Bespalviai impregnantai medienai

Klausimas:
Mane domina bespalviai produktai (jų kainos taip pat) drėgnų tekintų rąstų pilnavertei apsaugai. Ar būtina rąstus apsaugoti (pvz. antiseptikuoti) kiekvieną atskirai, ar galima surentus visą pastatą? Ar galima naudoti purškiklius, nes instrukcijose nurodoma, kad galima tik teptuku arba mirkant? Dėl sveikatos, ar turi būti skirtingi produktai išorinei ir vidinei sienai?
Komentarai:
Siulyčiau naudoti Slovėnų gamintojo BELINKA dekoratyvinės medienos apsaugos priemones. Dažant medieną pirmą kartą arba perdažant pilnai šlifuotą paviršių, rekomenduojamą pirmiausiai impregnuoti gruntu/impregnantu BELINKA BASE - bespalvis, tepamas vienu sluoksniu, gerai primirkdant ypatingai pjautines vietas. Saugo nuo pajuodavimo, grybelio, pelėsio ir kenkėjų atsiradimo. Po to dažoma BELINKA TOPLASUR UV PLUS - bespalvė arba pasirinkto atspalvio dekoratyvinė medienos apsaugos priemonė, išsauganti medienos faktūrą, tepama 1-2 sluoksniais, saugo paviršių nuo drėgmės ir UV spindulių.
Svarbu suprasti, kad grunte esanti veiklioji medžiaga, sauganti medinį paviršių nuo kenkėjų, negali būti galutiniame sluoksnyje, nes labai greitai pasišalintu / išgaruotu ir neužtikrintu tinkamos apsaugos. Ji turi būti blokuota dažais.
Todėl dažnai vartojamas terminas VISKAS VIENAME, dažant medinius paviršius - NETINKAMAS.
Aukščiau aprašyta sistema yra tirpiklių pagrindu, galima naudoti ir analogišką sistemą vandems pagrindu: gruntas BELINKA IMPREGNANT ir BELINKA TOPHYBRID.
Jūsų atveju siūlyčiau impregnuoti ir dažyti pilnai surentus namą. Abi sistemos, tiek tirpiklinė, tiek vandeninė yra nepavojingos sveikatai, todėl pagal pasirinkimą.
Dažant teptuku, plonais sluoksniais gaunamas geriausias rezultatas.
Jūsų atveju dažyti ir impregnuoti
Vilmantas Žilinskas, Didmeksa, UAB
Jūsų atveju rekomenduojama naudoti trumpalaikius impregnantus, saugančius nuo mėlinyjimo (kalbam apie pušį), kurie veiksnūs apie pusę metų. Toks impregnantas naudojamas gamybinio proceso metu tol, kol rąstinis namas ar karkasas yra statomas. Pastatyta pastatą patartina daug nelaukus dažyti pasirinktomis dangomis, siekiant apsaugoti medieną nuo UV poveikio, nes mediena ilgai stovėdama pradeda tamsėti, o gal net pilketi. Taip nudažius jau gaunate iškreiptas spalvas. Galutiniam dengimui rekomenduojame: "HK Lasur" - dengiams du kartus be jokių papildomų impregnantų, suteikiant ilgalaikę 5-10 metų paviršiaus apsaugą.
Norint užtikrinti tinkamą medienos apsaugą būtina naudoti antiseptikus. Pelėsio užkratas „veisiasi“ medienos viduje. Išorėje matosi tik veiklos pasekmės. Naikinti pelėsį naudojamos cheminės arba biologinės medžiagos. Mes naudojame biologines medžiagas, kurios veikia užkrato ląsteles iš vidaus išnaikindamos užkratą iš vidaus. Tai medžiaga-Boramon C30. Užnešimas tepimo, mirkimo, purškimo būdu. Tepama naudojantis elementariomis apsaugos priemonėmis.