Pro kamine esančius tarpus veržiasi dūmai

Klausimas:
Mūrinis apačioje gyvenančio kaimyno kaminas eina per mano II aukšte esančią atvirą patalpą. Kaminas indėklo neturi. Kūrenant, pro kamine esančius tarpus veržiasi dūmai ir kaminas drėksta. Jaučiamas blogas kvapas. Kaip galėtume sau pagelbėti, nes kaimynas problematiškas. Kamino netvarko, indėklo dėti nesiruošia. Gal yra būdų kaminą kažkaip mums patiems užsandarinti, užhermetinti, apklijuoti plokštėmis ar plytelėmis?
Komentarai:
Žiūrint iki kokios max temperatūros įkaista kaminas? Jei kaminas įkaista nežymiai, iki 100 ar 150 laipsnių, siūlom naudoti neutralų hermetiką tarpams Penosil EasyPro All Purpose, kuris elastingas, stipriai prilimpa prie daugelio medžiagų, yra atsparus temperatūrai iki 150 laipsnių.
Jei temperatūra iki 250 laipsnių, siūlom naudoti elastinga Motor Sealant hermetiką.
Jei temperatūra aukštesnės nei 250 laipsnių, naudokite Penosil +1500 hermetiką, kuris atsparus iki 1500 laipsnių temperatūros.
Taip pat jei temperatūra nedidelė, galite apklijuoti Tempsi Sauna, karščiui atsparia plokšte.
Aurimas, Krimelte LT, UAB
Iš praktikos galime patarti, kad esant tokiai situacijai, kai kaminas nėra sandarus, labai puikiai klausimus sureguliuoja priešgaisrinė tarnyba. Kreipkitės pagal gyvenamąją vietą ir jie jums tikrai turėtų padėti. Yra buvę atvejų, kad tokio kaip jūsų kaimyno prietaisas buvo plombuojamas be teisės jį eksploatuoti, kol nebus pašalinti trūkumai. Dėl sandarinimo. Norint įsivertinti sudėtingumą, reikia matyti situaciją gyvai, o metodika ir priemonės yra, tačiau tai gali atlikti tik specialistas turintis kvalifikaciją ir geriausiai kai patalpos nėra gyvenamos.
Eduardas Giedra / Konstruktorius-Technologas, Stiksas, UAB
 
Sritis:
Sritis: