​Rąstiniai namai pagal kanadietišką technologiją – laukinis kokybės skonis

Unikali, nepakartojama, atitinkanti aukščiausius kokybės standartus ir provokuojanti išskirtinį požiūrį į autentiškus objektus bei jų realizavimo galimybes – tokia yra bendrovės „Zaskov-Grup“ siūloma laukinė kokybė! ​Rąstiniai namai pagal kanadietišką technologiją – laukinis kokybės skonis

Norėdama pabrėžti veiklą su natūraliu medžiu, bendrovė „Zaskov-Grup“ rastinių namų statybą pagal kanadietišką technologiją apibūdino „Laukinis rąstas“. Toks išskirtinis pavadinimas gimė siekiant reprezentuoti statybos pobūdžio ir naudojamos medienos autentiškumą bei kokybę. Tradicijas ir inovacijas jungiančios bendrovės specializacija – įvairaus dydžio, konfigūracijos ir sudėtingumo individualių rąstinių namų, šalė ir pirčių statyba. Objektai įgyvendinami remiantis kanadietiško kirtimo technologija bei standartais.

Pasak bendrovės „Zaskov-Grup“ direktoriaus Karolio Cieminio, niekas negamina tokių kokybiškų namų kaip kanadiečiai. „Prieš 12 metų susidūrėme su dilema. Kolega pasistatė medinį namą, kurį vėliau reikėjo nugriauti. Tuomet pradėjome ieškoti klaidų ir visai atsitiktinai susitikome su kanadiečių delegacija, atvykusia į Ukrainą. Jų specialistai pasidalijo žiniomis, vėliau keli komandos nariai nuvyko pasisemti patirties į Kanadą. Išmokome atpažinti klaidas ir radome naujų galimybių, tad antrąjį namą, kuris stovi iki šiol, pastatėme gerai“, – apie veiklos pradžią rąstinių namų statybos srityje pasakoja K. Cieminis.

Kanadietiškos technologijos subtilybės

„Zaskov-Grup“ specialistai unikalius namus gamina pagal Kanados kirtėjų senovines tradicijas, taip užtikrindami medžio autentiškumo išsaugojimą. Visi rąstai parenkami itin kruopščiai bei preciziškai, o naudojama „kanadietiška jungties spyna“ yra trapecijos formos. „Spyna“ – tai milimetro tikslumu padarytos kampinės rąstų jungtys. „Kanadietiškos spynos“ praktika (kitaip nei, pavyzdžiui, „rusiškos spynos“) padeda išvengti plyšių tarp rąstų atsiradimo – rąstams visiškai išdžiuvus ir susėdus, plyšių kampuose nebelieka, jų neatsiranda net ir po daugelio objekto eksploatavimo metų. Būtent dėl šios priežastis „kanadietiška spyna“ laikoma rąstinio namo ilgalaikiškumo bei tvirtumo garantija. Beje, maksimalus rąsto storis, iš kurio statomi prabangūs, išskirtinio grožio namai, gali siekti net 92 cm.

Tačiau įspūdingo dydžio rąstai bei milimetro tikslumu sujungti kampai – ne vienintelės išskirtinės ypatybės. Reikšmingiausias natūralumo faktorius kyla iš tinkamai statybai pasirinktų rąstų. „Laukinis rąstas“ naudoja tik kokybiškiausią medieną iš aukštutinių Karpatų kalnų rajonų. „Kalninė mediena – eglė – 6–7 mėnesius auga minusinėje temperatūroje, apsupta sniego, tai teigiamai veikia jos kokybines charakteristikas, todėl ji yra geresnės kokybės nei ta mediena, kuri auga šiltesnėmis klimato sąlygomis“, – sako įmonės direktorius ir priduria, kad naudojamas medis išsiskiria ne tik grožiu, bet ir geresne šilumos varža, geresniu išbrinkimo koeficientu ir kt. Todėl namai iš eglės yra šiltesni nei iš pušies dėl akytos struktūros. Taip pat eglė mažiau mėlynuoja statybos metu.

Medinis namas – ekologija ir ilgalaikiškumas

Medinis būstas palaiko idealią oro drėgmę, jis „kvėpuoja“, jame nesudėtinga sukurti ramybės oazę, leidžiančią pabėgti nuo chaoso ir, susiliejus su gamta, atgauti dvasinę, emocinę bei fizinę pusiausvyrą. Teigiamą įtaką kuria ne tik didingas gamtos grožis. Spygliuočių medžiai išskiria medžiagas – fitoncidus, eterinius aliejus, vitaminus, kurie pozityviai veikia žmogaus organizmą. Be to, mediena turi gerų bioenerginių savybių.

Rankomis apdirbtas laukinis rąstas sukuria ypatingą atmosferą, siejančią laukinės gamtos grožį ir šiuolaikišką komfortą. Tokie namai pagal ilgalaikiškumą prilygsta mūriniams konkurentams (juk vienas seniausių medinių statinių – pagoda Sakyamuni, esanti Kinijoje ir pastatyta be modernių įrankių, jau skaičiuoja 900 metus). Pagal kanadietišką technologiją pastatytas namo karkasas kasmet tampa atsparesnis ir stipresnis, nes džiūdami bei sėsdami rąstai darosi vis hermetiškesni.

Didesnė gaisro tikimybė rąstiniuose namuose – dar vienas netikslingas stereotipas. Uždegti 30 cm storio rąstą labai sudėtinga. Be to, net kilus gaisrui, pirmiausia dega ne sienos, o baldai, užuolaidos ir t. t. Kad medinis ar mūrinis namas būtų apsaugotas nuo gaisro, turi būti tinkamai įrengta elektros instaliacija.

Individualūs sprendimai

Pirmieji individualių sprendimų žingsniai prasideda nuo eskizo ir tik vėliau tai, kas gimsta popieriuje, yra įgyvendinama realybėje.

Klientų norų ir užgaidų būna įvairių, tačiau komanda visuomet yra pasiruošusi realizuoti net pačių įnoringiausių užsakovų lūkesčius. „Zaskov-Grup“ specialistai gali pastatyti bet kokio sudėtingumo statinį iš rąstų, be to, projektu rūpinasi nuo pradžios iki pabaigos (projektas, sienojų paruošimas, transportavimas, surinkimas). „Štai turime klientą, kuris nori, kad rąstas būtų bent 70 cm skersmens, kad pirties aukštis būtų sudėtas iš 4–5 rąstų. Tokių rąstų nėra lengva rasti“, – pasakoja įmonės direktorius, prisimindamas įdomius projektus. Medinių namų statyba iš laukinių rąstų namui suteikia didingumo ir unikalumo. Vis dėlto, anot specialisto, kartais pernelyg įnoringi poreikiai prasilenkia su estetika, todėl visada svarbu išlaikyti pusiausvyrą.

Išskirtinumas, kurį lietuviams reikia prisijaukinti

Pasak bendrovės „Zaskov-Grup“ direktoriaus K. Cieminio, kalbant apie rąstinių namų statybą, Lietuvoje juntamas žinių ir sąmoningumo stygius. „Daug ką lemia ir lietuvių konservatyvumas, nenoras per daug girtis savo materialiniais ištekliais bei sėkme. Ukrainoje, Rusijoje ir kitose šalyse žmonės gyvena taip, kaip nori, juos žavi galimybė išsiskirti“, – skirtumus įvardija K. Cieminis ir teigia, kad kaina nėra pagrindinis dalykas, atbaidantis Lietuvos žmones nuo rąstinio namo statybų. Juk atsiperka namo įrengimas – tokiam būstui beveik nereikia vidinės apdailos. Taip pat, priešingai nei manoma, jis yra energiškai efektyvus ir ekonomiškas.

Parengta pagal UAB Zaskov-Grup medžiagą
laukinis_rastas_logo.png
Mokslininkų g. 12, 08412 Vilnius
1 atsiliepimai
ve
2021-01-15, Šalčininkai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Добрый вечер. меня интересует бревенчатая баня с терассой под ключ. Сама баня от 15 до 18 км и терассой во всю длину бани и шириной 2м Крыша коньком.