Geriausias paklotas dedant parketlentes

Klausimas:
Statau 2a. karkasinį namą. 1a. betoninės (nešildomos) grindys 2a. medinis perdengimas. Name dėsiu parketlentes. Koks būtų geriausias paklotas dėti grindims 2a., kad nesigirdėtų žingsniai, parketo traškėjimas ir kokį paklotą dėti 1a. ant betono.
Komentarai:
Medines parketlentes siūlome klijuoti tiesiai prie esamo pagrindo (betonas, osb plokštė ir t.t.). Svarbu, kad pagrindas būtų stabilus, sausas, lygus ir švarus. Klijuojamas parketas netraškės, skirtingai negu plaukiojančiu būdų montuojamos parketlentės (neklijuojamos prie pagrindo). Montavimui naudojami specialūs klijai (pvz. SMP 300) taip pat, turi geras akustines savybes, slopinančias garsą (žingsnius).
Jei dėsite medžio masyvo parketlentes, jas būti klijuoti specialiais klijais, rekomenduočiau Bona, Uzin arba Kilto gamintojų. Jei ketinate dėti trisluoksnį parketą, norint išvengti girgždėjimo taip pat rekomenduoju klijuoti prie pagrindo. Tada grindys bus tvirtos, stabilios, mažiau girdėsis žingsniai, nebus barškėjimo būdingo plaukiojančiam parketui. Be to priklijuotą trisluoksnį parketą, jam nusidėvėjus, bus galima atnaujinti, nušlifuojant ir vėl padengti laku, alyva, vašku ar pan.
Jei ketinate kloti laminatą, geriausias paklotas dėti grindims būtų impregnuotas medžio plaušas, 4-5mm storio paklotas. Tai tinka ir trisluoksnio parketo lentelėms.
Taip pat prieš perkant parketlentes, rekomenduoju apžiūrėti, Lietuvoje vis dar mažai žinomą, klijuojamą vinilinių lentelių dangą. Ji nebarška, nebijo drėgmės, nepalieka dėmių po įvairių skysčių išpylimo, malonu vaikščioti basomis, tinka auginant naminius gyvūnus. Tiesa jų kaina kiek didesnė ir įrengimui reikalingas labai lygus pagrindas, bet ši danga ilgus metus Jus džiugins ir tikrai nenuvils. O jų dizaino ir raštų įvairovė tikrai didžiulė.
Evaldas, MB Erduva
Geriausiai būtų klijuoti tiek pirmame, tiek antrame aukšte su elastiniais Kerackoll firmos klijais. Priklijavus prie pagrindo parketlentes ne tik, kad sumažės garsas vaikščiojimo, bet ir galėsite parketlentes atnaujinti (šlifuoti). Bet jeigu vis tiek planuojate dėti paklotą, siūlau jums dėti medžio plaušo paklotą 4-5mm. Jis kainuoja apie 2€/m2. Kiti spec. paklotai skirti dėl garso sumažinimui (ComfortSound PRO), kainuoja 8,8 €/m2.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: