Vejos klojimas

Kaip apskaičiuoti reikiamą velėnos kiekį  Vejos klojimas

Pirmiausia išmatuokite būsimos vejos plotį ir ilgį. Juos sudauginkite. Taip sužinosite plotą. Patogiausia skaičiuoti metrais. Mūsų velėnos ritinėlis yra vieno kvadratinio metro ( 2,5 x 0,4m). Prie gauto skaičiaus rekomenduojame pridėti 5%. Tiek Jums papildomai reikės formavimui ir pjaustymui.

Dirvožemis ir jo paruošimas

Dirvožemio kokybė labai svarbi, norint ir ateityje džiaugtis kokybiška veja. Pirmiausia išnaikinkite piktžoles. Jeigu jos pavienės – užteks išravėti. Jeigu jų matote daugiau, reikės naudoti visuotinio veikimo herbicidus. Išnaikinus piktžoles, žemę išpurenkite ar kultivuokite, išrinkite šaknis, šakas, akmenis ir statybines atliekas. Vėliau žemę išlyginkite, suformuokite nuolydžius, jei reikia ir suvoluokite.

Velėnos klojimas

Velėna klojama ant sudrėkintos žemės – taip ji geriau sukibs su gruntu. Rekomenduojame pradėti klojimą nuo ilgiausios sklypo dalies. Klojama šachmatų tvarka, kad keturi ritinėlių kampai nesutaptų vienoje vietoje. Ritinėliai klojami šalia vienas kito, reikalui esant sujungimus galite lengvai pabarstyti žemėmis. Baigus klojimą, privoluojama ir gausiai laistoma.

Vejos priežiūra

Pirmąsias dvi savaites po paklojimo veja turi būti reguliariai laistoma, neleidžiant jai perdžiūti. Tai labai svarbu, kad velėna suaugtų su gruntu. Pjauti galima jau po 3-4 dienų. Neleiskite vejai peraugti, pjovimas skatina greitesnį isišaknyjimą. Tačiau nepamirškite, kad vienu pjovimu negalima vejos sutrumpinti daugiau kaip 1/3. Pirmuoju pjovimu rekomenduojame veją trumpinti ketvirtadaliu jos aukščio, vėlesniais pjovimais aukštį žeminkite kol pasieksite optimalų dekoratyvinės vejos aukštį - 2,5 cm. Visada pjaukite tik išgaląstais peiliais.

Parengta pagal SKU medžiagą
1 atsiliepimai
an
2019-05-24,