Kas gali atlikti elektros instaliacijos darbus

Klausimas:
Gyvenamajame name planuojame daryti elektros instaliaciją. Domina kokie yra elektros instaliacijos reikalavimai, ar elektros instaliavimo darbus atliekantys meistrai privalo turėti sertifikatus.
Komentarai:
Pagrindiniai reikalavimai yra išdėstyti „Elektros įrenginių įrengimo taisyklėse“, priešgaisrinėse taisyklėse, gamyklų gamintojų instrukcijose. Taip, meistrai turi turėti tam tikrus sertifikatus. Tie, kurie yra elektrikai, negali dirbti vieni. Prieš pradedant darbus, reikia nemažai suplanuoti, tai reikalauja aukštesnės kvalifikacijos. Elektrikai, kurie uždarbiauja privačiai, daro tai, ką yra matę ir darę pagrindinėje darbovietėje.
Elektros instaliacijos reikalavimai yra išdėstyti Elektros Įrenginiu Įrengimo Taisyklėse. Elektros instaliavimo darbus atliekantys meistrai gali ir neturėti privalomų sertifikatų. Bet kuriuo atveju, darbai turi būti atlikti pagal reikalavimus, papildomai turi būti paruoštas vidaus elektros tinklų projektas ir atlikti kabelių varžos matavimai.
Yra elektros įrenginių įrengimo ir eksploatavimo taisyklės. Jas privalo žinoti visi elektros instaliaciją įrenginėjantys meistrai. Elektrikai turi būti atestuoti (t.y.patikrintos jų žinios) Valstybinės energetikos inspekcjoje, ar įmonėje kurioje dirba ir yra išduotas pažymėjimas.
Elektros instaliacijos darbus gyvenamajame name, kaip ir kitus elektrotechnikos darbus gali atlikti tik atestuoti šios srities specialistai.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: