Iš kokio stiklo pagamintas Jūsų kolektorius?

Dauguma (jei ne visi) Kinų vakuuminės saulės kolektoriai yra pagamintos iš boro-silikato stiklas. Kodėl Thermomax naudojamas kalio silikatinio stiklo, kur mažai geležies kiekis? Stiklas, kuris naudojamas vakuuminiuose vamzdeliuose turi būti labai kietas ir tankus, kad ne tik apsaugotų nuo nepageidaujamų aplinkos poveikių, bet taip pat neleistų pasišalinti vakuumui vamzdelio viduje. Iš kokio stiklo pagamintas Jūsų kolektorius?

Thermomax vamzdeliuose naudojamas tik aukščiausios kokybės stiklas, kuris atsparus sniego, krušos, vėjo apkrovoms, o svarbiausia, vamzdelis nepraranda vakuumo visą savo tarnavimo laikotarpį. Helio atomai yra labai maži, todėl gali prasiskverbti per netinkamas stiklo rūšis. Nors šis atomų prasiskverbimas yra ilgas procesas, tačiau laikui bėgant tai gali sutrikdyti vakuumą, kurio dėka ir veikia vakuuminiai kolektoriai. Borosilikatinis stiklas, kuris dažniausiai naudojamas kolektorių gamyboje neapsaugo nuo šio nepageidautino reiškinio. Prof. F. Dewinter, vienas garsiausių energijos iš saulės gavimo tyrėjų, teigia, jog borosilikatinį stiklą pakeitus atsparesniu silikatiniu stiklu, per 4,5 metų galima šilumos nuotekį sumažinti net iki 20%. Kadangi Thermomax naudoja tik silikatinio stiklo vamzdžius, energijos praradimas yra minimalus.

Dar vienas svarbus klausimas, kurį kelia visi kolektorių gamintojai ir vartotojai - yra stiklo vamzdžių stiprumas. Pritvirtinti prie stogo, visą eksploatacijos laikotarpį stiklo vamzdeliai bus veikiami didžiulių apkrovų.Thermomax išbandė borosilikatinio stiklo vamzdžius veikiant įvairioms, ekstremalioms aplinkos sąlygoms ir jie neatitiko aukštų sertifikavimo standartų.

Thermomax vamzdžiai gali išlaikyti iki 500 kg/m² sniego apkrovos bei veikiami 100 km/val vėjo bei krušos jėgos likti visiškai sveiki. Jei ketinate išbandyti kitų gamintojų saulės kolektorių vamzdžius, įsitikinkite, kad jie pagaminti iš kalio silikatinio stiklo, yra sertifikuoti ir gali atlaikyti vėjo, sniego ir krušos apkrovas. Šiandien tokias garantijas Jums gali suteikti tik Thermomax.

Parengta pagal UAB VEO ENERGIJA medžiagą

UAB VEO ENERGIJA

Kirtimų g. 47a, 02244 Vilnius
Kirtimų g. 47a, 02244 Vilnius