Vonios grindys

Pagrindinis reikalavimas kaip sienoms, taip ir grindims – vandens įgeriamumas. Tam tikslui tinka ne vienos rūšies danga. Populiariausia keraminės ar akmens masės plytelės, bet gali būti naudojamos ir PVC dangos. Sausesnėse sonose, gali būti panaudotas medis ar net kiliminė danga. Zonomis gali būti sudėtas medinių lentų „kilimas“, kuris nebijo drėgmės ir ant kurio visai neslidu ir kartu, labai jauku. Tam tinka kai kurios itin egzotiškos medienos rūšys, kai joms suteikiamas specialus paviršiaus reljefas.
Kitas labai griežtas reikalavimas grindims Vonios grindys

yra jų neslidumas. Slidžios grindys labai pavojingos, griuvimai ir traumos ant tokių gridnų neišvengiamos. Labai griežtai negalima kloti sienoms skirtų plytelių ant grindų, nes beveik visos jos yra slidžios. Šiaip grindų pluteles apibūdina keli techniniai rodikliai: slidumas, atsparumas cheminėms medžiagoms, trinčiai, šalčiui, vandens įgeriamumas.
Pirmasis rodiklis vonios patalpai svarbiausias ir reikėtų jo griežtai laikytis, nesusigundyti lengviau valomomis ir prižiūrimomis plytelėmis. Atsparumas trinčiai ir mechaniniams veiksniams buityje ir tuo labiau vonios kambaryje naudojamoms plytelėms nėra toks svarbus, nes vonioje pparastai niekas nevaikšto su lauko avalyne. Atsparumas cheminėms medžiagoms aktualus tik medicinos ir pramonės objektams. Atsparumas šalčiui aktualus tik tada, jei tomis pačiomis plytelėmis planuojame iškloti lauko terasą ar balkoną, kurie yra prie vonios kambario ir norima išgauti vieningų grindų įspūdį. Tuomet jau būtinai reikalinga pasitikrinti, ar jums patinkančios plytelės yra atsparios šalčiui. Ir priešingai, jei to reikalauja sumanytas vonios kambario interjeras, galima grindines plyteles panaudoti ir sienų apdailai. Nepamirškite, prieš klodami vonios grindis plytelėmis, jas ištepti hidroizoliacinemis medžiagomis.
Planiniu aspektu visada geriau, kai po tokiomis drėgnomis patalpomis kaip vonios kambarys, ar, tarkim, skalbykla, būtų tokios patalpos: holas, koridorius, sanitarinis mazgas ar sandėlis. Grindų hidroizoliacijos įrengimas – atsakingas ir kruopštus darbas. Viena nesandari vieta ar kampas, gali paversti visą darbą perniek.
Grindims izoliuoti naudojamos ritininės klijuojmos dangos arba teptinės hidroizoliacinės medžiagos. Naudojant klijuojamas hidroizoliacines medžiagas, svarbu geras siūlių užlenkimas ant sienos, o naudojant teptines – turi būti labai gerai paruoštas betono pagrindas, hidroizoliaciją privalu užlenkti visu perimetru ant sienos ne mažiau 5 cm. Ypač svarbi vieta yra grindų kampas bei labai kruopštus pačios hidroizoliacinės mastikos toje vietoje, užtepimas.