Vonios kambario įrengimas rąstiniame name

Vonios kambariuose ir kitose didesnio drėgnumo patalpose, įrengiamose rąstiniuose namuose, nerekomenduojama palikti niekuo neapdengtų rąstų sienų. Tiesioginės drėgmės veikiami rąstai gali pradėti juoduoti, juose gali įsiveisti pelėsis. Todėl rąstų sienas patartina apdengti drėgmei atspariomis plokštėmis, kurias galima dažyti arba apklijuoti plytelėmis. Pavyzdžiui, šiam reikalui puikiai tiks cementinė Knauf Aquapanel Indoor plokštė. Vonios kambario įrengimas rąstiniame name

Cementinė Knauf Aquapanel Indoor plokštė gali būti naudojama ir itin drėgnose patalpose, kur gipso plokščių jau nebegalima naudoti. Tai Portlando cemento šerdies plokštės, patikrintos nepriklausomose laboratorijose ir patvirtintos tinkamomis naudoti kaip tvirtas, vandeniui atsparus plytelių pagrindas itin drėgnose ar šlapiose patalpose. Tvirtos ir kietos plokštės neišbrinksta, nesuminkštėja, nesuyra, neišsisluoksniuoja ir nesugriūva, jas galima naudoti sienoms, luboms ir grindims įrengti. Cementinės Knauf Aquapanel Indoor plokštės taip pat yra atsparios ugniai (statybinių medžiagų klasė A1), jų sudėtyje nėra asbesto, todėl šios plokštės yra puiki sienų ar grindų apsauga, jas lengva pjaustyti ir tvirtinti.

Svarbu! Karkaso metalinius ar medinius profilius prie rąstų sienos būtina tvirtinti įrengiant slankius mazgus. Taip rąstams paliekama galimybė susėsti!

Prie karkaso konstrukcijos plokštės tvirtinamos Aquapanel Maxi savisriegiais, o siūlės klijuojamos Aquapanel siūlių klijais. Tiesioginio vandens zonose būtina įrengti hidroizoliaciją. Aquapanel plokščių storis 12,5 mm, kaip ir įprastų gipso kartono plokščių. Dėl to šias plokštes galima montuoti vienoje plokštumoje ir nereikia įrengti pereinamojo laiptelio. Aquapanel cementinės plokštės montuojamos vienu sluoksniu, jis sukamas ant metalinių profilių karkaso, sumontuoto 600 mm atstumu. Sujungimai tarp sienų, lubų ir grindų turi būti užtaisomi ilgalaikiu elastiniu užpildu. Dabar sienas galima dengti pageidaujama apdailos medžiaga. Klodami plyteles, naudokite elastinius klijus, pvz., Knauf Flexkleber.

Plokštės būna trijų rūšių:
■ Aquapanel Indoor - skirta vidaus darbams;
■ Aquapanel Outdoor - skirta išorės darbams;
■ Aquapanel Floor - grindų plokštė.

Parengta pagal Knauf, UAB medžiagą
2vaseris_kastytis_uab_knauf.jpg
Švitrigailos g. 11 B. 03228 Vilnius