad patrumpinti jas bus lengva iki fiksuotos atžymos, todėl jas paprasta įrengti.

Lengvų perdangų konstrukcijose populiariausia yra sistema su d20 paskirstančiomis plokštėmis, kurios montuojamos pačioje perdangos konstrukcijoje tarp balkių mediniais tašeliais arba virš balkių ant juodgrindžių. Izoliacijos sluoksnis paprastai dedamas perdangos konstrukcijoje iš apačios.

Uponor d14 šilumą paskirstančios plokštės gali būti montuojamos Uponor lengvos konstrukcijos šiluminėje plokštėje, kuri idealiai papildo Uponor sausos konstrukcijos sistemą. Ši grindų konstrukcija gali būti ir užliejama specialiu skiediniu, tad vienodai tinka ir esamiems statiniams modernizuoti, ir statant naujus objektus. 25 mm storio lengva izoliacinė plokštė pagaminta iš polistireno putos EPS, ją galima sumontuoti visuose patalpos paviršiuose. Ji tarnauja ir kaip šilumą izoliuojanti priemonė, ir kaip svorį laikantis pagrindas montuojant šilumą paskirstančias metalines plokštes. Aplink einančios pakopinės lengvos plokštės išpjovos leidžia saugiai tarpusavyje sujungti pagrindinių elementų priedus prie plokštės krašto. Uponor d17 šilumą paskirstančios plokštės gali būti montuojamos specialiai profiliuotose (OSB medžių drožlių) plokštėse. Šis montavimo būdas populiarus Skandinavijos šalyse.

Sauso tipo grindų konstrukcijų privalumai:
• Grindų konstrukcijos yra mažesnio aukščio, palyginti su šlapio tipo užliejamų grindų konstrukcija. Be to, mažesnis konstrukcijos svoris.
• Sistemos elementai lengvesni. Juos nesunku tvarkyti, krauti, pernešti.
• Visą sistemą gali savarankiškai įrengti vienas žmogus.
• Izoliacija ir vamzdynas montuojami tame pačiame aukštyje, todėl grindys išlieka tokiame pačiame aukštyje, kaip ir grindys be šildymo sistemos (pvz., kai grindinis šildymas įrengiamas tik vonioje).
• Sausų „nešančiųjų" elementų naudojimas reiškia, kad, priešingai nei šlapioms konstrukcijoms, nebereikia eikvoti laiko grindims džiovinti ir šildymo procedūrai.
• Negaištama laiko darbų aikštelėje - darbuotojai gali vaikščioti grindinio šildymo paviršiumi vos užbaigus montavimą.
• Nėra drėgmės prasisunkimo į statinio struktūrą pavojaus, o tai labai svarbu senuose pastatuose, surenkamuose ir mediniuose namuose.
• Grindų dangas galima montuoti vos po vienos dienos - sumontavus sauso tipo elementus.

Įmonės rekvizitai:

Ukmergės g. 280, 06115 Vilnius