Vonios kambario įrengimas rąstiniame name

Vonios kambariuose ir kitose didesnio drėgnumo patalpose, įrengiamose rąstiniuose namuose, nerekomenduojama palikti niekuo neapdengtų rąstų sienų. Tiesioginės drėgmės veikiami rąstai gali pradėti juoduoti, juose gali įsiveisti pelėsis. Todėl rąstų sienas patartina apdengti drėgmei atspariomis plokštėmis, kurias galima dažyti arba apklijuoti plytelėmis. Pavyzdžiui, šiam reikalui puikiai tiks cementinė Knauf Aquapanel Indoor plokštė. Vonios kambario įrengimas rąstiniame name

Cementinė Knauf Aquapanel Indoor plokštė gali būti naudojama ir itin drėgnose patalpose, kur gipso plokščių jau nebegalima naudoti. Tai Portlando cemento šerdies plokštės, patikrintos nepriklausomose laboratorijose ir patvirtintos tinkamomis naudoti kaip tvirtas, vandeniui atsparus plytelių pagrindas itin drėgnose ar šlapiose patalpose. Tvirtos ir kietos plokštės neišbrinksta, nesuminkštėja, nesuyra, neišsisluoksniuoja ir nesugriūva, jas galima naudoti sienoms, luboms ir grindims įrengti. Cementinės Knauf Aquapanel Indoor plokštės taip pat yra atsparios ugniai (statybinių medžiagų klasė A1), jų sudėtyje nėra asbesto, todėl šios plokštės yra puiki sienų ar grindų apsauga, jas lengva pjaustyti ir tvirtinti.

Svarbu! Karkaso metalinius ar medinius profilius prie rąstų sienos būtina tvirtinti įrengiant slankius mazgus. Taip rąstams paliekama galimybė susėsti!

Prie karkaso konstrukcijos plokštės tvirtinamos Aquapanel Maxi savisriegiais, o siūlės klijuojamos Aquapanel siūlių klijais. Tiesioginio vandens zonose būtina įrengti hidroizoliaciją. Aquapanel plokščių storis 12,5 mm, kaip ir įprastų gipso kartono plokščių. Dėl to šias plokštes galima montuoti vienoje plokštumoje ir nereikia įrengti pereinamojo laiptelio. Aquapanel cementinės plokštės montuojamos vienu sluoksniu, jis sukamas ant metalinių profilių karkaso, sumontuoto 600 mm atstumu. Sujungimai tarp sienų, lubų ir grindų turi būti užtaisomi ilgalaikiu elastiniu užpildu. Dabar sienas galima dengti pageidaujama apdailos medžiaga. Klodami plyteles, naudokite elastinius klijus, pvz., Knauf Flexkleber.

Plokštės būna trijų rūšių:
■ Aquapanel Indoor - skirta vidaus darbams;
■ Aquapanel Outdoor - skirta išorės darbams;
■ Aquapanel Floor - grindų plokštė.

Parengta pagal Knauf, UAB medžiagą
2vaseris_kastytis_uab_knauf.jpg

Knauf, UAB

Švitrigailos g. 11 B. 03228 Vilnius
88% rekomenduoja
24 atsiliepimai
s.
2021-06-07, Druskininkai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Kiek kainuotų garso sertifikatas namui po rekonstrukcijos? Namas 6 bt. 457 kv.m.?
si
2021-05-13, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu klijuoti grindų plyteles ant jau esamų plytelių, koks turi būti klijų sluoksnis ir kokias rinktis šukas? Grindys šildomos.
la
2021-05-11, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kaip dar būtų galima pritvirtinti UD perimetro profilį prie smėlbetonio nesukant varžtais? Kad nepažeist po grindimis esančių vamzdelių - klijuoti? Kokiais klijais?
da
2021-04-21, Šilalė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu pakeisti medines grindis (nelygios, girgžda, linguoja ir pan.) ir sumontuoti Knauf Braun sausų grindų sistemą. Keramzitą reikėtų pilti apie 10 cm. Ar per laiką neatsiras įlinkimų? Ir šiaip, kokie šios sistemos pliusai ir minusai?
mi
2021-04-20, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namo sienos iš blokelių 2016m. statybos. Viduje jos buvo nuglaistytos ir nudažytos keliais sluoksniais dažų. Sienas esam nuplovę, kol prilietus nebetepa, nes gramdyti dažų neišeina. Norim įsirengti tvarkingą virtuvę. Ar galima plyteles klijuoti ant tokių sienų? Ar vis dėl to jas reikia nugrandyti iki blokelių ir papildomai apdirbti sienas?
bt
2021-04-12, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokiais klijais galima priklijuot gipso kartoną prie dujų silikato blokelių ir dar papildomai prisukti varžtais?
an
2021-04-09, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar yra galimybė sumažinti smūginį ir akustinį garsą iš apačios (t.y.) izoliuojant lubas mediniame name? Antrame aukšte gyvenantys kaimynai nesišneka dėl grindų izoliacijos.
Labai patenkinta greitu ir išsamiu atsakymu
Va
2021-04-02, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima ant Knauf hydro flex (vieno sluoksnio) naudoti Knauf flex dicht. Ar galima kaip nors lengvai pašalinti teptinės hidroizoliacijos Knauf hydro flex mastiką nuo betono ir gipso?
ro
2021-03-14, Palanga
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau gauti pasiūlymą gipso kartono montavimo paslaugoms.
Ekspertai.lt labai naudingi visiems besistatantiems, besikuriantiems ir norintiems atnaujinti būstą. Patariu visiems pasinaudoti tokia proga. Ir dėkoju jo įkūrėjams. Ačiū. Danutė
vy
2021-01-29, Pakruojis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, kur galėčiau nusipirkti, sukomplektuoti, pilną Tec tem apšildymo iš vidaus ir angokraščių komplektą su visomis reikalingomis medžiagomis. Sienos 25m2 Angokraščiai 25m
vy
2021-01-24, Pakruojis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
rg
2020-06-03, Garliava
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Prie namo, apdailinto putų polistirolu ir struktūriniu tinku, statome (W 2,1x L 4,4m H 3-2,4) priestatą-sandėliuką. Kol kas stovi tik rąstinis rėmas. L 4,4m ilgį viduje atskirsime pertvara ir suformuosime patalpas su atskiru įėjimu, lauko inventoriui ir vidiniam. Sakykite ar apkalus OSB plokšte, tiesiai ant jos, be putų polistirolo galima daryti armavimą ir dėti struktūrinį tinką? Ar nešildomas patalpas apdailinti, kitaip ekonomiškai prieinamu būdu, jei taip, kokiu? Įdomu, kokios šių paslaugų kainos?
an
2020-05-15, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turim objektą Palangoje. Pastatas yra karkasinis su ventiliuojamu mediniu fasadu. Išorėje numatyta Knauf KTS gk plokštė ir difuzinė plėvelė, tada oro tarpas ir apdaila. Ar reikalinga difuzinė plėvelė ir kodėl?
pa
2020-04-25, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Tarpbutinė siena pastatyta iš fibo blokelių (10cm ir 10cm) ir oro tarpo (10-13cm) kur turėjo būti vata, bet neįdėta. Aiškiai girdisi (visi žodžiai suprantami), kai kaimynai kalba net vidutiniu balsu. Ar gali oro tarpas stiprinti garsą? Ar termoputos (ne poliuretano) padėtų šioje situacijoje? Kokie dar galimi variantai (be sienos perstatymo)?
dp
2020-04-17, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
I need to soundproof the walls of a completely finished apartment. My neighbors are very noisy. Can you recommend a contractor to do the needed instalations of wall board, mineral insulation and correct elecrical connections? The apartment is only 20 meters square.
Very good advice! Thank you for your time and experience. Daniel Morris
st
2020-04-14, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Mano „sodo“ - namo bendras plotas 80 m2 , sienos plotas ~ 140 m2. Žiemos metu niekas tenai negyvens – iki šiol nežinau kokį tinką reikia rinktis – koks man geriau tiks (kalkinis ar gipsinis)? Sienos iš „Haus“ blokų. Kiek tai man maždaug gali kainuoti?
mi
2019-12-10,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina Fermacell gipso plaušų plokštės, tačiau niekur nerandu paaiškinimų apie garso izoliacines savybes. Ar galėtume paaiškinti kokie yra garso izoliaciniai savybių skirtumai lyginant gipso plaušo plokštes Fermacell su gipso kartono plokšte Knauf BLUE 12,5x1200x2600? Nėra paaiškinimų, kuri plokštė geriau izoliuoja garsą.
eg
2019-11-07, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Vonioje keičiu keletą trūkusių plytelių, nusiėmęs porą plytelių matau trūkimo priežastį: suklijuotos plytelės ant deformacinės siūlės, todėl vaikščiojant tarpsieniui, plytelės neatlaikė. Kokias medžiagas geriausia būtų pasirinkti, užklijuojant naujas plyteles? Kaip patartumėt apdoroti siūlę, kokias medžiagas pasirinkti? Taip pat ką daryti su izoliaciniu kampu? Šalinti ir pasiekiamą kampą tepti su hidroizoliacine mastika? Daryti siūlės pjaustant plyteles nenoriu, nes bus taip, kad 7 plytelės su siūle, o likusios 4 be siūlės (tiek daug plytelių neturiu, o jų ir nebegamina). Prisegta nuotrauka iliustruoja dabartinę situaciją.
ra
2019-10-13, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėtume sužinoti, ar dvigubas White Knauf gipso kartono plokščių sluoksnis turėtų apsaugot nuo lubų skilinėjimo per siūles? Naujai pastatytame name. Jei ne, tai gal Green Knauf dvigubas sluoksnis stipresnis? Reikėtų mums greitai apsispręsti.
r.
2019-07-19, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu rimto patarimo, kaip izoliuoti nuo triukšmo vidinių patalpų sieną? Kokią garso izoliacijos sistemą pasirinkti?
p.
2019-07-16, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turime vonioje trijų skirtingų pagrindų sienas ir teiraujuosi, kaip jas paruošti paskutiniam sluoksniui (vieną dalį klijuosime plytelėmis, kitą dalį dažysime). Kokie turi būti paruošimo sluoksniai ir kokiomis medžiagomis? Įsivaizduoju, kad pirmiausia turi būti gruntuojama kažkokiu gruntu (kokiu?), tada kur reikia palyginama tinku/glaistu (kokiu?), tada matyt dar turi būti gruntuojama ir/ar padengiama hidroizoliacija (kokia?), o tada jau plytelės/dažai? Ar dar ant hidroizoliacijos reikia gruntuoti kažkuo? Mūsų trys skirtingi pagrindai yra šie: dalis yra žalias gipsas, kita dalis yra iš silikato sumūryta sienelė, o trečia dalis sienų yra likusi nuo seniau ir ji yra dažyta.
Vy
2019-06-12, Kelmė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, Noriu sužinoti popierinės juostos pilną pavadinimą (kaip paprašyti parduotuvėje) ir ar ji tiks siauriems įskilimams lubose ar sienose užtaisyti? Ačiū. Pagarbiai, Vytautas.
ra
2019-05-13, Rokiškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
''Grindų konstrukcijos įrengimas gali būti atliekamas ir sausu būdu, t.y. išsiverčiant be betonavimo. Tokias grindis pakankamai lengva įsirengti, procesas nereikalauja nei ypatingų, brangių įrankių ar įrengimų, nei daug darbininkų. Trumpai apie konstrukciją: ant esamo pagrindo klojamas specialus impregnuotas popierius (Knauf Schrenzlage), po to pilamas sauso keramzito (2-4 mm) sluoksnis 10-100 mm, atskirais atvejais galima ir daugiau. Keramzito paviršius išlyginamas ir ant jo klojama gipskartonio plokštė Knauf Brown (du tarpusavyje suklijuoti sluoksniai) arba gipso plaušo plokštė Knauf Brio (klijuojami tik plokštės špuntai). Ant paklotos plokštės galima dengti praktiškai visas grindų dangas. Klojant PVC arba plonos kiliminės dangos medžiagas reikia dar išlyginamojo glaisto sluoksnio (2 mm). Tokia grindų konstrukcija yra greitai įrengiama, nereikia laukti kol betonas išdžius, yra nedidelio svorio ir pasižymi labai geromis smūginio garso izoliacinėmis savybėmis.'' Jūsų atsakymas labai aiškus, tiesiog tik norėjau įsitikinti, ką turėjote omenyje - esamas pagrindas? t.y. tarpaukstinė perdanga, nes kalba buvo apie antrą auštą?
p.
2019-05-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu gipsiniu tinku išsilyginti silikatinių blokelių sienas, nes yra nelygumų iki ~2,5cm. Prašau patarkite, kokį tinką rinktis (rotband, rotband plu, mitto, ceresit...). Taip pat suabejojau dėl sluoksnio storio, kuriuo galima tinkuoti - koks gi galimas storis. Gal skirtingais tinkais galima ir atitinkamai skirtingais storiais tinkuoti - tuomet gal rinktis tą tinką, kuriuo galima tinkuoti storiausiai? O gal galima tuo pačiu plonasluoksniu tinku tinkuoti, tik per kelis kartus? Nors toks dalykas paminėtas žemiau nuorodoje vaizdelyje kaip viena iš dviejų esminių klaidų. Ir apskritai, ar neatlips ir neatkris tas storas sluoksnis vėliau, gal kokį metalinį tinklą tvirtinti ir surišti jį su siena, ar gal kokį armavimo? Beje, šiame vaizdely rodoma, kad tinkuojama keliais sluoksniais su ~15 minučių laiko tarpais, kam tokie tarpai reikalingi, juk sluoksnis matyt dar neišdžiūna; o jeigu šlapiu ant šlapio, tai ar būtinas laukimas? Beje, matyt būsiu padaręs klaidą ir tuo pačiu prašau patarimo, kaip išeit iš situacijos: aš jau nutepiau sienas gipsiniu tinku porą kartų (prieš kiekvieną kartą gruntuodamas), tai jeigu noriu pašalinti vietomis esančius ~2,5cm nelygumus, tai vadinasi negaliu tinkuoti gipsiniu, nes padarysiu vieną iš dviejų esminių klaidų - sluoksniavimas? Kaip išsisukti? Plėšti ir skusti užteptą tinką iki pat blokelių, o tada tinkuoti iš nujo vienu sluoksniu? https://www.youtube.com/watch?v=1T-t-Jzv3ds
2vaseris_kastytis_uab_knauf.jpg
Švitrigailos g. 11 B. 03228 Vilnius
88% rekomenduoja
24 atsiliepimai
s.
2021-06-07, Druskininkai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Kiek kainuotų garso sertifikatas namui po rekonstrukcijos? Namas 6 bt. 457 kv.m.?
si
2021-05-13, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu klijuoti grindų plyteles ant jau esamų plytelių, koks turi būti klijų sluoksnis ir kokias rinktis šukas? Grindys šildomos.
la
2021-05-11, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kaip dar būtų galima pritvirtinti UD perimetro profilį prie smėlbetonio nesukant varžtais? Kad nepažeist po grindimis esančių vamzdelių - klijuoti? Kokiais klijais?
da
2021-04-21, Šilalė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu pakeisti medines grindis (nelygios, girgžda, linguoja ir pan.) ir sumontuoti Knauf Braun sausų grindų sistemą. Keramzitą reikėtų pilti apie 10 cm. Ar per laiką neatsiras įlinkimų? Ir šiaip, kokie šios sistemos pliusai ir minusai?
mi
2021-04-20, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namo sienos iš blokelių 2016m. statybos. Viduje jos buvo nuglaistytos ir nudažytos keliais sluoksniais dažų. Sienas esam nuplovę, kol prilietus nebetepa, nes gramdyti dažų neišeina. Norim įsirengti tvarkingą virtuvę. Ar galima plyteles klijuoti ant tokių sienų? Ar vis dėl to jas reikia nugrandyti iki blokelių ir papildomai apdirbti sienas?
bt
2021-04-12, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokiais klijais galima priklijuot gipso kartoną prie dujų silikato blokelių ir dar papildomai prisukti varžtais?
an
2021-04-09, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar yra galimybė sumažinti smūginį ir akustinį garsą iš apačios (t.y.) izoliuojant lubas mediniame name? Antrame aukšte gyvenantys kaimynai nesišneka dėl grindų izoliacijos.
Labai patenkinta greitu ir išsamiu atsakymu
Va
2021-04-02, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima ant Knauf hydro flex (vieno sluoksnio) naudoti Knauf flex dicht. Ar galima kaip nors lengvai pašalinti teptinės hidroizoliacijos Knauf hydro flex mastiką nuo betono ir gipso?
ro
2021-03-14, Palanga
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau gauti pasiūlymą gipso kartono montavimo paslaugoms.
Ekspertai.lt labai naudingi visiems besistatantiems, besikuriantiems ir norintiems atnaujinti būstą. Patariu visiems pasinaudoti tokia proga. Ir dėkoju jo įkūrėjams. Ačiū. Danutė
vy
2021-01-29, Pakruojis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, kur galėčiau nusipirkti, sukomplektuoti, pilną Tec tem apšildymo iš vidaus ir angokraščių komplektą su visomis reikalingomis medžiagomis. Sienos 25m2 Angokraščiai 25m
vy
2021-01-24, Pakruojis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
rg
2020-06-03, Garliava
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Prie namo, apdailinto putų polistirolu ir struktūriniu tinku, statome (W 2,1x L 4,4m H 3-2,4) priestatą-sandėliuką. Kol kas stovi tik rąstinis rėmas. L 4,4m ilgį viduje atskirsime pertvara ir suformuosime patalpas su atskiru įėjimu, lauko inventoriui ir vidiniam. Sakykite ar apkalus OSB plokšte, tiesiai ant jos, be putų polistirolo galima daryti armavimą ir dėti struktūrinį tinką? Ar nešildomas patalpas apdailinti, kitaip ekonomiškai prieinamu būdu, jei taip, kokiu? Įdomu, kokios šių paslaugų kainos?
an
2020-05-15, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turim objektą Palangoje. Pastatas yra karkasinis su ventiliuojamu mediniu fasadu. Išorėje numatyta Knauf KTS gk plokštė ir difuzinė plėvelė, tada oro tarpas ir apdaila. Ar reikalinga difuzinė plėvelė ir kodėl?
pa
2020-04-25, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Tarpbutinė siena pastatyta iš fibo blokelių (10cm ir 10cm) ir oro tarpo (10-13cm) kur turėjo būti vata, bet neįdėta. Aiškiai girdisi (visi žodžiai suprantami), kai kaimynai kalba net vidutiniu balsu. Ar gali oro tarpas stiprinti garsą? Ar termoputos (ne poliuretano) padėtų šioje situacijoje? Kokie dar galimi variantai (be sienos perstatymo)?
dp
2020-04-17, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
I need to soundproof the walls of a completely finished apartment. My neighbors are very noisy. Can you recommend a contractor to do the needed instalations of wall board, mineral insulation and correct elecrical connections? The apartment is only 20 meters square.
Very good advice! Thank you for your time and experience. Daniel Morris
st
2020-04-14, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Mano „sodo“ - namo bendras plotas 80 m2 , sienos plotas ~ 140 m2. Žiemos metu niekas tenai negyvens – iki šiol nežinau kokį tinką reikia rinktis – koks man geriau tiks (kalkinis ar gipsinis)? Sienos iš „Haus“ blokų. Kiek tai man maždaug gali kainuoti?
mi
2019-12-10,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina Fermacell gipso plaušų plokštės, tačiau niekur nerandu paaiškinimų apie garso izoliacines savybes. Ar galėtume paaiškinti kokie yra garso izoliaciniai savybių skirtumai lyginant gipso plaušo plokštes Fermacell su gipso kartono plokšte Knauf BLUE 12,5x1200x2600? Nėra paaiškinimų, kuri plokštė geriau izoliuoja garsą.
eg
2019-11-07, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Vonioje keičiu keletą trūkusių plytelių, nusiėmęs porą plytelių matau trūkimo priežastį: suklijuotos plytelės ant deformacinės siūlės, todėl vaikščiojant tarpsieniui, plytelės neatlaikė. Kokias medžiagas geriausia būtų pasirinkti, užklijuojant naujas plyteles? Kaip patartumėt apdoroti siūlę, kokias medžiagas pasirinkti? Taip pat ką daryti su izoliaciniu kampu? Šalinti ir pasiekiamą kampą tepti su hidroizoliacine mastika? Daryti siūlės pjaustant plyteles nenoriu, nes bus taip, kad 7 plytelės su siūle, o likusios 4 be siūlės (tiek daug plytelių neturiu, o jų ir nebegamina). Prisegta nuotrauka iliustruoja dabartinę situaciją.
ra
2019-10-13, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėtume sužinoti, ar dvigubas White Knauf gipso kartono plokščių sluoksnis turėtų apsaugot nuo lubų skilinėjimo per siūles? Naujai pastatytame name. Jei ne, tai gal Green Knauf dvigubas sluoksnis stipresnis? Reikėtų mums greitai apsispręsti.
r.
2019-07-19, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu rimto patarimo, kaip izoliuoti nuo triukšmo vidinių patalpų sieną? Kokią garso izoliacijos sistemą pasirinkti?
p.
2019-07-16, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turime vonioje trijų skirtingų pagrindų sienas ir teiraujuosi, kaip jas paruošti paskutiniam sluoksniui (vieną dalį klijuosime plytelėmis, kitą dalį dažysime). Kokie turi būti paruošimo sluoksniai ir kokiomis medžiagomis? Įsivaizduoju, kad pirmiausia turi būti gruntuojama kažkokiu gruntu (kokiu?), tada kur reikia palyginama tinku/glaistu (kokiu?), tada matyt dar turi būti gruntuojama ir/ar padengiama hidroizoliacija (kokia?), o tada jau plytelės/dažai? Ar dar ant hidroizoliacijos reikia gruntuoti kažkuo? Mūsų trys skirtingi pagrindai yra šie: dalis yra žalias gipsas, kita dalis yra iš silikato sumūryta sienelė, o trečia dalis sienų yra likusi nuo seniau ir ji yra dažyta.
Vy
2019-06-12, Kelmė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, Noriu sužinoti popierinės juostos pilną pavadinimą (kaip paprašyti parduotuvėje) ir ar ji tiks siauriems įskilimams lubose ar sienose užtaisyti? Ačiū. Pagarbiai, Vytautas.
ra
2019-05-13, Rokiškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
''Grindų konstrukcijos įrengimas gali būti atliekamas ir sausu būdu, t.y. išsiverčiant be betonavimo. Tokias grindis pakankamai lengva įsirengti, procesas nereikalauja nei ypatingų, brangių įrankių ar įrengimų, nei daug darbininkų. Trumpai apie konstrukciją: ant esamo pagrindo klojamas specialus impregnuotas popierius (Knauf Schrenzlage), po to pilamas sauso keramzito (2-4 mm) sluoksnis 10-100 mm, atskirais atvejais galima ir daugiau. Keramzito paviršius išlyginamas ir ant jo klojama gipskartonio plokštė Knauf Brown (du tarpusavyje suklijuoti sluoksniai) arba gipso plaušo plokštė Knauf Brio (klijuojami tik plokštės špuntai). Ant paklotos plokštės galima dengti praktiškai visas grindų dangas. Klojant PVC arba plonos kiliminės dangos medžiagas reikia dar išlyginamojo glaisto sluoksnio (2 mm). Tokia grindų konstrukcija yra greitai įrengiama, nereikia laukti kol betonas išdžius, yra nedidelio svorio ir pasižymi labai geromis smūginio garso izoliacinėmis savybėmis.'' Jūsų atsakymas labai aiškus, tiesiog tik norėjau įsitikinti, ką turėjote omenyje - esamas pagrindas? t.y. tarpaukstinė perdanga, nes kalba buvo apie antrą auštą?
p.
2019-05-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu gipsiniu tinku išsilyginti silikatinių blokelių sienas, nes yra nelygumų iki ~2,5cm. Prašau patarkite, kokį tinką rinktis (rotband, rotband plu, mitto, ceresit...). Taip pat suabejojau dėl sluoksnio storio, kuriuo galima tinkuoti - koks gi galimas storis. Gal skirtingais tinkais galima ir atitinkamai skirtingais storiais tinkuoti - tuomet gal rinktis tą tinką, kuriuo galima tinkuoti storiausiai? O gal galima tuo pačiu plonasluoksniu tinku tinkuoti, tik per kelis kartus? Nors toks dalykas paminėtas žemiau nuorodoje vaizdelyje kaip viena iš dviejų esminių klaidų. Ir apskritai, ar neatlips ir neatkris tas storas sluoksnis vėliau, gal kokį metalinį tinklą tvirtinti ir surišti jį su siena, ar gal kokį armavimo? Beje, šiame vaizdely rodoma, kad tinkuojama keliais sluoksniais su ~15 minučių laiko tarpais, kam tokie tarpai reikalingi, juk sluoksnis matyt dar neišdžiūna; o jeigu šlapiu ant šlapio, tai ar būtinas laukimas? Beje, matyt būsiu padaręs klaidą ir tuo pačiu prašau patarimo, kaip išeit iš situacijos: aš jau nutepiau sienas gipsiniu tinku porą kartų (prieš kiekvieną kartą gruntuodamas), tai jeigu noriu pašalinti vietomis esančius ~2,5cm nelygumus, tai vadinasi negaliu tinkuoti gipsiniu, nes padarysiu vieną iš dviejų esminių klaidų - sluoksniavimas? Kaip išsisukti? Plėšti ir skusti užteptą tinką iki pat blokelių, o tada tinkuoti iš nujo vienu sluoksniu? https://www.youtube.com/watch?v=1T-t-Jzv3ds