Medžio skiedra - pigiausias šildymo būdas?

Rinkoje atsiranda vis daugiau gamintojų, kurie siūlo rinktis biokuro katilus, kūrenamus medžio skiedra arba įvairiomis medžio pjuvenomis. Medžio skiedra iki šiol buvo nepelnytai nuvertinta, kaip katilų kuras buitiniams vartotojams. Tačiau si situacija turėtų keistis, nes medžio skiedra yra pirminis biokuras, kurio nereikia papildomai apdirbti ar apdoroti prieš paverčiant šiluma. Medžio granulių gamybos procesas sudėtingas ir reikalaujantis daug energijos, apdirbimo ir fizinio darbo, todėl jų kaina bus gerokai didesnė nei medžio skiedros. Vertinant kuro paruošimo indėlį klimatui, vienareikšmiškai reikėtų rinktis pirminį kurą, kurio paruošimo kaina mažiausia ir šio kuro gamybai reikia mažiausiai energijos, nes visais atvejais gaunamas galutinis produktas - šiluma. Medžio skiedra - pigiausias šildymo būdas?

Išsivysčiusiose Europos sąjungos valstybėse medžio skiedra, kaip kuras, naudojamas jau seniai. Tačiau dėl brangių katilų ir kuro, tinkamo kūrenti šiems katilams, stygiaus Lietuvoje nepopuliarūs.

Atsirando startuolis SWEFT Tech, kuris į šią tuščią Lietuvos rinką ateina su nauju, šiuolaikišku lietuvišku produktu, kuris nešokiruoja gaminių kaina ir yra ypač patrauklus vietinėje rinkoje dėl geros biokuro katilų kainos ir greito aptarnavimo ar serviso. Medžio skiedra kūrenamų katilų energetinės B klasės namui 170 m2 ploto metinės šildymo ir karšto vandens ruošimo išlaidos sudaro apie 300 Eur.

Parengta pagal UAB "SWEFT Tech" medžiagą

UAB "SWEFT Tech"

Varpo g. 17 Panevėžys
Varpo g. 17 Panevėžys
1 atsiliepimai
do
2021-06-09, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.