Kokią grindų dangą rinktis grindiniam šildymui

Klausimas:
Bute įrengtas grindinis šildymas, kuriuo bus apšildomas visas butas. Kokią grindų dangą rinktis, esant minėtam šildymui? Žinau, kad geriausia varža esant plytelėms, bet to nepageidauju. O kaip dėl dvisluoksnio, trisluoksnio parketo ar laminato? Kam teikti pirmenybę? Esu susipažinus ir tai, kad sudėjus parketlentes ir laminatą, reikalavimas kad temperatūra nebūtų aukštesnė nei 27 laipsniai, kadangi medis gali susivaikščioti, pasitraukti ir atsiras tarpai?
Komentarai:
Tiek medines parketlentes, tiek laminuotas grindis galima įrengti virš šildomo pagrindo. Svarbu tai atlikti teisingai, pagal gamintojo nustatytas rekomendacijas. Daugumai medinių, laminuotų grindų rekomenduojamas maksimalus paviršiaus įšilimas yra 26-270C, tokios šilumos pilnai pakanka. Pravartu žinoti kad, tam pačiam komforto lygiui pakanka 2°C mažesnės grindų šildymo temperatūros lyginant su konvekciniu šildymu radiatoriais. Tai pasiekiama dėl to, jog šildomos grindys pirmiau šildo kūną nei orą, be to, temperatūra yra tolygiai pasiskirsčiusi visoje patalpoje. Pageidaujate individualios konsultacijos? Užduokite klausimą tiesiogiai arba apsilankykite mūsų salonuose.
Andrius, Geros Grindys
Siūlytume pirmenybę teikti medinėms grindų dangoms. Parketlentės pranašensnės už laminatą, nes mediena turi savybę išlaikyti šilumą ilgesnį laiką (net ir išjungus grindinį šildymą). Taip pat, parketlenčių paviršių galima periodiškai atnaujinti, o šlifuoti net 2-3 kartus. Na ir svarbiausia tai natūrali grindų danga, daug malonesnė eksploatuojant.
Rekomenduotume šildomoms grindims rinktis dvisluoksnes parketlentes. Mūsų parduodamos dvisluoksnės parketlentės yra itin stabilios konstrukcijos ir turi geresnį šilumos pralaidumą (lyginant su trisluoksnėmis).
Taip, reikalaujama, kad grindų paviršiaus temperatūra neviršytų +27C.
Jeigu gyvenamose patalpose yra šildomos grindys siūlyčiau įrengti natūralaus linoleumo dangą. Esamą betoną išlyginti , jeigu reikia ir priklijuoti natūralų linoleumą, siūlės užsandarinamos. Natūralus linoleumas yra organinė medžiaga, jis gaminamas: linų aliejus, sakai ,kalkakmenis, medžio miltai ir natūralus pigmentas. Jeigu norite turėti trisluoksnį parketą, tai reikėtų jį priklijuoti prie esamo betono. Bus mažesnė tikimybė, kad atsiras plyšiai. Medinėse parketlentėse gali atsirasti plyšiai , kada yra per mažas oro drėgnumas. Kambario oro drėgnumas turi būti 40-60%. Šildomų grindų temperatūra gali būti iki + 27 C. Dvisluoksnį parketą nesiūlyčiau, arba tik klijuoti prie esamo betono.
Rūta Šmitaitė Gedminienė, UAB "Adrijus"
Teoriškai visi grindų dangos tipai gali būti naudojami grindiniam šildymui, bet rekomenduočiau pasidomėti grindų dangos tiekėjo kokie reikalavimai ar nuorodos keliami konkrečiam produktui jį naudojant grindinio šildymo konstrukcijose. Savaime suprantama, kad dangos, kurios pasižymi didesniu šilumos laidumu ir talpumu yra efektyvesnės tokiose konstrukcijose, tokios grindys greičiau įšyla bei ilgiau išlaiko šilumą.
Kastytis, Knauf, UAB
Geriausia šilumine varža pasižymi plytelės. Dvisluoksnių ir trisluoksnių parketlenčių šiluminė varža yra praktiškai vienoda, skirtumas labai nedidelis, todėl rekomenduojame rinktis trisluoksnes parketlentes, kurios užtikrina mažesnį grindų susivaikščiojimą. Minimalūs tarpai žiemos metu sudėjus parketlentes greičiausiai atsiras visada, bet todėl siūlome rinktis parketlentes su 4 grioveliais, kad atsiradę nežymūs tarpeliai nesimatytų ir negadintų bendro vaizdo.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: