Šlapios medienos impregnavimas

Klausimas:
Rekonstruojamas sodo namas ir išorė apkalta šlapios medienos lentomis, pirma eilė 2,5x15, antra eilė bus kalama 2,5x5. Ar šiuo metu reikia impregnuoti šias lentas? Ar palaukti pavasario ir tada jau impregnuoti ir dažyti?
Komentarai:
Rekomenduotume bent vienu sluoksniu nutepti su Remmers HK-Lasur. Tačiau paros temperatūra negali būti žemesnė nei +5°C. Tad jei oro sąlygos dažyti neleidžia, tuomet palaukite šiltesnio oro ir nutepkite dviem sluoksniais, kad paviršiui būtų suteikta pilnavertė apsauga.
Šlapią medį dažyti negalima - užblokuosite drėgmę medienoje ir ji tikrai pradės pelyti, atsiras grybelis ir mediena pajuoduos. Ant neapsaugotos medienos iki pavasario taip pat gali atsirasti juodulių. Bet jei kažkuo apdirbsit bus sunkiau tuos pelėsius ir pajuodavimus pašalinti. Geresnė blogybė būtų palaukti pavasario. Aišku aš nežinau visų smulkmenų jūsų atveju, todėl galiu ir kažką klaidingai interpretuot. Ir rinkdamiesi medienos dažus darykite tai atsakingai, nes dėka nekompetentingų pardavėjų galite pasirinkti ne tokį produktą kokio jums reikia. Tarkime su mūsų medienos dažais ar dažyvėmis negalima dažyti prieš tai impregnuotos medienos. Medis vienas iš pačių sudėtingiausių dažomų paviršių, todėl nepagailėkite skirti daugiau laiko pasirenkant apdailos medžiagas ir galėsite juo grožėtis ilgesnį laiką.
Geriau impregnuoti, tuomet iki pavasario lentos bus nepažeistos. Šlapią medieną tokiu oru patarčiai impregnuoti wait-spirito pagrindu impregnuojančiu aliejumi.
Romualdas Suchankas, Trio