Lauko židinio su atvira anga įrengimas

Klausimas:
Noriu įsirengti lauko židinį su atvira anga pavėsinėje. Pavėsinė prie namo. Statant namą buvo išvestas įvadas į kaminą Shiedel su diametru 180mm. Kreipiausi į meistrus dėl židinio sumūrijimo iš skaldyto akmens. Norėtųsi atviros pakuros, kurios dydis būtų: plotis 1m, o aukštis 0,5m. Kamino aukštis nuo židinio įvado sienoje 4,2m. Gal galima būtų kažkokį teorinį paskaičiavimą koks angos dydis galėtų būti su turima anga arba kokia dūmtraukio anga reikalinga su norimos atviros angos dydžiu? Tokiu atveju bandytumėme spręsti su papildomu sumontuojamu dūmtraukiu.
Komentarai:
Įprastai jeigu tai tikras židinių meistras, jisai gali bet kurioje situacijoje apskaičiuoti atviro tipo židinio pakuros dydį santykyje su esama dūmtraukio sistema. Yra galiojanti metodika ir LST EN standartai tokius dalykus atlikti ir suvaldyti, todėl bet kuris srities specialistas tai gali atlikti. Jeigu kartais tai „meistrui“ yra per sudėtinga, tuomet geriausiai būtų pasirinkti kitą specialistą, kad eksploatacijos metu nekiltų jums netikėtumų, negali to padaryti, tai tik mūrininkas, gal ir geras, bet tik tiek. Skaičiavimo metodikos pagrįstos fizikos dėsniais, tai iš tikrųjų techniniam žmogui suprantami procesai, jeigu nesvetima techninė kalba.

Alternatyvus būdas daryti bandymo būdu, bet reikia nepamiršti, kad tai pakankamai ekonomiškai daug atsieina. Kadangi paminėjote akmenis, ši situacija šiek tiek sudėtingėja, kadangi statybinės medžiagos šiluminės savybės ypač laukia labai specifinės. Atviro tipo lauko židinio darbinės degimo produktų temperatūros yra tikrai menkos, o dūmų masė pakankamai didelė, tad priversti dūmus šalintis per daugiau kaip 15 kartų mažesne kiauryme yra sudėtinga. Galima galvoti apie elektromechaninį ištraukimą dūmsiurbę, jisai gelbėtų ženkliai. Pakuros dydis tikrai nėra mažas, projektuojant reikėtų tiksliai žinoti paskirtį, tai bus tik pramoginis įrenginys ar ir su paskirtimi maisto ruošybai, jeigu taip tai patys suprantate, kad kaip ir kiekvienoje virtuvėje reikia priverstinio ištraukimo.
Eduardas Giedra / Konstruktorius-Technologas, Stiksas, UAB
 
Sritis:
Sritis: