Trifazis įvadas į gyvenamąjį namą

Klausimas:
Gal galite patarti kokį elektros galingumą geriausia būtų įsivesti į gyvenamąjį namą? Namas 80kv. Manau jog užtektų 10kW. Bet ar trifazį ar vienfazį, kas geriau?
Komentarai:
Jeigu namas nebus šildomas elektra, nebus elektrinio pirties katilo, šildomo baseino ar pan., o tik standartiniai buitiniai prietaisai, tuomet trifazis įvadas su 10 kW leistinąja naudoti galia yra pakankamas tenkinti visus buitinius poreikius.
Trifazis įvadas su 10 kW galia bus pakankamas ir tuo atveju, kuomet patalpos bus šildomos, pvz., 24 kW dujiniu katilu, nes katilo elektrinė galia tik keli šimtai vatų.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Jei šildytis planuojate elektra (pvz oras-vanduo, oras-oras ar pan), tai planuokite bent 12 kW. Vienfazio Jums niekas neduos, tai bet kokiu atveju turėsite trifazį įvadą. Na žiūrint praktiškai, tai kuo didesnis galingumas, tuo geriau, o įsivedimo kaina už darbus, medžiagas ir dokumentaciją praktiškai nesiskirs.
Justinas Baranauskis, justinas79
Jūsų atveju jums užteks 5x6 NYYJ (CYKY) varinio arba 5x16 AYKY aliuminio elektros kabelio. Jeigu turite galimybę tai tik trifazį.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: