Šventinės staltiesės pasirinkimas

Staltiesės pritaikymas jūsų stalui priklauso nuo keleto dalykų. Pirmiausia, tai kokio vaizdo jūs tikitės iš stalo dekoro, taip pat kokios formos ir dydžio yra jūsų stalas, kiek žmonių tikitės pasodinti, kaip atrodo patalpa, kurioje stalas stovi ir t.t. Toliau apžvelgsime keletą esminių faktorių, kuriuos apmąstę lengvai pasirinksite. Šventinės staltiesės pasirinkimas

Kokios staltiesės jums patinka?

Tai turėtų būti pats pirmas sprendimas. Kai jūs galvojate apie savo šventinį stalą, kokį vaizdą matote? Ar tai puošnus stalas su krintančia iki grindų ar net jas liečiančia staltiese? O galbūt jūsų prioritetas patogumas, norite jaustis saugiai, kad neprispausite staltiesės koja ar ant jos netyčia neatsisėsite? Tuomet jums vertėtų galvoti apie nedaug nusvirusius staltiesės kraštus. O gal jums patinka viduriukas, tarp šių dviejų? Jei jau apsisprendėte koks vaizdas jums priimtinas, pamatuokite kiek centimetrų turėtų būti nusvirusi staltiesė.

Koks jūsų stalo dydis?

Tai esminis klausimas į kurį reikia atsakyti prieš pasirenkant staltiesės dydį. Ar jūsų stalas apvalus, ar kvadratinis, stačiakampis? Jeigu jūsų stalas apvalus, tuomet esminis matas bus jo diametras, tai yra atstumas nuo vieno stalo krašto iki kito, matuojant per centrą. Jei jūs turite kvadratinį ar stačiakampį stalą, tuomet jums tereikia žinoti jo plotį ir ilgį. Jeigu planuojate sustumti keletą stalų, įsitikinkite ar jie yra tokio paties pločio, glaudžiai ir sklandžiai susistumia.

Jau turite pagrindinius matmenis ir žinote kokio dydžio staltiesė jums reikalinga. Dabar belieka apsispręsti kaip ji turi atrodyti. Net nuobodžiausia aplinka nušvis kitomis spalvomis jei teisingai parinksite staltiesę ir kitas stalo dekoracijas.
Ryškios spalvos staltiesės

Sodrių spalvų ryškiaspalvė staltiesė tikrai pakels nuotaiką, suteiks šventei šilumos ir gerų emocijų.

Vintažinės staltiesės

Pastaruoju metu tai labai populiari tendencija. Staltiesės su senoviniais, dažnai šiek tiek pablukintais raštais ar spaudiniais ir siuvinėjimais suteiks ypatingą atmosferą ir sukurs jaukumą ir originalią nuotaiką jūsų švente.

Įvairių formų staltiesės

Nors aukščiau aprašyti aspektai yra taikytini tradicinės staltiesės pasirinkimui, tačiau jūs galite rinktis originalų sprendimą. Savo šventei galite pasirinkti ne tradicinę apvalią ar keturkampę staltiesę, o originalios formos, šventės temą ar progą atspindinčią staltiesės formą. Galbūt tai bus gėlės ar žvaigždės forma, arba kas nors dar originalesnio?

Rankų darbo staltiesės

Tai sujungia senovinius amatus ir modernius laikus į vieną visumą. Tokia staltiesė gali būti specialiai jūsų progai austa, siuvinėta ar dažyta specifiniais, šventę simbolizuojančiais raštais. Tokia staltiesė ne tik puiki puošmena, bet ir atsiminimas, galintis išlikti šeimos sekančioms kartoms.

Šventinei atmosferai sukurti dažnai naudojamos staltiesės su prisegtu “sijonu”. Tai gražiai krintantis, šiek tiek rauktas prie staltiesės viršaus prisegtas audinys, įprastai jo ilgis siekia grindis. Taip pat gali būti naudojami stalo uždengimai iš audinio su elastanu, kurie tampriai apsispaudžia ant stalo paviršiaus – galbūt tai nėra tinkamas sprendimas iškilmingai šventei, bet puikiai tinka kokteilių vakarėliui.

Daugiau staltiesių rūšių ieškokite www.deldeko.lt mes padėsime sukurti namus apie kuriuos svajojate. Elektroninėje parduotuvėje rasite jau pagamintų miegamojo, valgomojo, vaikų kambario, vonios tekstilės prekių įvairovę. Galėsite lengvai susikurti individualius, pagal Jūsų išmatavimus tinkančius, unikalius tekstilės gaminius iš gausios kokybiškų audinių kolekcijos.

Parengta pagal UAB Deldeko tekstilė medžiagą