Kamino sistema A klasės namui

Klausimas:
Kokia kamino sistema tinkamiausia A klasės namui? Namas vieno aukšto, židinys stovės 50 kv.m. patalpoje koks diametras turėtų būti? Oro padavimą yra galimybė paduoti iš lauko.
Komentarai:
Kamino sistema A klasės statiniui turi turėti atitikties sertifikatą ir būtinąjį ženklinimą pažymintį A klasės atitikmenį. Protingai, ekonomiškai ir inžineriškai pagrįstai, kamino sistema parenkama vadovaujantis prie jos jungiamo prietaiso techninio paso reikalavimais degimo produktams šalinti bei skerspjūviui parinkti. Kitos inžinerinės dalys kaip oro pritekėjimas į A klasės statinį yra įrengiamas vadovaujantis susijusių su statinio energiniu naudingumų apibrėžčių ribose. Tai taip pat apsprendžia ir lokalias jungtis su naudotojais kurie gali būti priklausomi nuo vidaus ir išorės oro. Tad, norint pasiekti ekonomišką ir protingą rezultatą, rekomenduojame atsižvelgti į rekomendacijas arba patikėti sprendinius susijusios srities specialistams turintiems ilgametę praktiką.
Eduardas Giedra / Konstruktorius-Technologas, Stiksas, UAB
Tinkamiausia sistema yra Schiedel Absolut su oro tiekimo kanalu. Tiekiant oro tiekimą iš viršaus galima išvengti bereikalingos šalto oro cirkuliacijos prietaiso viduje tuo metu, kai prietaisas neeksploatuojamas. Kadangi Jūsų atveju kaminas nebus aukštas, o patalpa gana didelė, tai židiniui rekomenduočiau 200+V tipo Absolut kaminą, jei krosnelė, diametrą galima mažinti iki 160.
Artūras Eigminas, Schiedel Kaminų Sistemos, UAB
 
Sritis:
Sritis: