Dokumentai patvirtinantys elektros įvado atvedimą į sklypą

Klausimas:
Planuojame įsigyti žemės sklypą, kurio savininkas teigia, kad iki žemės sklypo ribos yra atvestas elektros įvadas. Kokius dokumentus, patvirtinančius elektros įvado atvedimą, turi pateikti žemės sklypo savininkas?
Komentarai:
Pateikti gali pavyzdžiui technines sąlygas elektros pajungimui arba sutartį iš ESO.
O geriausia būtų jums patiems nuvažiuoti iki sklypo ir pasižiūrėti ar prie sklypo ribos stovi elektros spinta, jei stovi, tai tam sklypui yra numatyta ir atvesta elektra. O jei norite pradėti naudotis elektra, reikia gauti iš ESO technines sąlygas (užpildyti paraišką), atvesti į spintą kabelį (kuris bus įvadinis kabelis namui ar pan., pasilikti pakankamą kabelio ilgį, kad jo užtektų iki numatomos namo vietos), pajungti prie kito galo 3F automatą, nuotekio relę, paprastą rozetę ir trifazę rozetę, užpildyti keletą dokumentų (tai atlieka elektrikai, kurie turi tam tikrą sertifikatą) ir per keletą dienų ESO pastatys skaitliuką bei pajungs jūsų atvestą kabelį prie skaitliuko. Tikiuosi viskas daugiau mažiau aišku.
Jei turėsite kokių klausimų ar reikės kokių su elektra susijusių paslaugų - kreipkitės.
Justinas Baranauskis, justinas79
Jūsų atveju reikėtų prašyti, kad sklypo pardavėjas pateiktų šiuo adresu šiam sklypui AB ESO parengtą Elektros tinklų nuosavybės ribų aktą, kuriame taip pat bus nurodyta kokia elektros galia yra skirta šiam sklypui. Šį dokumentą sklypo pardavėjas gali gauti prisijungęs prie www.manogile.lt
Jeigu toks dokumentas jau yra parengtas, tuomet galite būti tikri, kad beliko pakloti įvadinį kabelį, sumontuoti bent jau statybinį elektros skydelį, atlikti matavimus, gauti Valstybinės energetikos inspekcijos pažymą ir elektra šiam sklypui tikrai bus tiekiama.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Neturės savininkas jokių patvirtinančių dokumentų apie tai, kad iki sklypo atvestas elektros įvadas, gali turėti dokumentus jeigu yra įvadas sklype. O Pasitikrinti ar įvadas yra šalia sklypo labai nesudėtinga, galima vizualiai pažiūrėti ar įrengtas ESO skirstomasis skydas šalia sklypo, arba tą patį padaryti svetainėje regia.lt pagal sklypo adresą, jei pro sklypą eina elektros linija, ją ten tikrai pamatysite.
Prie sklypo ribos turi būti sumontuota kabelinė apskaitos dėžė. Sklypo savininkas turi būti pasirašęs su ESO galingumo pirkimo sutartį ir už tai sumokėjęs mokestį. Priešingu atveju nebus spintos ir jokio privedimo. Be to, turi pateikti ESO Prisijungimo sąlygas. Ten bus viskas parašyta KĄ REIKIA ATLIKTI, KAD TURĖTŲ SKLYPAS ELEKTRĄ.
Vytautas Martinkėnas, Neutralė, uab
 
Sritis:
Sritis: