Židiniai ir krosnelės „Tulikivi“ su muilo akmeniu

Mes visi svajojame turėti namą. O namo siela, aišku, gyvena krosnyje, kur ryškiai liepsnoja ugnis, arba šiuolaikiniame jos variante - židinyje, kurio karštos anglys sušildo namą, o ugnies atšvaitai už stiklo - ramina, šildo ir džiugina sielą. Židiniai ir krosnelės „Tulikivi“ su muilo akmeniu

Bet šiluma gali būti skirtinga: karštis, sklindantis nuo židinio, kuriame dega beržinės arba pušinės malkos, ir centrinis šildymas, skiriasi taip pat, kaip šaltinio vanduo ir chloruotas vandentiekio vanduo. Vienok visi, kam teko nors kartą gyvenime kūrenti krosnį arba židinį, žino, kad teisingai sudėti akmenys - didelį retenybė ir sėkmę. Ir kiekvienam, kas nusprendė įsigyti židinį, reikia apie jį žinoti kuo daugiau, nes vietoj džiaugsmo, šis namų židinys sukels problemas ir nemalonumus.

Tikriausiai kiekvienas žmogus nors kartą gyvenime girdėjo šį užsienietišką žodį - „Tulikivi". Gaminančios krosnis ir židinius suomių firmos pavadinimas jau seniai tapo komforto ir respektabilumo simboliu. Ir pagrindinį „Tulikivi" židinį paslaptis - ne tik jį išskirtinį europietiška kokybė ir šiuolaikinis dizainas, pritaikytas bet kokiam namo interjerui. Pati didžiausia jį paslaptis ir pagrindinis pranašumas tame, kad jie pagaminti iš gamtinio (ne natūralaus, o būtent gamtinio!) akmens talkomagnezito. Šio mineralo telkinių yra tik vienoje pasaulio vietoje - Suomijoje, Šiaurės Karelijoje. Šio akmens - dar vadinamo muilo akmeniu - unikalumas - nepaprastas šilumos laidumas ir šiluminė talpa. Nepaprastą muilo akmens savybė - ilgą laiką išsaugoti ir skleisti šilumą - seniai pastebėjo suomiai. Šiema Suomijoje, kaip ir pas mus, vėjuota, šalta ir speiguota, ir pati gamta suomiams pakuždėjo, kaip namus apsaugoti nuo vėjo ir šalčio: jie sukūrė unikalę šilumą akumuliuojantį prietaisą, rusiškos krosnies analogė - krosnį-židinį „Tulikivi". Jis surenkamas pilnai iš muilo akmens ir jo pavadinimas „Tulikivi". Būtent jis namuose sukuria ypač malonų ir sveikatai naudingą mikroklimatą. „Tulikivi" veikia pagal analogišką rusiškai pirčiai principų: sukaupia šilumą savo didelės masės dėka ir šildo namą atiduodamas šilumą. Net pačiu šalčiausiu metų laiku šie židiniai sugeba palaikyti komfortišką temperatūrą iki pusantros paros po to, kai pakuroje užgesta ugnis. Kuo didesnį akmens masė, tuo ilgiau krosnis išlaiko šilumą. „Tulikivi"vardu didžiuotis gali tik pats geriausias, rinktinis, ištirtas koncerno „Tulikivi" laboratorijoje, akmuo. Malkos tokiuose židiniuose sudega greitai ir efektyviai. Sluoksniuotą akmenų struktūrą meistrai panaudoja taip, kad krosnys atvėstų pamažu, ilgai išliktį šiltos. (židinio vidiniuose akmenyse sluoksniai yra horizontalės, greitai praleidžiantys šilumą. Išorinių sienelių akmenys išpjauti tokiu būdu, kad sluoksniai eitų vertikaliai, todėl šiluma tolygiai pasklinda po visą krosnį ir ilgai išlieka).

Krosnies akmens masė sukaupia šilumą ir jį skleidžia kambaryje ilgai ir maloniai. Ekonomiškai naudojamos malkos. Praktiškai nesusidaro kenksmingi degimo produktai. Šiltas oras palaiko optimaliame lygyje drėgmė ir deguonį prisotina jonais, o tai labai svarbu astma sergantiems ligoniams. O gamtinio akmens infraraudonasis spinduliavimas padidino organizmo atsparumą infekcinėms ligoms, sureguliuoja kraujo spaudimą, apsaugo nuo "kaulų laužymo" pojūčio. Šios krosnys labai estetiškai atrodo, jį dizainas - klasikinio arba modernaus stiliaus. Jos sudaro nepakartojamą šilumos ir jaukumo atmosferą: juk jose, pagamintose iš gamtinio mineralo, gyvena namų židinio dvasia.

Krosnys pristatomos ir sumontuojamos, o tai užtikrina kokybė ir patikimumą. Be to, krosnys „Tulikivi" bus sumontuotos jums per vieną-dvi dienas, be purvo ir dulkių. Tai dar vienas milžiniškas suomiškų židinių pranašumas, lyginant su kitais, kuriuos reikia mūryti savaitėmis, o kartais ir mėnesiais, maišant smėlį ir nešant purvą į namus, be jokios garantijos, kad šis statinys gerai išlaikys šilumą. O juk kaina ir tų, ir kitų maždaug vienoda. Ir dar: būkite atsargūs ir neįsigykite neoriginalaus gaminio! „Tulikivi" populiarumas paskatino nesąžiningus žmones pasinaudoti įžymiuoju ženklu ir gaminti neoriginalius židinius. Iš pardavėjo reikalaukite vardinio atitikties sertifikato, licencijos ir garantinio talono, kurį išduoda tik Suomijos gamykla-gamintoja.

Įmonės rekvizitai:

J. Basanavičiaus g. 37, Vilnius