Neužtenka elektros galios name

Klausimas:
Turiu namą, kur statytojas padarė 5kW galią, visą sutartį elektros dabar esu persirašęs ant savęs, tačiau galios neužtenka. Kokios procedūros ir kokių dokumentų reikia norint pasididinti galią į namą iki 15kW?
Komentarai:
Paprasčiausias būdas yra prisijungti internetu www.manogile.lt ir pateikti prašymą padidinti elektros galią nuo 5 kW iki 15 kW. Pildant galios didinimo paraišką taip pat bus prašoma pateikti papildomus dokumentus. Pateiktus paraišką AB ESO išduos technines sąlygas ir parengs Naujo vartotojo elektros įrenginių prijungimo (galios padidinimo) paslaugos sutartį. Apmokėjus sutartyje nurodytą paslaugos mokestį ir įvykdžius techninių sąlygų reikalavimus galia bus padidinta. Papildomai reikės atlikti namo (buto ar pan.) įvadinio elektros kabelio ir patalpų elektros instaliacijos elektrinius matavimus, parengti matavimų dokumentus ir gauti Valstybinės energetikos inspekcijos pažymą apie elektros įrenginių patikrinimo būklę. Taip pat didinant elektros galią yra svarbu, kad esamas įvadinis kabelis atitiktų techninius reikalavimui 15 kW galiai perduoti, todėl prieš atliekant elektrinius matavimus pirmiausia turėtų būti įvertinama kabelio būklė ir jo techninės galimybės. Elektrinius matavimus gali atlikti tik atestuotos įmonės kvalifikuotas personalas su sertifikuoti (praėjusiu metrologinę patikrą) ir Lietuvos matavimo prietaisų registre įtrauktu matavimo prietaisu.
Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad jeigu įvadinio kabelio ilgis yra daugiau negu 29 metrai, tuomet šalia pastato (netoli pastato skirstojo skydelio) papildomai turėtų būti montuojamas apsauginio įžeminimo kontūras (įžemiklis), kurio įžeminimo varža turi būti ne didesnė negu 10 omų ir kuris turi būti prijungtas prie pastato skirstomojo skydelio apsauginio įžeminimo (PE) laidininko. Visus šiuos montavimo ir elektrinių matavimų darbus gali atlikti tik atestuota įmonė, turinti kvalifikuotą personalą.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Pirmiausia turite paprašyti iš ESO (Energijos skirstymo operatorius) techninių sąlygų objekto elektros galios kėlimui. Kai ESO išduos technines sąlygas turite kreiptis į kvalifikuotą įmonę, kuri sutvarkys visus reikiamus dokumentus su valstybine energetikos inspekcija.
Laurynas, MB "Laustata"
 
Sritis:
Sritis: