Kas gali atlikti elektros instaliacijos darbus

Klausimas:
Gyvenamajame name planuojame daryti elektros instaliaciją. Domina kokie yra elektros instaliacijos reikalavimai, ar elektros instaliavimo darbus atliekantys meistrai privalo turėti sertifikatus.
Komentarai:
Rekomenduočiau pasamdyti didesnę patirtį turinčius elektrikus, kurie užsiima tokia veikla bent keletą metų. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad namo pridavimui prisireiks atestuotos įmonės atliktų namo elektros instaliacijos elektrinių matavimų dokumentų (įskaitant Elektros energetikos įrenginių techninės būklės aktą), kuriuos gali parengti tik atestuota įmonė. Pagrindiniai elektros instaliacijos reikalavimai yra nustatyti Elektros įrenginių įrengimo bendrosiose taisyklėse, Apšvietimo elektros įrenginių įrengimo taisyklėse, Elektros linijų ir instaliacijos įrengimo taisyklėse, Specialiųjų patalpų ir technologinių procesų elektros įrenginių įrengimo taisyklėse bei kituose teisės aktuose. Mediniams rąstiniams ir karkasiniams namams yra skiriamas papildomas dėmesys gaisrinei saugai. Ilgametę patirtį turintys elektrikai paprastai visus šių taisyklių reikalavimus gerai žino ir tikrai gali pasiūlyti geriausius techninius sprendimus konkrečiu atveju.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Pagrindiniai reikalavimai yra išdėstyti „Elektros įrenginių įrengimo taisyklėse“, priešgaisrinėse taisyklėse, gamyklų gamintojų instrukcijose. Taip, meistrai turi turėti tam tikrus sertifikatus. Tie, kurie yra elektrikai, negali dirbti vieni. Prieš pradedant darbus, reikia nemažai suplanuoti, tai reikalauja aukštesnės kvalifikacijos. Elektrikai, kurie uždarbiauja privačiai, daro tai, ką yra matę ir darę pagrindinėje darbovietėje.
Elektros instaliacijos reikalavimai yra išdėstyti Elektros Įrenginiu Įrengimo Taisyklėse. Elektros instaliavimo darbus atliekantys meistrai gali ir neturėti privalomų sertifikatų. Bet kuriuo atveju, darbai turi būti atlikti pagal reikalavimus, papildomai turi būti paruoštas vidaus elektros tinklų projektas ir atlikti kabelių varžos matavimai.
Yra elektros įrenginių įrengimo ir eksploatavimo taisyklės. Jas privalo žinoti visi elektros instaliaciją įrenginėjantys meistrai. Elektrikai turi būti atestuoti (t.y.patikrintos jų žinios) Valstybinės energetikos inspekcjoje, ar įmonėje kurioje dirba ir yra išduotas pažymėjimas.
Elektros instaliacijos darbus gyvenamajame name, kaip ir kitus elektrotechnikos darbus gali atlikti tik atestuoti šios srities specialistai.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: