Šildomų grindų įrengimas

ŠILDOMOS GRINDYS. Nematoma nauda Šildomų grindų įrengimas

Grindinis šildymas tai ne tik komfortas, bet ir ekonomiškas sprendimas namų šildymui bei jūsų sveikatai. Naudojant grindų šildymą turėsite:

- Švaresnį orą bei aplinką - paprastai šildomos grindys nekelia dulkių lyginant su konvekciniu šildymu radiatoriais. Tai labai vertinga alergiškiems žmonėms. Taip pat paprastesnis švaros patalpose užtikrinimas, nes nereikia valyti sunkiai pasiekiamų vietų už radiatorių/vamzdžių ir pan.

- Mažesnes energijos sąnaudas - tam pačiam komforto lygiui pakanka 2°C mažesnės grindų šildymo temperatūros. Tai pasiekiama dėl to, jog šildomos grindys pirmiau šildo kūną nei orą, be to, temperatūra yra tolygiai pasiskirsčiusi visoje patalpoje.

- Lengviau projektuojamą interjerą - interjero elementus galite išdėstyti bet kurioje patalpų vietoje, neapribodami savęs radiatoriais bei buferinėmis jų zonomis.

Kokias grindų dangas galima naudoti ant šildomų grindų?

Dažniausiai ant šildomų grindų yra įrengiamos įvairių tipų plytelės. Tačiau nereikėtų jomis apsiriboti. Beveik visos grindų dangos esančios "Geros grindys" asortimente tinkamos naudoti ant šildomų grindų. Tik storų medžio masyvo grindlenčių nerekomenduojame šildomoms grindims. Visų tipų parketlentės, dvisluoksnis parketas, laminuotos, kamštinės grindys, PVC, kiliminės dangos tinkamos naudoti virš šildomų grindų sistemų. Norint įrengti bet kurią iš šių grindų dangų ant šildomų grindų ( tinkamos yra tik vandens ar elektrinės šildymo sistemos integruotos į pagrindą, paviršinės netinkamos ) svarbu, kad grindų sistemos varža neviršytų optimalaus šiluminės varžos koeficiento 0,15 m²K/W. Jis skaičiuojamas sumuojant kiekvieno grindų sistemos sluoksnio varžą. Tarkim, jei klosite laminuotas grindis ar parketlentes su grindų paklotu, reikės susumuoti grindų bei pakloto varžą. Jei jų suma neviršys optimalios varžos normos, tokią sistemą galite ramiai naudoti. Taip pat labai svarbu, kad šildomų grindų paviršiaus temperatūra neviršytų gamintojų nurodytų verčių. Paprastai ta riba yra apie 26-29°C priklausomai nuo dangos. Optimali, komfortiška grindų paviršiaus temperatūra yra apie 23-24°C. Kilimai ar kiliminės dangos paklotos ant kitos grindų dangos paviršiaus akumuliuoja šilumą, dėl to paviršiaus temperatūra gali viršyti leidžiamą normą. Tokiu atveju reikėtų užtikrinti mažesnę, 20-22°C paviršiaus temperatūrą. Drėgmę izoliuojanti plėvelė po grindimis privaloma visais atvejais.

Kaip įrengti šildomas grindis?

Ko gero svarbiausias aspektas įrengiant šildomas grindis, tai pagrindo paruošimas. Itin svarbu griežtai laikytis šildomų grindų sistemos gamintojo instrukcijų įrengiant pačią sistemą. Vėliau privalu įsitikinti, jog:

1. Praėjo pakankamas laikas paviršinio betono sutvirtėjimui. Paprastai ne mažiau nei 2 mėn.

2. Pagrindas yra lygus - leidžiami iki 2 mm nelygumai matuojant bet kuria kryptimi 2 m ilgio liniuote, bet kurioje patalpos vietoje.

3. Pagrindo paviršiaus drėgnumas neviršija CM 1,8%.

Prieš klojant grindų dangą privalu atlikti betono iškaitinimo procedūrą. Įjunkite šildomų grindų sistemą ir pirmas 3 dienas laikykite jos temperatūrą ties 250C. Kiekvieną sekančią dieną, pakelkite temperatūrą po 100C, kol pasieksite 550C maksimumą (arba sistemos maksimumą, jei jis mažesnis). Maksimalią temperatūrą išlaikykite 11 dienų, po to kasdien sumažinkite temperatūrą po 100C, kol pasieksite 250C. Neišjunkite šildymo sistemos per visą šios procedūros laiką ir nemažinkite jos temperatūros naktimis.

Pabaigus šią procedūrą, atlikite pagrindo drėgnumo matavimus CM metodu. Reikėtų nepamiršti, kad matuojant CM metodu yra imami betono mėginiai, dėl to reikėtų pažymėti vietas, kur galima imti šiuos mėginius nepažeidžiant grindų šildymo elementų. Jei drėgmės kiekis vis dar būtų per didelis, kaitinkite pagrindą ~400C temperatūra, kol drėgmės lygis bus pakankamai mažas grindims kloti. Klojant grindų dangą pagrindo paviršiaus temperatūra turėtų būti apie 180C. Suklojus grindis, po 3-5 dienų šildomų grindų temperatūrą galima palaipsniui kelti iki darbinio lygio.

(Ši procedūra laikytina tik kaip pavyzdys. Kiekvienu konkrečiu atveju, reikėtų pasidomėti gamintojo keliamais reikalavimais šildomų grindų įrengimui).

Parengta pagal Geros Grindys medžiagą
100% rekomenduoja
5 atsiliepimai
pt
2020-05-28,
ar
2019-11-08, Vilnius
jo
2019-08-27, Vilnius
jo
2019-08-26,
za
2019-05-15, Vilnius
Greitai sureaguota į užklausą. Vadybininkas išsamiai paaiškino. Dėkui