Termoizoliacinė medžiaga izoliuoti dūmtraukį

Klausimas:
Pirtyje pastatytas dvisienis dūmtraukis 130/180 su 2,5cm vatos intarpu, palėpėje dūmtraukis vienu šonu beveik kontaktuoja su medine pirties dalimi (rastu), dūmtraukį dar galima būtų pakreipti apie 5cm nuo medienos. Kokia termoizoliacine medžiaga geriau izoliuoti, kad išvengti galimo medienos kaitimo? Ar tiktų tam reikalui keraminė vata, ir koks optimaliausias būtų jos storis?
Komentarai:
Rekomenduojame termoizoliacijai akmens vatos plokštes ROCKWOOL FIREROCK, jos gali būti 25,30 mm storio, todėl tiks jūsų situacijoje. Šios vatos didžiausia eksploatacinė temperatūra yra +580 laipsnių pagal Celsijų ir yra skirta būtent ugniakurų šilumos izoliacijai ir aplinkinių konstrukcijų apsaugai nuo įkaitimo.
Jos parduodamos plokštėmis, daugumoje statybinių medžiagų prekybos vietų, todėl galėsite įsigyti būtent tiek kiek jums reikia.
Rokas Vata, ROCKWOOL, UAB
Siūlyčiau pirmiausiai pasiskaityti gamintojo montavimo instrukciją ir įsitikinti ar tas produktas tinkamas pirties katilui. T.y. ar tinkama max darbinė temperatūra. Antra pakreipti ar kažkaip kitaip laužyti kamino konstrukciją nerekomenduojama, taip pat labai svarbu dūmtraukį montuojant išlaikyti saugius atstumus, norint išvengti gaisro. Yra alkūnės, kurių pagalba galima apeiti nesaugias vietas ir taip išlaikyti reikiamus montavimo normatyvus.
Saulius, UAB Sauresta
Manau dūmtraukio izoliavimui tiktų kalcio silikato dvigubas sluoksnis su oro tarpu.
 
Sritis:
Sritis: