Pakeitimai projekte, jei norime įsirengti modernų šildymą

Klausimas:
Pagal projektą yra numatytas malkinis arba briketais kūrenamas katilas. Pačiame name nedidelė katilinė. Gruntas rudenį, pavasarį šlapias, nes aukšti gruntiniai vandenys. Gruntas - molio, šlyno ir net smėlio sluoksniai. Norime įsirengti modernų šildymą - oras-vanduo, ar gruntas-vanduo - ar reikės daryti kokius pakeitimus projekte ir ar privalomas rekuperacinis šildymas?
Komentarai:
Ar pagal projektą Jums reikės pasiekti A klasę, ar A+ ar B? Jeigu atsiųstumėte projektą galėtumėm pakonsultuoti. Geoterminis yra pats geriausias sprendimas energijos taupymo požiūriu. Siūlome taip pat ir oras vanduo bei ištraukiamojo oro šilumos siurblius, rekuperaciją bei ištraukiamojo oro modulius. Šiaip Europos reglamentuose nėra kategoriškų reikalavimų - reikia tik pasiekti energetinę klasę.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Priklausomai nuo to, kokie šildymo prietaisai numatyti - radiatoriai ar grindinis šildymas, gali būti, kad projektą reikės pakeisti. Bent jau katilinės dalį. Šilumos siurbliams reikia, kad šildymo sistemos temperatūros būtų kuo žemesnės, o malkinio arba granulinio katilo atveju tos temperatūros pilnai gali būti aukštos. Tai susiję su šildymo prietaisų (radiatorių ar grindų) šildymo paviršiumi, t. y. tiesiogiai susiję su radiatorių dydžiu ar vamzdelių šildomose grindyse klojimo tankiu.
Dėl rekuperacinio vėdinimo, tai priklauso, kokios energetinės klasės yra pastatas.
Jeigu B ir žemiau - galima apsieiti be rekuperacinio vėdinimo. Jeigu A ir aukščiau - rekuperacinis vėdinimas yra labai rekomenduojamas. Nėra tokio parašymo, kad rekuperacinis vėdinimas yra privalomas. Tai tiesiog natūraliai išplaukia iš pastato sandarumo ir energijos taupymo reikalavimų.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Jei nutarsite įsirenginėti geoterminį šildymą su paviršiniu kolektoriumi (aprašytos sąlygos tam labai tinka), reikia skirti apie 2 arus sklypo, kurio negalėsite užstatyti pastatais ar uždengti trinkelėmis. Pateikus planus su projektavimo užduotimi, mes galime paruošti priešprojektinį pasiūlymą su šildymo-vėdinimo sistemų kaina. Jei pastatas naujos statybos, vėdinimo sistema privaloma, bet pagal galiojančią tvarką.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: