Pradėjo pelyti namo sienos, kaip išnaikinti pelėsį

Klausimas:
Po daugiabučio namo renovacijos pradėjo pelyti sienos. Ko nepadarė arba blogai padarė renovavusieji namą, kad atsirado pelėsis? Buvo tinkuotos namo sienų siūlės iš vidaus, pakeisti langai su stiklo paketais, sutvarkytas stogas ir t. t. Kaip ir kuo išnaikinti pelėsį, kuris yra rimtų ligų priežastis?
Komentarai:
Visų pirma reikia žinoti kuriame aukšte yra Jūsų butas. Iš kokių statybinių medžiagų (plytų, blokų ar pan.) pastatytas namas? Kokiomis medžiagomis buvo apšiltintas namas – akmens vata ar putų polistirolu? Šiltinant akmens vata pastato sienos „kvėpuoja“, pustų polistirolu – ne.
Dažniausiai pelėsis atsiranda dėl blogo vėdinimo, šiltoje ir drėgnoje vietoje. Pelėsio poros įsigeria į mūrą iki pusės metro. Anksčiau namai nebūdavo apšiltint, t.y. ne tokie sandarūs kaip dabar, tad ir pelėsiui buvo nepalankios sąlygos atsirasti. Atlikus Jūsų pastato renovaciją, namas buvo užsandarintas, tačiau tuo pačiu neliko ir vėdinimo.
Pelėsį panaikinti yra keltas būdų:
1. Gruntuoti vidines buto sienas specialiomis priemonėmis.
Mes rekomenduojame mūsų sistemą (visi produktai šioje sistemoje leidžia sienoms „kvėpuoti“, t.y. neleidžia susidaryti rasos taškui). Pirmiausia reikia nušveisti senus dažus arba nulupti tapetus. Tada su Remmers Schimmel-Stop nuvalyti pelėsį. Po 24 val. gruntuoti sieną su Remmers Sporebinder ir, jei reikia, tepti glaistą Schimmel-Sanierspachtel. Sienai visiškai išdžiūvus ją nušlifuoti ir gruntuoti su Remmers Tiefgrund W. Išdžiūvus gruntui dažyti Schimmel-Protect dažais su sidabro mikro-dalelėmis, neleidžiančiomis susidaryti pelėsiui.
2. Antras būdas – sanuoti namo sienas iš vidaus. Mes šiuo metu siūlome išties puikų ekologišką produktą – iQ-Therm sistemą.
Kad ir kokios firmos produktus pasirinksite, atkreipkite dėmesį į tai, kad jie turėtų svarbiausią savybę – neuždarytų porų, reguliuotų drėgmę ir leistų sienoms „kvėpuoti“.
Egidijus Panavas, Remmers Baltica, UAB
Dažniausiai pelėsis pradeda augti ten, kur drėgsta paviršiai. Paviršius išorinės sienos gali drėgti dėl prastos sienos šiluminės varžos (galimai renovavusiųjų klaida), arba dėl per didėlės drėgmės patalpos viduje (pvz.: virtuvėje daug verdama, o garų ištraukimas prastas), bei prastos ventiliacijos. Pelėsį galima išnaikinti naudojant priemonę Knauf Schimmel-Vernichter. Panaikinus pelėsį naudojant minėtą priemonę, tačiau nepanaikinus aukščiau išvardintų pelėsio augimo priežasčių, pelėsis po kurio laiko vėl gali atsirasti.
Tokiuose renovuotose daugiabučiuose pelėsiai dažniausiai atsiranda nebūtinai, dėl statybinių klaidų, taip atsitinka ir dėl blogos ventiliacijos patalpose. Pasistenkite kiek Įmanoma daugiau vėdinti patalpas, kad ir žiemos laiku naudokite langų mikroventiliacijas. Susidariusį pelėsį galite panaikinti antipelėsiniais purškikliais. Vietas kuriose kaupiasi pelėsiai gerai išdžiovinkite, tačiau garantijos, kad juos panaikinsite visam laikui nėra. Sakoma, kad pelėsių neįmanoma išnaikinti, ypatingai jei jie yra juodos spalvos.
Renovuojant pastatą greičiausiai buvo neįrengtas mechaninis vėdinimas, o namas tapo sandarus kas lėmė vėdinimosi sumažėjimą ir drėgmės kaupimasi. Tai ištaisyti galėtų tik mechaninio vėdinimo įrengimas. Tarkim mini rekuperatorių įrengimas, kurie sugražintų ir šilumos.
Gabrielius, Ekspertai.lt
Fresh&Flex lankstus sertifikuotas antibakterinis ortakis
Fresh&Flex lankstus sertifikuotas antibakterinis ortakis
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
89,99 €/vnt.
Lankstus ortakis IDV, 75mm, padengtas antistatine ir antibakterine danga, 50 m.
Lankstus ortakis IDV, 75mm, padengtas antistatine ir antibakterine danga, 50 m.
UAB "IDV Group".Vėdinimo Ekspertai
93 atsiliepimai 97% rekomenduoja
128 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392343 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163472 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 94 specializuotų įmonių